Skocz do zawartości
MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Rzepak Kite - ozima odmiana liniowa

Pestka5465    0

Ja w tym roku bede siał rzepak na V klasie, a wiąze sie z tym dlatego, że uczestnicze w programie zrównoważonym . Zastanawiałem sie nad odmianą Forza podobno znosi słabsze gleby. Jeśli macie jakieś inne propozycje to prosze o odpowiedż. Pozdrawiam

wyrebski1    35

Ja co roku sieje też trochę na słabszej ziemi i też może sięga V klasa. Miałem też kiedyś Forzę a w tym roku mam na słabszej posiany Color. Mogę powiedzieć, że jest lepszy niż California posiana na III klasie, bo najbardziej u mnie dostała przez przymrozek ze wszystkich odmian a wcześniej najładniej wyglądała!

DeerMan    2

Monolit jest dobry na słabe gleby i ogólnie to wszystkie mieszańce powinny sobie lepiej radzić na słabych glebach niż populacyjne odmiany.

Wiadomość z agroFakt.pl

marek1977    27

Też będe chyba siał w tym roku odmianę Monolit,a tak wam jeszcze powiem że kiedy siałem polskie odmiany (kaszub,pomorzanin,lubusz)to nigdy nie było problemu z wymarzaniem i plon był bardzo dobry!.Polski klimat to i odmiany krajowe bardziej dostosowane.

redek    47

pierwszy raz posiałem Caravel, po zimie wyglądał bardzo słabo, ale ładnie się zregenerował i w tej chwili jest jednym z najładniejszych rzepaków, spodziewany plon w tym roku trudno określić, ale myślę, że odmiana ma potencjał i będę ją siał w tym roku

redek    47

akurat też siałem pierwszy raz , jedną jednostkę na próbę i o jedną za dużo, zdecydowanie najgorszy mój rzepak,przezimował nawet nie najgorzej, ale póżniej nie pozawiązywał łuszczyn, tylko na nowo zakwitał i zakwitał

kodzi    0

Jakie odmiany rzepaku zamierzacie siać w tym roku? Co sądzicie o takich odmianach jak agtoga, visby, cz bellevue. a moze polecacie coś innego.

Sylwi    6

Mam 30 ha artogi

Na razie nie jest zła a jak zaplonuje to się okaże

solek01    30

Rzepak sezonu 2010/11 to juz prawie historia, dlatego czas pomyslec o zasiewach 2011/12. Ja bede sial okolo 3 ha Diggera. Cena za jednostke na 3 ha to okolo 380zl brutto. Jakie odmiany planujecie siac i jaki koszt jednostki (na ile ha).

Pestka5465    0

My planujemy siać Rohan F1 7,5 ha i Forze również 7,5 ha niestety jeszcze nie zanam ceny za jednostke.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile siac kg/ha odmiane californium w rozstawie 24cm , 4kg bedzie wystarczajaco?

lukasz612    0

Ja zaplanowałem zasiać 12ha CARAVEL F1 i VISION 12ha mam już zamówione te odmiany ale ceny jeszcze nie znam dokładnej więc nie będę wprowadzał was w błąd.

Edytowano przez lukasz612

wyrebski1    35

Ile siac kg/ha odmiane californium w rozstawie 24cm , 4kg bedzie wystarczajaco?

4 kg to juz tak max. Chyba, ze będzie późno i na ciężkiej ziemi np zbrylonej. Co do tej odmiany to akurat u mnie wyszła najgorzej a wszystko przez przymrozek, który ją załatwił.

ursus1991    8

witam chce pierwszy raz zasiać rzepak, i nie wiem jaka odmiana bedzie najlepsza. Będę siał na IV, troche IVa i trochę V, mozajka, nasiona chcę kupić w HR Strzelce. Zastanawiałem sie nad odmianą monolit. czy duże są róznice w plonowaniu odmian mieszańcowych i populacyjnych?

jaroon    1

A czy zna ktoś odmianę DK EXFILE chciałbym taką siać i szukam opini na jej temat.

Pestka5465    0

Zamówiłem dziś Rohan F1 za jednostke bede płacił 786 zł z terminem płatności na listopad i Forze 433 zł również z terminem na listopad.

wyrebski1    35

Forza to odmiana populacyjna na słabszą glebę a Rohan to mieszaniec? Ile kg/ha będziesz siał? Ok 2kg?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?