Skocz do zawartości
MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek90    190

To wychodzi 50szt/m czyli dużo za dużo na optymalny termin.

petrus87    6

A co to za różnica jaki wzorzec? Wszystko można przeliczyć na kilogramy. Wyższy plon to wyższy i żadne odniesienia tego nie zmienią

a moim zdaniem takie porownanie by się jednak przydało. Bo jednak mieszańce to mieszańce, a populacyjne to populacyjne. teraz to wygląda trochę tak jakby do jednego worka wrzucić i porpownywac samochody rodzinne i sportowe. Niby można ale ale zazwyczaj warto jednak jako wyznaczniki dawać produkty w swojej klasie. Też ciekawe jaka byłaby taka średnia z samych mieszańców w takich badaniach...

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    137

u mnie

Sherlock -4,8 t/ha

Chrobry 4t/ha

Rohan 3,2 t/ha

Co mogło być powodem tak niskiego plonu Rohana w stosunku do pozostałych odmian?

z pionierem ja to widzę tak - prosty w obsłudze ale mało wydajny. Miałem kilka lat od nich rzepaki nigdy szalu nie było gdzie w tym samym czasie konkurencyjne odmiany plonowały fantastycznie

globus512    17

LG ARCHITECT ktoś coś na jego temat ?

Widziałem na polu demonstracyjnym i koło Książa Wielkopolskiego było posiane ok 15ha tej odmiany. Zamówiłem ją do siebie, ale może będę miał na odsprzedanie 5 paczek. Odmiana i rzepak piękny naprawdę robi wrażenie.

Robroy    5

A jak wypadl Wam kolumb w tym roku???

U mnie dał 4,9t/ha.

A poza tym:

Saveo - 5,1t/ha

Popular - 4,4t/ha

Żniwa rzepakowe już za mną.

lukaschels    56

@Kula07
nie wiem agrotechnika ta sama, pole może trochę słabsze ale z tego co wiem w okolicy każdemu rohan słabo plonowal

na polu podobnie się prezentowały

Sherlock zaskoczył niesamowicie, stanowisko po pszenicy więc nic szczególnego

Kula07    137

U mnie Rohan sypał w granicy 4,5. Stąd moje pytanie.

Z tego co mówią znajomi to rzepaki KWS są słabe ale widzę tutaj że Sherlock i Marcopolos chyba są wyjątkiem. Pytałem big-agro.pl o tego sherlocka to w ofercie nie mają ale mogą ogarnąć sporo taniej jak kupiłeś. Może wezmę coś na próbę do Atory, Einsteina i Chrobrego... a co sądzicie o odmianie Exodus?

jeremiasz50    0

Witam ,jakiej firmy odmiany najlepiej się sprawdzają?czy z każdej jest jakaś 1 perełka ?tak generalnie zastanawiam się nad siewem rzepaku na 4 b.

Producenci zwykle mają 2-4 najlepsze odmiany... trzeba patrzeć na efekty w polu a nie na reklame :) my praktycznie zawsze siejemy rapoola ale próbujemy też inne w tym polskie jak teraz Chrobry. Na 4 klase ja wziąlem tego Chrobrego i z rapoola Atore. U znajomych wyszła najlepiej...

tromba222    3

Witam ,jakiej firmy odmiany najlepiej się sprawdzają?czy z każdej jest jakaś 1 perełka ?tak generalnie zastanawiam się nad siewem rzepaku na 4 b.

Ja na 4b zastanawiam się nad Atorą lub dk Exprit. Chyba, że polecacie coś innego.

gomez181    9

witam copowiecie. o rzepaku f1 konkret,?jaka wydajnosc w tym roku u was?

nieARMANDv2    6

Konkret szału nie robi. W przyszłym roku będzie nowy polski mieszaniec, który na prawdę zrobi różnice. Póki co z polskich polecam Chrobrego, Monolita, Bazalta czy starą Kanę :)

msjaro    2

Panowie,

Zna ktoś ceny odmian:

- LG Architect z LG Seeds

- ES Imperio z Sumi Agro

?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

cichyh32    44

U mnie było tak:
da Vinci 4200
dk sensei 4000
Sy Marten 5100
miks odmian saveo, Marten, da Vinci 3600.

nunu85    82

Konkret to jest wręcz tragedia, odradzam mocno.

Tak sie zraziłem ta odmianą, że od czasu jej posiania staram sie unikac polskich rzepaków, bo im nie ufam.

Smutne to troche, bo jestem ekonomicznym patriotą, ale zasłuzyli sobie na to wypuszczajac takie cos na rynek i relkamujac jako najlepiej plonujaca odmiana.

W tym roku spośród wszystkich posianych u mnie na plus wyróżniał sie Aleksander i jego z pewnoscia ponownie na czesci  pol posieje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się