MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

marekgizio    4

Ani mnie ziębi ani grzeje co jakaś spółdzielnia sieje ani skąd to ma. Wiem z samego źródła czyli od osoby z Pioneera że ta odmiana nie była w sprzedaży w Polsce w poprzednim roku.

W poprzednim orku były dokładnie maximusy: D03,D04,D06 i zwykłe W09,W10,W14,W15,W31.

A w tym roku dostępne są: D03,D04,D05,D06 i W14,W15,W20,W22,W29,W31

Także nie pleć że nie jestem doinformowany bo raczej ty nie wiesz o czym mówisz. A na podstawie 2ha polecanie odmian jest głupotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dalej będę się upierał, że jesteś niedoinformowany bo chyba lepiej wiem co siałem na polu. Poza tym 2j w przeliczeniu na hektary daje 6ha a nie 2ha. Nie rozumiem skąd wziąłeś taką liczbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Panowie, może zamiast się bez sensu sprzeczać napiszecie coś konkretniej o tej odmianie.

@HubertOjdana napisz dlaczego ją polecasz.

@marekgizio napisz dlaczego byś jej nie zasiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo plonowała w porównaniu do innych odmian które siałem bardzo dobrze.

 

Digger 1,9-3,9 t/ha

Tassilo 2,5-3,5 t/ha

Monolit 200kg-2 t/ha

LG Champlain 2,1-4 t/ha

Pioner PR46W20 1,2-4,1 t/ha

Edytowano przez HubertOjdana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Ogólnie to spore rozrzuty są. Z czego wynikały i ile średnio ci powychodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Roszczul mnie w tym roku Californium dał ok. 2t z ha, gleba iv i v klasa, bez ochrony grzybowej oraz bez regulatorów wzrostu dostał 120kgn/ha bez rewelacji. W tym roku myslę nad: Casoarem Castille DK Casper i Catana co polecacie na słabiutkie gleby?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ogólnie to spore rozrzuty są. Z czego wynikały i ile średnio ci powychodziło?

 

Średni plon bez liczenia wymoknietego arealu to 2,4t/ha

 

Rozrzut wynikały z mozaikowości gleby, stada 33 żubrów które znalazły sobie szwedzki stół, wysmalenia, śnieg wiosenny sporo zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Roszczul mnie w tym roku Californium dał ok. 2t z ha, gleba iv i v klasa, bez ochrony grzybowej oraz bez regulatorów wzrostu dostał 120kgn/ha bez rewelacji. W tym roku myslę nad: Casoarem Castille DK Casper i Catana co polecacie na słabiutkie gleby?

Kupiłem na jeden kawałek słabszej gleby takową odmianę http://www.centrala-nasienna.pl/index.php?pg=aktualnosci_more&kom=1&pidx=208

Nie mam pojęcia jak się spisze, ale muszę czymś przerwać 12 letnią monokulturę zbożową.

Edytowano przez xemit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazik72    0

pabloooo- na jakie klasy gleb siałeś i będziesz siał Bellevue,też się nad nim zastanawiałam,ale polecili chagalla

pOngO88-czy byłes na Dniach Pola w Łosiowie?Na poletkach najładniejsze rzepaki miały: DuPont,Agro Bras /o Bellevue mówił pan ,ze to następca Liska-u mnie Lisek to kiedyś porażka-sLabe i lekkie gleby i wybacza błędy agrotech.\,Pioneer,Strzelce i KWS,Syngenta.Reszta firm miała b. słaby rzepak.Ochrona ,nawozenie oraz terminy upraw i zabiegów u wszystkich w tym samym czasie.

 

Kolego, W Łosiowie były 3 lub 4ry terminy siewu. Pioneer i Agrobras były z samego brzegu i dlatego ich rzepaki były ładniejsze.

Ja w tym roku zastanawiam się nad SY Kolumb - nowy mieszaniec Syngenty. Co myślicie? Podobno w PDO na opolszczyźnie miał najwyższy plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ja podobnie jak niektórzy mam zamiar posiać po raz pierwszy w życiu rzepka. Mnie zainteresowały odmiany SY Kolumb, NK Technic i z Monsanto Excalibur i Extorm. Jutro postaram się coś kupić.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Xemit jeśli możesz podeslij linka na PW bo coś nie moge zobaczyć chyba że link niepełny?

 

właśnie rozważam tez ewentualność kupna miaszańca SY Kolumb teraz nasuwa się pytanie czy będzie coś z niego na słabych, piaszczystych glebach?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

Witam mam cennik aktualnyna rzepak: Syngenty, KWS-u, i Monsanto jeśli by ktos chciuał się dowiedziec moge pomóc jeśli tylko bedzie czas na odpowiedz.

 

A sam mam zamiar nabyc na gleby IV klasy dwie odmiany z trzech: Catana Castlle lub Casoar co polecacie??

mógłbyś podać ten cennik? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Kazik72-wymienione przeze mnie firmy miały rzepaki godne podziwu.Nie wymienione- rzepaki byle jakie. Jeżeli miałes "Przewodnik po polu doświadczalnym OODR Łosiów " to tam jest napisane że rzepaki są na kl 3, te same terminy zabiegów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maneus    0

Kazik72-wymienione przeze mnie firmy miały rzepaki godne podziwu.Nie wymienione- rzepaki byle jakie. Jeżeli miałes "Przewodnik po polu doświadczalnym OODR Łosiów " to tam jest napisane że rzepaki są na kl 3, te same terminy zabiegów itp.

 

Graniczę z polem doświadczalny w Łosiowie. Faktycznie były tam różne terminy siewu - przede wszystkim widać dwa: terminowy i opóźniony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Sebastian pewnie że mogę tylko podaj konkretne odmiany które Cię interesują bo zbytnio nie chce mi się wypisywać...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matteo    0

Hejka podaje ceny jednostek u mnie z KWS

Odmiany Mieszańcowe (Hybrydy)1.5 miliona żywych nasion

TURAN F1 nowość 740

TRAVIATA F1 nowość 699

HYBRIROCK F1 nowość 699

TASSILO F1 688

HYBRIGOLD F1 790

HYBRISURF F1 688

 

Odmiany populacyjne 2 miliony żywych nasion

 

SHERLOCK 455

KOMANDO 435

REMY 435

DIGGER 399

 

Koledzy w tym roku miałem SHERLOKA i powiem tak: zasiany był w terminie i opryskany lecz następnego dnia zaczął padać deszcz i tak było prawie przez 3-4 tygodnie, wschody były mizerne ale coś tam było pożółknięty od oprysku masakra :mellow:. Przyszła zima no i nie myślałem o nim za często bo i po co z wiosny kolejna tragedia zachodzę na pole a tam pustki same korzenie palowe wystają z ziemi za to ile obornika sarny ucztowały całą zimę gdyż nie było śniegu na polu. Przyjechał pan inspektor obszedł pole i co?? zaorać plantacje więc kolejny dołek i tak było zaorałem 2h i zasiałem jary 1 h zostawiłem z myślą ''a co będzie" :). Nadmienię że na ten ozimy wysiałem oprócz 100 kg mocznika na jesień to tylko 100 kg saletry na wiosnę :D i tyle z azotem,i tak sobie rósł aż poszedł w pąk gdy pojechałem totalne zaskoczenie rzepak nawet ładny wiec dawaj go chuchać dmuchać od owadów i nawet na płatek poszedł od grzyba ;) naprawdę zrobił się piękny. Kolejny strzał w kolano było to że za wcześnie chyba go chciałem dosuszyć przerwałem mu asymilację jak sie gdzieś później doczytałem chyba nawet na forum gdzieś kolega się wypowiadał ale było po ptakach, termin chyba ok 24 czerwca koszenie było 12 lipca i tu uwaga plon 2,4 t/h byłem w szoku :). Tak w skrócie wyglądał mój pierwszy raz z rzepakiem człowiek uczy się na błędach a najśmieszniejsze jest to że oddawałem dla Bodaczowa i pieniędzy chyba nie zobaczę :D. Osobiście uważam że odmiana Sherlock jest naprawdę godna uwagi i polecenia, Przepraszam za tak długi post ale chciałe opisać co przeszadł Sherlock ze mną od wysiewu do zbioru. Pozdro dla was!!

P.S. mógłby mi ktoś napisać i wytłumaczyć czym się różnią odmiany mieszańcowe od populacyjnych tak bym zrozumiał bo to że ceną to wiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Koledzy zapytam czy istnieją mniejsze opakowania rzepaku niż na 3 ha? Bo chciałbym spróbować wrócić do uprawy ale 3 ha to myślę że na początek to za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Czy może ktoś z lubelskiego ma jakieś porównanie Casoara z Bellevue? Casoara nie miałem, ale widziałem w okolicy podoba mi się bo jest bardzo niski, Bellevue nie widziałem byłbym wdzięczny za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Dralo

Syngenta

SY Kolumb 745zł/Jednostke

Nelson F1 735

NK Pegaz 399

NK Funduz 397

NK Bold 410

SY Tactic 415

 

Monsanto

DK Casper 440

Catana 440

Casoar 425

Californium 420

Castille 395

DK Exqusite F1790

DK Extorm F1 790

Exotic F1 695

Extend F1 695

 

W/w ceny są cenami netto zł/jednoske/3ha Nasion VAT 5%

 

Mam jeszcze z KWS-u, AgroBras i HR Strzelce

 

Ja na 99% zasieje DK Caspra.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

My dziś z bratem i ojcem mieliśmy dość długą debatę po przejrzeniu pierwszych cenników.

na 95% w tym roku wszystkie pola obsiejemy mieszańcami.

Nie ma jeszcze ostatecznej decyzji którymi konkretnie odmianami ale liniowym odmianom raczej już dziękujemy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Yacenty- podobnie ja. Pierwszy raz w życiu będę siał rzepak i po konsultacji z doświadczonymi rolnikami wybieram mieszańca. W tym trudnym roku mieszańce pokazały swą przewagę nad liniówkami (w mojej okolicy można było to zaobserwować).

Przychylam się do odmian z Syngenty bo niby SAFECROSS jest lepszą genetyką niż rejestracja w systemie OGURA...


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

@proxy to wypisz jeszcze te 3 firmy i będzie gites :) Mnie by interesowały KWS i HR Strzelce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj