MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Aroo22    327

Miał ktoś odmianę z IGP Avignon lub DK Extime? Szukam opinii o tych odmianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

kupiony sherlok za 570 zl z crusierem na pierwszy moj rzepak stanowisko wybrane dość dobre redzina 4a/b z przeblyskami 3


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

jaka zaprawa owadobójcza jest najlepsza: Lumiposa, Cruiser OSR czy może Buteo ?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Cruiser - Lumiposa - Buteo

Aczkolwiek trzeba się przyzwyczajać do Buteo. Nie jest złe, na część gatunków działa lepiej od Cruisera. On jednak działa dłużej na głównego szkodnika ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Ja w tym roku wybrałem InVigora 1165, Monolit, KWS Derrick i SY Ilona. Zobaczymy co z tego będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
1 godzinę temu, ASZv3 napisał:

Cruiser - Lumiposa - Buteo

Aczkolwiek trzeba się przyzwyczajać do Buteo. Nie jest złe, na część gatunków działa lepiej od Cruisera. On jednak działa dłużej na głównego szkodnika ;)

Ale działa gorzej na nasze portfele :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Niestety. Ceny nasion robią się kosmiczne aczkolwiek to zawsze ciut taniej jak Lumiposa.

 


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

cyrki z cenami nasion rzepaku zaczęły się od czasów zakazu neonikotynoidów i czasowych pozwoleń, tj sztuczne wykorzystywanie sytuacji z rzepakiem w roli głównej, dawniej dobre liniówki na Cruiserze kosztowały 350zł a za 600-700zł kupiło sie dobrego mieszanca a teraz co? bez 600zł nie podchodz do liniówek a powyżej 1000zł za F1. Cyrk na kołkach !!! wykorzystywanie sytuacji i żerowanie jak zawze na rolniku

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
10 minut temu, proxy8441 napisał:

cyrki z cenami nasion rzepaku zaczęły się od czasów zakazu neonikotynoidów i czasowych pozwoleń, tj sztuczne wykorzystywanie sytuacji z rzepakiem w roli głównej, dawniej dobre liniówki na Cruiserze kosztowały 350zł a za 600-700zł kupiło sie dobrego mieszanca a teraz co? bez 600zł nie podchodz do liniówek a powyżej 1000zł za F1. Cyrk na kołkach !!! wykorzystywanie sytuacji i żerowanie jak zawze na rolniku

Kolego zmieni dystrybutora ja mam liniówkę z Cruzierem za 500 zł a F1 za 700 zł na tym nowym na robaka Worki 3 ha tego roczne odmiany igp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
5 godzin temu, Emil39 napisał:

Kolego zmieni dystrybutora ja mam liniówkę z Cruzierem za 500 zł a F1 za 700 zł na tym nowym na robaka Worki 3 ha tego roczne odmiany igp 

Daj namiary na tego dystrybutora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jaka odmiana taka cena. Igp ma słabe rzepaki i 500zl za liniowke od nich to drogo.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
7 godzin temu, Emil39 napisał:

Kolego zmieni dystrybutora ja mam liniówkę z Cruzierem za 500 zł a F1 za 700 zł na tym nowym na robaka Worki 3 ha tego roczne odmiany igp 

mówię ogólnie o trendzie cenowym który się pojawił i pojawia zawsze w takich sytuacjach, ceny które podałem są przykładowe, kto tego nie dostrzega jest chyba ślepy

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Jaka odmiana taka cena. Igp ma słabe rzepaki i 500zl za liniowke od nich to drogo.

3,5 t z z ha gdzie w okolicy dkc i pionner dało do 3 t i co tu jest słabe 

Jaka by nie była odmiana bez jedzenia nic nie bej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ale porównywać plon odmian można w tych samych warunkach i agrotechnice. U mnie Duke plonował jakieś 3.5-4, co z tego jak w polu "w okolicy" nie było nawet 3.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emil39    60
9 godzin temu, Audi213 napisał:

Ale porównywać plon odmian można w tych samych warunkach i agrotechnice. U mnie Duke plonował jakieś 3.5-4, co z tego jak w polu "w okolicy" nie było nawet 3.

