Skocz do zawartości
MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rzepak Kite - ozima odmiana liniowa

Armand    24

U nas (okolice Kętrzyna) nie pada dopiero od 5 dni a tak cały sierpień z opadami i niektórzy mają nadal problem z wjazdem...

Kosiłem wczoraj gęste trawy z koniczyną to dosłownie błoto pod spodem.

Artis    14

Nie każdy ma wodę Armand...... Dolny Śląsk suchoooo

Ja w tym roku mzurim wszystkie rzepaki posiałem to akurat tam uchwyciłem więcej wody niż siany po orce czy bez orkowo

Edytowano przez Artis

Wiadomość z agroFakt.pl

Zenonim    47

Dużo lepiej jak w tamtym roku, miejscami są braki , szczególnie od miedz i na poprzeczkach.

Kondziu1832    179

U mnie na lekkich glebach to jeszcze jakoś idzie nawet bardzo dobrze, ale na borowinie to idź Pan w ....  .  W niedziele naddają to nasze zbawienie :D

Zenonim    47

Nie wiem jak u Cb z deszczem ale u mnie masakra w TL pada a do mnie nie dochodzi. dzisiaj widziałem na borowinie rzepak to widać tylko samosiewy zbóż siany napewno przed 20 sierpnia

staszek131415    2018

Jak są dobre warunki do wschodów to siej. U mnie susza okropna, kilku liczyło na deszcz ale się nie doczekali i sieją mimo upływu terminu.

A u mnie zasiany tydzień temu strip-til mimo suszy piękne wschody rządki już widać Monolit to zapewne zasługa nawozu donasiennego

wilhelm    401

O to to !! A ja nie zastosowałem nawozu donasiennego i wschody kiepskie... Zastanawiam sie, czy w przyszłym roku nie rozlać samego nawozu donasiennego w wyższej dawce, ale bez nasion.. Koszt niższy, a wschody napewno lepsze :P

slav    3

A moim zdaniem w czasie takich susz lub mozliwosci wystapienia , warto orać, uprawiać i siać w ciagu 1-2 dni . W zeszłym roku cześć pod rzepak orałem jakieś 10 dni przed siewem (ziemia sie uleżała i wyschła) wschody tam były bardzo słabe. Pozostałe kawałki orałem wieczorem i nocą,  do południa siew , a tuz przed zachodem słońca oprysk doglebowy i żadnego nawozu donasiennego nie stosowałem a wschody były  bez zastrzeżeń. Po orce przydałby sie jeszcze jakiś dobry wał ugniatający, lub agregat z jakimś dobry wałem by ziemie zagęścić. Na wschody rzepaku ważne jest też uregulowane PH ziemii.

icek1    178

czy siewnik powiedzmy agro masz z redlicami talerzowymi i kolami kopiującymi jest dobry do siewu repaku oraz które lepsze jednotalerzowe czy dwutalerzowe

nunu85    82

koło kopiujące być musi, inaczej utopisz nasiona za głęboko. Tu sie nawet nie ma co zastanawiac. Tym bardziej przy redlicach talerzowych

A nad rodzajem  talerzy to niech sie wypowiedzą uzytkownicy, ktorzy próbowali.

slav    3

czy siewnik powiedzmy agro masz z redlicami talerzowymi i kolami kopiującymi jest dobry do siewu repaku oraz które lepsze jednotalerzowe czy dwutalerzowe

Ja wysiewałem 2 lata agromaszem 1 redlicowym rzepak. Trzeba bardzo uwazać by nie utopić nasion, szczególnie na słabych ziemiach. Przestawianie głebokości na jednotarczowych to długa zabawa, przy dwu talerzowych jest tylko zawleczka i sworzeń. Warto tez dokupić kółka dzielone wysiewające , bo przez te wkładki to jak ząbek wyrzuci nasiona to poleci dużo a póżniej kawałek nic, ewentualnie można się ratować z wkładką z dwoma rowkami . Poza tym agromasz to taka słaba półka - polecam pottinger vitasem trochę drożej ale spokój na długo a przy tych polskich  to ciagle trzeba poprawiac fabryke.

Napisano (edytowany)

Ceny
Monsanto -Dk exqisite 690 zł j.
Syngenta -Kolumb 690 zł j

Edytowano przez mateuszR1493

Padykilos    2

Ceny

Monsanto -Dk exqisite 690 zł j.

Syngenta -Kolumb 690 zł j

Kolego gdzie można zakupić ?

d4rek    16

Zadzwon do jakiejs firmy ktora jest przedstawicielem monsanto w Polsce, ja sciagalem dk exquisite z agrochemi bodajze z dostawa wyszlo taniej niz na miejscu u sprzedawcow ktorzy nie rozrozniali odmian od siebie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się