Skocz do zawartości
MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

los    0

Witam spotkaliście się z odmianami na których nie było napisane na opakowaniu jednostce siewnej , masy tysiąca ziaren i siły kiełkowania

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@los: sprawdź pod spodem worka czy nie ma naklejki. Też miałem w tym roku sytuację, że nie mogłem na worku znaleźć informacji o MTN, a nalepka była pod spodem. Nasiona pakowane we Francji xD

Edytowano przez krisso130

Wiadomość z agroFakt.pl

los    0

Mój rzepak już rośnie tylko byłem na usłudze i odmiana Bonanza,Totem i Fantomas zero wzmianki o MTZ i sile kiełkowania po polsku tylko była naklejka z info . o zaprawie

Rzepak był zaprawiany w 2012.07 Podejrzewam ze firmy handlujące kupiły to na za chodzie za psi grosz u nas sprzedają normalnie i kasa leci .

A jak się pytasz firmie dlaczego nie ma nic po polsku ,ani MTZ itp to odpowiedz brzmi proszę dzwonić do producenta.

tespis17    21

a na fakturze też nie masz???? Na fakturze powinieneś mieć MTZ, i siłę kiełkowania a nawet nr. partii

majzol    0

musi być napisane MTZ i siła. chyba, że z jakiegoś lewego źródła kupujecie. przede wszystkim na opakowaniu musi być etykieta PIORIN- u, na której są te informacje.

los    0

A na fakturach pewnie też nie ma , nie wiem bo to nie mój rzepak spotkałem się tylko z taka sytuacja u sąsiadów .

PIORN nie ma żadnej etykiety , podejrzewam że to jest wszystko na legalu tylko firma importująca kupiła ziarna z roku 2012 bezpośrednio od producenta na zachodzie

lukejro    155

Ja kupiłem pół jednostki Bonanzy z Agro-Efektu i też była francuska naklejka, że to jest "LErzepak" "leFrance" ale "leMTN" i "leSiła kiełkowania" nie było...

Michalmeer    366

Ja zasialem wczoraj wszystko i o .. ma padać wiec zdążyłem a co do masy 1000 nasion u mnie w sherpie była 8 g i 13kg w paczce sporo jak na rzepak bo avenir miał 4.7 grama

Karolcia    36

Ja zasiałam rzepak we wtorek i czekam z niecierpliwością na deszcz. Co do etykiety to u mnie była naklejka, ale wszystko po francusku jednak MTZ, partia i data produkcji było podane. Jedno co mnie zdziwiło to nie napisali ile waży całe opakowanie z rzepakiem i musiałam zważyć żeby wiedzieć ile wysiać.

RAPSCASE    1

Jak u was z kiełkowaniem rzepaku. Rzepak strasznie nierównomierny jest, deszcz potrzebny koniecznie. Jeszcze najrówniej wypada kolumb, co mnie nie dziwi bo on akurat jesienią zawsze miał dobry wigor już od samych wschodów. Co ciekawe jakoś samosiewy sobie radzą. Ale już szykuje na nie fusilade, więc krótki ich żywot. Ale poczekam jeszcze przynajmniej do 3 liścia.

s17    4

Ja zasiałam rzepak we wtorek i czekam z niecierpliwością na deszcz. Co do etykiety to u mnie była naklejka, ale wszystko po francusku jednak MTZ, partia i data produkcji było podane. Jedno co mnie zdziwiło to nie napisali ile waży całe opakowanie z rzepakiem i musiałam zważyć żeby wiedzieć ile wysiać.

Chyba zasiał Twój mąż lub inny bliski facet ;) Ach te kobiety :)

Zenonim    47

Panowie rzepak adriana szybko rośnie jesienią. bo mam pierwszy raz tą odmianę i musze 1 ha jeszcze dosiać.

Karolcia    36

Chyba zasiał Twój mąż lub inny bliski facet ;) Ach te kobiety :)

Siałam osobiście mój rzepak, bo męża jeszcze nie mam ani od jakiegoś czasu bliskiego faceta też nie ;)

Odnośnie rzepaku to mój zaczyna wschodzić mimo suszy.

Janinka    0
:) Nasz zasiany w poprzednia sobote ,ale jeszce go nie widac. Dzisiaj odrobinke pokropilo,ale bardzo malutko. Lubelskie :rolleyes:

ovi    34

Mój zasiany 19 i 21 sierpnia. Od razu opryskany Pronap w dawce 2,5l/ha a wieczorem spadł spory deszcz. Na dzień dzisiejszy widoczne są już rządki a na dodatek w wczoraj i dzisiaj ładnie popadywuje deszcz.

s17    4

Siałam osobiście mój rzepak, bo męża jeszcze nie mam ani od jakiegoś czasu bliskiego faceta też nie ;)

Odnośnie rzepaku to mój zaczyna wschodzić mimo suszy.

Oo, przepraszam bardzo :) Taka Dziewczyna to skarb.

P.S. W przyszłym roku bardzo chętnie pomogę :P

Edytowano przez s17

Zenonim    47

u mnie zasiane 23 i 24 i rzepak ładnie wschodzi jeszcze 2 -3 dni i rządki będą wyrównane. ale pola mi zostało i jutro jadę siać kawałek adriana

Jarecki88    183

Ja siałem Visbiego i trochę Castilli. Siane 19 i 20 września. Opryskane Commandem+ Rapsan. Rzędy są bardzo ładne, dość czyste. Pogoda w lubelskim podpasowała bardzo dobrze.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

piotrb14    187

Ja siałem Visbiego i trochę Castilli. Siane 19 i 20 września. Opryskane Commandem+ Rapsan. Rzędy są bardzo ładne, dość czyste. Pogoda w lubelskim podpasowała bardzo dobrze.

nie chwal tej lubelszczyzny bo są regiony np u mnie gdzie rzepaki źle powschodziły ( susza) nie było konkretnego deszczu od czerwca

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?