Warunki te same same bo przez miedzę tylko u mnie mniej nawozów i mniej oprysków a mróz tak samo zrobił szkody tu i tu 

14 godzin temu, Tomek90 napisał:

Jaka odmiana taka cena. Igp ma słabe rzepaki i 500zl za liniowke od nich to drogo.

Tylko to 500 to  w tym masz już crusier  i możesz zasiać 4 ha a nie 3 Mi tam liniówka lepiej sypała od f1 z cussade 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

No ale co z tego, że przez miedzę jak możecie mieć różne zasobności i już to porównanie odmian nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Ambasador już w domu. MTZ 5.7, ZK 93%, czyli na 35szt/M2 wyjdzie siew 2.1kg/ha, co pozwoli na obsianie 4 hektarów jedną jednostką. Zobaczymy czy cen cały N-Flex i te wszystkie cechy które posiada ta odmiana są coś warte. Zostało mi jeszcze pół jednostki InVigora 1165 z tamtego roku, ale zapomniałem sprawdzić jak zmieniła się w nim ZK. Wie ktoś może ile mniej więcej mogła spaść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1484

ja robię test z nasionami z zeszłego roku i alabama narazie jeszcze nic nie kiełkuje, atora już prawie cała skiełkowała a nie minęło jeszcze 24h 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Też chciałem zrobić test tylko nie wiem czy do siewu się wyrobię, bo jak już będę musiał siać to nie wiem czy test będzie wiarygodny w tym momencie, bo może trzeba było jeszcze trochę poczekać. Ewentualnie jest plan zasiać pół worka na hektar, jeśli nic innego zrobić się nie uda. W razie czego się ten hektar przesieje.

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
Audi213 napisał:

Ambasador już w domu. MTZ 5.7, ZK 93%, czyli na 35szt/M2 wyjdzie siew 2.1kg/ha, co pozwoli na obsianie 4 hektarów jedną jednostką. Zobaczymy czy cen cały N-Flex i te wszystkie cechy które posiada ta odmiana są coś warte. Zostało mi jeszcze pół jednostki InVigora 1165 z tamtego roku, ale zapomniałem sprawdzić jak zmieniła się w nim ZK. Wie ktoś może ile mniej więcej mogła spaść?

Ja mam Ambassadora - mega 10,2 MTN 94% ZK, planuje 40-45 szt zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2451

Ja zasiałem jeden kawałek Architekta ze swoich zasobów . Pozostałe sklepowe z Pioniera .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2017 o 12:27, darkoza napisał:

siał ktoś rzepak BASALTI CS z caussade dobra odmiana polecacie do siana

 

 

Cześć, mam pytanie dla tych którzy uprawiali lub maja aktualnie odmiane Basalti, czy może mi ktoś powiedzieć jaką zaprawą nasienną były traktowane nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czesć. do siewu jeszcze dużo  czasu ale o odmianach można  zdecydować szybciej. ze względu na program rolnośrodowiskowy muszę zasiać kilka ha rzepaku, w okolicy mało kto sieje rzepak ponieważ gleby bardzo ciężkie w uprawie.

koledzy jakie polecacie odmiany na ciężkie gleby, rędziny bardzo trudne w uprawie na jesień, szczególnie pod rzepak, na pewno będą nie równe i opóźnione wschody a wysiew trzeba zwiększyć co najmiej o 50%. lokalizacja to południowo- wschodnia lubelszczyzna pow tomaszowski.

ziemie nie są złe jak już rzepak powschodzi to ładnie rośnie problem jest z uprawą przedsiewną i z siewem.

kiedyś siałem rzepak, bywało że jak nie popadało to rzepak schodził dopiero w październiku., może teraz są jakieś lepsze odmiany na ciężkie gleby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Na ciężkiej 1-2 klasie rok temu miałem Duke, siałem 33 szt/m2, pole rzepaku nie widziało i obsada była idealna, na takie warunki pogodowe rok temu sypał bardzo dobrze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj