MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

atomik    148

ja też zapytam jeszcze raz czy Californium nadaje się na słabsze gleby ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 4 klase jak najbardziej a na 5 nie wiem u mnie znajomy na 4 klasie 2.5t zebral w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

na lekkei nadaje ale z plonem u nas w tym roku ci co mieli Californium to większość zaorała.

Ja sieje z liniowych na pewno Cadore ale to na lepsze ziemie a z mieszańców na 89% Visby będzi.

Pytanie ode mnie bo pierwszy raz będę siał mieszańca, czy trzeba coś więcej przy nich robić jak przy zwykłym?? Bo jeden u nas mówił żeby go we wrześniu siać ale tu wszyscy piszą aby siać normalnie w terminie. Jak z tym jest?

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

tak wymarzł czy co ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

atomik Californium jak najbardziej na słabsze gleby sie nadaje.

 

Ja ponawiam pytanie dla wtajemniczonych w odmiany: DK Casper, Catana, Casoar, Castille która znich najlepsza na IV klase? południowa Polska.

 

Siał ktoś już DK Casper?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Rzepaki zawsze trzeba siać w terminie , który jest inny dla danego rejonu Polski.U mnie np.termin ostateczny to 25sierpien- rejon V Śląsk i opolskie.Siewy po terminie agrotechnicznym obniżaja wysokość plonu.Owszem ,niektóre odmiany można siać lekko po terminie[w jej opisie hodowca pisze ze toleruje siew opóżniony]ale lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tak u nas tak powymarzał rzepak po majowych mrozach. Jaką obsadę liczyć rzepaku dla mieszańców?? 50 na m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

50-60


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

Macie opinie o NK Technic i Toccata ?

u mnie(tez kuj -pom)technik robi furore.super plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dla tego próżno go szukać w ofertach -sam 4 jednostki zdobyłem po znajomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek88    0

Mieszancowe to 50 szt/m2 max. Odmiana czy to jest mieszaniec czy liniowa to termin powinien byc zachowany do konca sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A jaka odmiana na mozaikę IV, V klasa, ale przewaga IV, ziemia średnia, i lekka. Sieje pierwszy raz rzepak i chciałem coś z odmian populacyjnych. co byście doradzili najlepiej z HR strzelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

U mnie w okolicy też kilku rolników sieje Technika. Kolumba z resztą też. Ale ze zdobyciem nasion nie miałem żadnych problemów. Za jednostkę Kolumba płaciłem 690 zł.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

@LeF wiesz coś więcej o charakterystyce Kolumba?(chodzi mi o informacje od rolników którzy go uprawiali) na jakiej klasie ziemi będziesz go siał?

ja się nad nim poważnie zastanawiam ale ma być siany na IV klasie i nie jestem pewien czy będzie odpowiedni


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

Decyzja apadła w tym roku VISION i na próbę DK EXQUSITE, Vision miałem przez poprzednie 2 lata i rewelacja a do monsanto mam zaufanie i dlatego na próbę F1 odmiana z tej chodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

teraz dylemat bo mogę kupić za 1050zł odmianę mieszańca Pioneera tylko nr nie pamiętam jego. Facet mówi że na 4h wystarczy a visby za 835 jest na 3h. Sieje Ktoś Pioneera ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

@lukas21 wiem, że mimo tegorocznej srogiej zimy była to odmiana, która dość dobrze przezimowała. Jej jesienny rozwój jest szybki, można go siać na słabszych glebach gdyż ma małe wymagania glebowe ale za to rośnie wysoki. Ma rejestrację w Polsce - to dla mnie ważne.

Ja sieje rzepak pierwszy raz w życiu i stawiam na tego mieszańca. Zostanie posiany na 3 klasie ale kawałek pola wchodzi w 4.

Na 4 klasie kiedyś sąsiad siał odmiana bodajże Rohan i się udał.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

u nas padła ostateczna decyzja 2/3 pola obsiewamy mieszańcami, 1/3 liniówką.

W tym roku mieszaniec wyglądał całkiem przyzwoicie stąd poszerzamy areał pod tego typu odmiany.

Zamówienie na nasiona złożone - czekamy co tak na prawdę nam zjedzie w piątek.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie skończyłem siać rzepak.

Pole - 82ha a na nim 7 odmian po mniej wiecej 12 ha podzielone. Ładne porównanie będzie. Adriana,Sherlock,Digger,Visby F1,Pioner D03,Artoga, Pioner W20

 

Na dwóch innych kawałkach będzie 18ha Tassilo oraz 12ha Monsanto Exqsuite

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Hubert - czekamy na relacje - powiedzmy co 2-3 tygodnie, która jak się prezentuje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Ja dziś już ostatecznie zamówiłem DK Caspra - zobaczymy co pokaże, chciałem Kolumba ale uznaliśmy z tatą że jednak damy sobie spokój z mieszańcem na naszych piaskach. Również koło piatku przybędzie.

 

Yacenty- kiedy masz zamiar zasiać? Ja gdzieś za tydzien planuje.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

Właśnie skończyłem siać rzepak.

Pole - 82ha a na nim 7 odmian po mniej wiecej 12 ha podzielone. Ładne porównanie będzie. Adriana,Sherlock,Digger,Visby F1,Pioner D03,Artoga, Pioner W20

 

Na dwóch innych kawałkach 16ha Tassilo oraz 12ha Monsanto Exqsuite

 

No no. Podziwiam zaangażowanie. U nas na ok. 150 ha rzepaku będą tylko 4 odmiany :)

Ale możemy obstawiać ;)

Dużo zależy od typu tego stanowiska, ale głosuję: najlepiej zaplonuje Sherlock, Artoga. Jeśli piaski to może D03. Aha no i Exqusuite.

Zdziwię się jeśli Tassilo (z całym szacunkiem dla KWS) da tyle co Pionier albo Visby :D

Aha, i szkoda, że z Limagrain jest stara Adriana, a nie nowa Pamela.

 

Tak czy inaczej 3 mam kciuki, bo doświadczenie fajne.

 

 

Monolit - u nas fajnie wychodził.

NK Technik - nie jest problem z zakupem, tylko to po prostu wyłącznościówka z Syngenty. Szukamy w firmie Procam (nie będę nic dodawał, żeby nie szkalować) :) Ale odmiana "na plus", chociaż uważam, że są lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja zakupiłem pioneera mieszańca W31 zobaczymy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj