MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

poosa21    856

Siła kiełkowania napewno bedzie na dobrym poziomie, ale zaprawy już nie działają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mi posypała praktycznie najlepiej z odmian. Po wymrożeniu z ubezpieczalni do przyorania dała mi koło 3,5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

witam rzepak skoszony odmiana DK Casper monsanto, plon ok. 2 t z ha, strasznie był żadki bo zwierzyna zrobiła swoje wdało się zachwaszczenie wtórne miejscami, gleba IVb i V jesień 200kg amofoski pod rzepak, wiosna dwie dawki siarczan amonu i saletra razem niecałe 125kg N/ha jeden oprysk fungicydem Toprex na jesieni wiosna tylko w fazie żółtego pąka Proteus i Wuxal mikro 1l/ha i na tym koniec, 2 tyg. temu grad obił szacuję ok. 25% i zwierzyna + mróz także jestem zadowolony.

 

Osobiście mam również jeszcze ponad kilogram DK Caspra z zeszłego roku moge go śmiało siac tylko te zaprawy będą działać? Reszte dokupie Californium i zmieszam.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

U nas też ten grad był, ze ludziom dziury w dachach powybijało ale rzepak był jeszcze zielonawy i straty były minimalne... Ogólnie z plonem rzepaku raczej bardzo dobrze jak wcześniej pisałem :) W tym roku pójda pewnie te same odmiany.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

aha to ładnie Ci sypnął bo czytałem, u nas był 2 tyg temu grad wielkości łądnej czereśni przez ok. 10min. gadałem ostatnio bodajże we czwartek czy piątek jak tak wiało strasznie to siekł Dominatorem chyba 88s i Zetor 7211 z przyczepą stal z synem kosił.

 

piontek
PIONTEK ??? :lol: Edytowano przez murtek3

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

a ja zdecydowanie polecam Visby F1, na dziś dzień skosiłem 20ha i uzyskałem z tego 75ton co daje średni plon 3,75 t/ha ! jak wyglądał rzepak po zimie można obejrzeć w mojej galerii :) przez 6 lat uprawy rzepaku nigdy nie udało mi się uzyskać plonu powyżej 3,2 t/ha... a tu masz babo placek ! 3,75 po kiepskich rokowania wiosennych kiedy to zima dala mu ostro po d.. !! B) zostało mi jeszcze 13 ha visbiego i 12ha kolumba... ten drugi wypadnie nieco gorzej bo zima dala mu ostro popalić

 

ma ktoś abakusa f1 ?? bo zastanawiam się czy nie zasiać na próbę z 5ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja mam posianego Abakusa 10ha zacznę kosić około czwartku podzielę się wynikami. Zdj. w galerii . Na dziś dzień wygląda bardzo obiecująco równy nie wyski nie wylegnięty o zbitej i wyraźnej koronie. optyczne jestem tak zadowolony że zamówiłem goznowu na przyszly sezon na 10ha.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Robiłem dziś probę rzepak ma 9,5% wilg. Jutro wjeżdżam w pole i rypię nie patrze pogody na długo nie starczy u mnie płacą 2080zł netto- Chemirol.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

Odmiana Monolit plonowanie od 3,5t na V, VI klasie

do 5t na III klasie cena 2100netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

w tym roku mam zamiar posiać odmiane visby w punkt warto brać się za siew punktowy w rzepaku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie warto...wymrozi Ci kilka roslin i szlag trafi Twoj siew punktowy.

Visby dobra odmiana. Lecz jeszcze jej nie kosiłem. Poki co Adrianna i PionerW20 oraz rzepak ze wlasnych zbiorów skoszony.

Adrianna przy wilgotnosci 13,5% dała 5,1t/ha co jest absolutnie w calek histori gospodarstwa rekordem. Szczerze to liczylem na 3t, marzeniem byłyby 4t srednio. A tutaj ponad 5t średnio z 12ha.

Rzepak Swój jak i PionerW20 4,6t/ha nie było różnicy.

Na koniec dnia kosilismy Sherlocka który sypie 4,2t/ha. W porywach podchodzi pod 4,9t/ha ale pole długie i mozaika się kłania i średnia 4,2t/ha z całości.

W tygodniu opisze inne odmiany... Digger, Visby, PionerD03,Artoga,Tasillo i Exqusuite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dziś skosiłem Abakusa z 6ha wyszlo 30,2t czyli 5,03 z wynik określam na bdb plonował jak wyglądał. W czawartek będę kosił Artogę też opiszę.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

no to pięknie sypie panowie :) u nas średnia Visbiego na dziś dzień wynosi 3,78 t/ha ( skoszone 31ha - zważone 117,2 t)

 

został jeszcze tylko kolumb który mocno przymarzł tej zimy więc bicia rekordów raczej nie będzie :) choć nigdy nie wiadomo, wczoraj kosiłem sąsiadowi Californium na pół przerośnięty lebiodą i dał pod 3t/ha a wyglądał jakby miał dać 1t ! jakiś dziwny ten rok... to znaczy ładnie sypie, istne rekordy, czyżby bardzo mokra wiosna naprawiła po części skutki mroźnej zimy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Co do siewu punktowego to się nie zgodzę z Hubertem, uważam że warto, a Visby w mojej opinii byłby idealny do siewu punktowego. Z moich obserwacji wynika, że doskonale sobie radzi nawet na mocno przerzedzonych plantacjach.

 

Ja mam już rzepak za sobą, miałem w tym roku tylko 2 odmiany:

Bellevue - 3.8 t/ha

Visby - 3.7 t/ha

Mieszanina wszystkich odmian jakie siałem przez ostatnie 3 lata - 3.6 t/ha

Warto także dodać, że najlepszy plon był na kawałku zasianym bezorkowo, odmiana Bellevue dała 4.1 t/h.

Nawożenie i ochrona identyczna na wszystkich kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ceana leci w dół dziś spadek o 80zł 2000złnetto zakontraktowałem 50t w tej ceniie.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

dla mnie bardzo istotne jest uwzględnienie przez Was przy podawaniu wysokości plonów jaka była okrywa śnieżna i czy w ogóle była oraz klaśy gleb.Te wartości pomogą innym dobrać odp. odmianę rzepaku na jego warunki glebowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Witam. Chciałbym zapytać jaka odmiane polecacie na ciężka gliniastą glebe IIIb,IVa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

też się dziwię co do tegorocznych plonów rzepaku, ale jest to spowodowane chyba tym że nasiona są dość grube w porównaniu z rokiem ub. przynajmniej u nas tak jest, dlatego że gdy rzepak u nas kwitł i wykształcał łuszczyny i nasiona to wilgotność gleby była średnia kolejny plus to to że jest on Ozimy, po czym gdy rzepak już dojrzewał u nas nastąpiła susza i zboża "powaliło z nóg poprostu" zżółtły a ziarno w mleku było w przypadku jarych także tak wcześnie żniw u nas jeszcze nie było.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

dziś skosiłem SY Kolumba, zasiany był na ziemi klasy 4b, V, niestety zima mocno dała mu popalić i na wiosne były już pomysły by zaorać.... na szczęście nie zaorałem i dziś skosiłem 2,2 t/ha, może wynik nie najlepszy ale przy cenie 2125zł/netto x 12ha daje dość pokaźną sumkę :)

 

tak wyglądał po zimie

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/354157-rzepak-sy-kolumb/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Witam! Dzisiaj w końcu ruszyłem z rzepakiem, ściąłem 10ha Kolumba i średni plon to 3,7t/ha przy wilgotności 8,8%. Sprzedałem po 2070zł. Zostało jeszcze 10ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Niewiwm co się dzieje cena leci znowu umnie obniżka 1960zł netto Chemirol.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj