MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

o,5ha rzepaku siejesz?? I co z tym robisz?? Oddajesz?? Czy dla gołebi???? Bo kontraktują takie w ogóle powierzchnię gdziekolwiek??

Edytowano przez murtek3
Błędy ortograficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

nigdzie nie kontraktuje bo nie ma takiej potrzeby, w tym roku mam 4,5 z czego 3,5 już wykoszone i sprzedane, a pozostałe stoi i czeka bo ciągle deszcz pada. Skup mam około 7 km odemnie i biorą każdą ilość tak więc nie widzę problemu. Tyle chcę zasiać bo mi tak wychodzi z płodozmianu, a pozatym chcę się doszkolić z technologii uprawy a najlepiej się uczyć u siebie na swoich błędach pomimo że kosztują.

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszac nie uzywam Polskich znakow!!!!!!!!a do@Murtek3!!!!!!!!!!!!sam sie popraw!!!!!

 

A co Ty Niemiec ??? :P :lol:

 

W moich postach nie widzę błędów, a co za tym idzie nie widzę potrzeby poprawiania. Błędy ortograficzne mnie rażą, więc je poprawiam, gdy nadaży się takowa potrzeba.

 

Ps. Zauważ, iż nie dałem Ci % za błędy ort, a według taryfikatora to się należy.

 

Co się odwlecze to nie uciecze, więc za post nie na temat- %%% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

byłem przed chwilą na polu u sąsiada, kosi rzepak pomimo słabej pogody, bo jak mówi nie może już spać po nocach i pomimo 13% wilgotności i sporych potrąceń goli do upadłego w obawie o pogodę ! rzepak Visby F1, z 5ha ukosił prawie 25 ton co daje plon w granicach prawie 5 ton/ha!! gdybym nie był na polu to bym nie uwierzył,

również mam Visbiego i w pole planuje wjechać w piątek jak pogoda pozwoli, dam znać co i jak, po takich nowinkach ciężko będzie spać, bo rzepak zaczyna się wysypywać z górnych partii i porastać na przejazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no w moich okolicach tez dzis ruszyli maja dzis popołudniu 14 proc..ja wjade w piatek,chyba ze moze jutro na wieczor objade w koło zobacze

 

 

a jak tam Panowie rzepak Mickey??podpowie mi ktos jeszcze cos na temat tej odmiany??prosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Odmiana trochę późniejsza.Raczej trzeba desykować. Niska i jako nieliczna bardzo ładnie przetrwała mrozy.Odznacza się od innych, tam gdzie ją posiałem Śmiało ją siej.

W tamtym roku miał ją kuzyn i też ją potem posiał.Z plonem nie zaskoczy, ale jak na razie w tym roku najlepiej sypła, pewnie dlatego że dobrze przezimowała.

JA teraz nie wjeżdżam, ostatnio miałem 12,5% wilgotności, i pójdzie prawdo podobnie po 1900 netto.Poczekam aż wyschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Piszac nie uzywam Polskich znakow!!!!!!!!a do@Murtek3!!!!!!!!!!!!sam sie popraw!!!!!

 

 

 

Używajcie polskich znaków bo jest różnica w zdaniu:

"zrobić komuś łaskę", czy "zrobić komuś laske :):):)"

 

 

Nawiązując do tematu, mam u siebie Monolita... Wygląda dosyć ciekawie, pryskałem go dopiero przedwczoraj bo nierówno dojrzewał. Ale najważniejsze jest to że przetrwał mrozy (miejscami gorzej ale i tak dał radę) dla porównania Lisek poszedł cały pod pług....

 

W tym roku myślę żeby zasiać mieszańca Visby F1

 

Niestety rzepak tak jak pisze kolega @Barabus miejscami zaczyna porastać...

Niech już wreszcie ta pogoda się zmieni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Potwierdzam, rzepak zaczyna się powoli sypać. U mnie nie ma dnia żeby nie padało i tak od m-ca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dlatego trzeba pryskac jakimiś sklejaczami Flexi, spodnam, nufilm+ glifosat to zabezpiecza przed przedostawaniem się wody do środka łuszczyn a co za tym idzie opóźnia porastanie. Nadodatek zabezpiecza przed osypywaniem ja pryskam od zawsze i sie nie martwię. Wiekszość nie pryska desykantami bo szkoda plonu a jak sie wysypie lub porosnie to jeszcze większa strata.Co do cen nasion ja zamówiłem Artogaf1 po 710zł/worek AbakusF1 750/w także te ceny w sklepie internetowym są mocno zawyżone.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

co tam sklejacz da po prawie 3 tygodniach ciągłych deszczy na przemian ze słońcem, u nas własnie taka pogoda jest już od czasu desykacji, można już na dziś dzień zaobserwować około 5% porośniętych łuszczyn, dopiero teraz się rozpogodziło, ale to co dziś nagnoiło to już dawno tak nie padało !

mam nadzieje że od jutra sprawdza się prognozy i będzie już pogoda, bo 45 ha rzepaku czeka na skoszenie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ja u siebie nie zauważam porostu choć pogoda nierozpieszcza i pada codziennie na przemian z słońcem tyle tylko, że desykowane i sklejane było w zeszły piątek 13,07. Dziś przesła nawałnica z małym i chwilowym gradem ale nie mam zamiaru się denerować na noc i nie jadę sprawdzać stanu jutro zobaczę.

Mam nadzieję, że się wypogodzi i 26-27 połknę ten swoj rzepak (21ha)


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

tydzień po desykacji to jeszcze się trzyma dobrze, u mnie już kończy się trzeci tydzień i właściwie to już dawno rzepaku nie powinno być na polu

 

u nas też dziś była taka ulewa z mocnym wiatrem, gdzieniegdzie trafił się drobny grad, byłem na polu i nie widać szkód, niech już przyjdzie pogoda bo nerwowo nie wytrzymuję :) znajomy wczoraj nie wytrzymał i pomimo 13% wilgotności golił aż miło, miał Visby F1 i na jednym kawałku dał mu 5t/ha a na drugim trochę słabszym 4t/ha, mówił mi że jeszcze nigdy tyle nie nakosił, gdyby mi tak opowiadał to bym go wyśmiał ale byłem na polu i widziałem na własne oczy ! rozpalił moją wyobraźnie bo tez mam Visbiego :D ale ta pogoda ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Moja wyobraźnia też rozpalona bo jak desykowałem to aż żal bylo po nim jeździć jak przyszlo jechać pod włos to aż z grzechem. Tak po cichu też liczę na ok 5t ale jak tak dalej będzie to nie wiem czy w ogóle cos się na kosi i nie pójdzie z torbami bo żyto to już tak przyklepane jak po walowaniu.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Ceny prawdopodobnie brutto w ProCam Polska po rabacie. Jutro sprawdzę i potwierdzę.

Jednak cenny netto + 5% Vat. toi tak taniej jak w tym sklepie internetowym.

Edytowano przez Siwy7406

Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Ktora odmiana byłaby lepsza na słabsze gleby. Visby, Rohan, Artoga? Lub może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludwik1983    4

czy sialiście odmianę rzepaku arot polecacie ją

Edytowano przez ludwik1983

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Dziękuje kolego @Siwy7406. Ale Ja taniej niż Ty nie dostanę a biorę od razu z jednej firmy Wszystko:nasiona, nawóz, oprysk. Ja dostanę 5% rabatu, może w tym roku więcej ale mnie mylą z kimś innym :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas daje ale 5 qwintali z hektara oczywiście tym co zostawili to badziewie a może komuś przetrwał Bellvue i już go kosił poproszę o wypowiedź

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bellvue dość mi przetrwał i dał około 2,5t. Z boku finess przeorałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj