MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Alio    116

A moze 10t odrazu z ha?  :D  :D  :D

Przyjedź, zobacz, oceń. Dziś będę kosił. Zapraszam. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1

Mam pytanie,czy jezeli w tym roku mialem mieszanca to czy moge plon zmiezzac z kwalifikatem mieszanca do zasiewu czy musze skombinowac jakas linniowke do zmieszania pod siew???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Panowie czy na niskiej klasy ziemi opłaca się inwestować w odmiany bo w tym roku zostawiłem sobie nasiona na siew po monolicie który pomimo w miarę dobrego nakładu nawozów i zawartości N w glebie wyszedł w granicy akceptowalnego plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

monolit - nigdy więcej, a już na pewno nie obsieje wszystkiego jedną odmianą. w tym roku będzie   murphy , sherpa  i  kuga albo rohan .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Alvaro podatny na wymarzanie i zgnilizne twardzikowa.Popular zdrowotnośc ma bdb i na wymarzanie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co szadzicie o umberto Z kws ? Albo o kufa ? Jak jest z dostępnością Alvaro ?

 

Według mnie te trzy odmiany b. kiepskie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

monolit - nigdy więcej, a już na pewno nie obsieje wszystkiego jedną odmianą. w tym roku będzie   murphy , sherpa  i  kuga albo rohan .

 

Widać reklama zrobiła swoje ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Bierzecie pod uwagę badania coboru? Sprawdzają się ich zalecenia co do odmian? Macie jakieś swoje spostrzeżenia, opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5

Witam kolegów mam takie pytanie do was kupiłem rzepak do siewu jednostka waży 13,9 kg to wychodzi po 4,6 kg na hektar czy to nie za dużo bo tak czytam posty i większość nie przekracza siewu 3,5 kg zaznaczam ze będę sial pierwszy raz
Odmiana atora mtn 8,09 zdolność 90 peocent był bym wdzięczny jakby się ktoś wypowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Przelicz sobie obsadę i będziesz wiedział.

Co do samej Atory, to dziś koszona razem z Rohanem i Exqiusitem i pierwszy szacunkowy plon kręci się gdzieś w granicy 5t/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczmen    5

Witam kolegów mam takie pytanie do was kupiłem rzepak do siewu jednostka waży 13,9 kg to wychodzi po 4,6 kg na hektar czy to nie za dużo bo tak czytam posty i większość nie przekracza siewu 3,5 kg zaznaczam ze będę sial pierwszy raz

Odmiana atora mtn 8,09 zdolność 90 peocent był bym wdzięczny jakby się ktoś wypowiedział

 

Jeżeli jest to typowe opakowanie na 3 ha  i wysiewasz zalecaną normę, to będzie 4,6 ha.

U Ciebie wychodzi 4,6 ze względu na to, że masa nasion jest bardzo duża.

Siejąc rzepak bierzesz pod uwagę ilość nasion na ha w jednostce na 3 ha jest 1,5 mil / na ha 500 tyś.

Ja ostatnie lata sieję Visbiego, i bywało, że jednostka na 3ha ważyła czasem ok. 7 kg a innym razem ponad 12kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

Bierzecie pod uwagę badania coboru? Sprawdzają się ich zalecenia co do odmian? Macie jakieś swoje spostrzeżenia, opinie na ten temat?

 

Niby daje jakieś porównanie ale własnej praktyki nie zastąpi. 
 
Pod odmiany liniowe moim zdaniem może lepiej sie sprawdza. Gorzej z mieszańcami. Moim zdaniem nie są te badania do końca miarodajne bo wszystkie odmiany porównuje sie tam do średniego wzorca z odmian populacyjnych. By było to miarodajne wydaje mi się że potrzebny bylby taki oddzielny wzorzec z samych odmian mieszańcowych. tak mi się przynajniej wydaje.
 
U mnie żniwa rzepakowe na wykończeniu. Saveo i kolumb jak na razie pięknie sypią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

A co to za różnica jaki wzorzec? Wszystko można przeliczyć na kilogramy. Wyższy plon to wyższy i żadne odniesienia tego nie zmienią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Witam kolegów mam takie pytanie do was kupiłem rzepak do siewu jednostka waży 13,9 kg to wychodzi po 4,6 kg na hektar czy to nie za dużo bo tak czytam posty i większość nie przekracza siewu 3,5 kg zaznaczam ze będę sial pierwszy raz

Odmiana atora mtn 8,09 zdolność 90 peocent był bym wdzięczny jakby się ktoś wypowiedział

 

Atora, którą posiadam i jak widać Ty również, ma takie parametry (2 partie):

MTN - 8,08 - 8,12 g

Zdolność kiełkowania - 88-89%

Masa worka 13,8-13,95 kg - jest to jednostka siewna na 3 hektary

 

W każdym worku z hodowli Rapool jest na pewno 1,5 mln żywych nasion

czyli w tym przypadku 1,5mln żywych nasion = te 88-89% masy worka.

 

Wysiewasz na 3 ha 100% masy worka, czyli:

4,6 kg/ha = 0,5 mln żywych nasion na ha.

 

Podsumowując nic nie zaniżaj ani nie zawyżaj tylko wysiej worek na 3 ha :)

 

PS Atora u znajomego pod Nidzicą na V klasie z solidną dawką pieczarek - 5,13t/ha. Jest to średnia z 40ha. Na IV klasie 5,32 t/ha (średnia z 60ha).

U mnie ponad 4t aczkolwiek na najgorszym kawałku, przy lesie bardzo zjedzona. Nie spodziewałem się tych 4 ton :)

Odmiana na pewno godna polecenia dla każdego kto tak jak ja ma słabsze lub bardzo zróżnicowane gleby (mozaiki).


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

A co to za różnica jaki wzorzec? Wszystko można przeliczyć na kilogramy. Wyższy plon to wyższy i żadne odniesienia tego nie zmienią

 

a moim zdaniem takie porownanie by się jednak przydało. Bo jednak mieszańce to mieszańce, a populacyjne to populacyjne. teraz to wygląda trochę tak jakby do jednego worka wrzucić i porpownywac samochody rodzinne i sportowe. Niby można ale ale zazwyczaj warto jednak jako wyznaczniki dawać produkty w swojej klasie. Też ciekawe jaka byłaby taka średnia z samych mieszańców w takich badaniach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

LG ARCHITECT ktoś coś na jego temat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

u mnie

Sherlock -4,8 t/ha

Chrobry 4t/ha

Rohan 3,2 t/ha

Co mogło być powodem tak niskiego plonu Rohana w stosunku do pozostałych odmian?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj