MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

XTRO    1507

nawożenie duże, słabsza ziemia czyli trochę 5 klasy, albo ziemia w dzierżawie nie doprawiona jeszcze

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Miałem obie obok siebie kiedyś Da vinci i harry to vinci na plus. Siałem jeszcze jak bawiłem się w liniówki około  4t przy  średniej agrotechnice, znajomy 4.8t złapał na słabszej ziemi, ale rok przekropny dosyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    227
Tomek juz zadnej liniowki nie masz? rezygnacja spowodowana roznica plonu? zdrowotnoscia? czy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Nie tzn teraz mam jakieś 1.5 jednostki bo mi zabrakło na późniejsze siewy. Zaniży średnią, co prawda późny siew po części się przyczyni, ale mieszaniec wsiany jeszcze po środku i lepiej rozwinięty według mnie na jesień, czego wiosną populacyjny nie nadgonił.  

Tak rezygnacja spowodowana różnicą plonu. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

W moich okolicach Popular wychodzi bardzo dobrze, więc nie ma mowy o żadnym odbieganiu cenowym... dwie odmiany, które wymieniłeś są również OK ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635

A czy wie ktoś czy Californie i alvaro z Kws wycofali całkiem z obrotu czy poszła gdzieś w świat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Siał ktoś może Dk Extract albo KWS Alvaro na moizaikach 5,4,3? Z jakimi efektami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

 Pisaliście tu u zmianowaniu, u siebie też miałem bardzo duży udział rzepaku, często dwupolówka i efektem tego są już słabsze plony w okolicach 2,5 - 3,2t choćbym nie wiem ile nawozu i ochrony nie wpier..... To już widać jesienią na polach gdzie rzepak był często siany, a gdzie rzadko. Kusi mnie by spróbowac jakiegoś mieszańca tylko czy jest sens? Bo mam wrażenie, że i z własnych nasion miałbym podobne plony... Jeśli tak to co by tu spróbowac z dolnej półki cenowej jesli chodzi o mieszańce? Połowa będzie na dobrych ziemiach, a druga lekkich.

 

Na pewno coś wczesnego czy to z mieszańców czy populacji

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1985    1
2 godziny temu, hardkor113 napisał:

A czy wie ktoś czy Californie i alvaro z Kws wycofali całkiem z obrotu czy poszła gdzieś w świat?

Alvaro poszło w świat. Tzn na zachód ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    635
1 godzinę temu, Lukasz1985 napisał:

Alvaro poszło w świat. Tzn na zachód ;)

Niemcy czy gdzieś indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Dnia 15.07.2018 o 15:50, PABLO555 napisał:

Witam miałem kws birdy ale niepolecam na tym samym polu scherlock dał 400kg więcej 

Czyli nie ma sensu zmieniać Sherlocka na najnowsza odmianę populacyjna BIRDY?

Ma on słabszą zimotrwałość od sherlocka, ale morze plony można lepsze wyciągnąć? Ewentualnie  pozostaje jeszcze Quartz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Ja miałem w tym roku umberto kws dal 3,9 zha był bardzo wysoki i bizon miał ciężko (nie był desekowany) i chyba go jeszcze raz posieje zobaczymy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Jestem tzn chobbysta miałem tylko ta odmiame ale kuzyn mial to samo na 2 klasie i tylko 2,5 ha a 2 popular tez w takich granicach u sasiada kosilem to nawet 2 nie dal nie wiem jaka odmiana

 

20180424_185201.jpg

20180502_195300.jpg

20180622_130325.jpg

20180622_130331.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

zamówiona  kuga  ,  tajfun  .             oraz posieje mieszanke kugi + sherpy   zeszłoroczną .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj