MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pestka5465    0

Ja w tym roku bede siał rzepak na V klasie, a wiąze sie z tym dlatego, że uczestnicze w programie zrównoważonym . Zastanawiałem sie nad odmianą Forza podobno znosi słabsze gleby. Jeśli macie jakieś inne propozycje to prosze o odpowiedż. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja co roku sieje też trochę na słabszej ziemi i też może sięga V klasa. Miałem też kiedyś Forzę a w tym roku mam na słabszej posiany Color. Mogę powiedzieć, że jest lepszy niż California posiana na III klasie, bo najbardziej u mnie dostała przez przymrozek ze wszystkich odmian a wcześniej najładniej wyglądała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Monolit jest dobry na słabe gleby i ogólnie to wszystkie mieszańce powinny sobie lepiej radzić na słabych glebach niż populacyjne odmiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Też będe chyba siał w tym roku odmianę Monolit,a tak wam jeszcze powiem że kiedy siałem polskie odmiany (kaszub,pomorzanin,lubusz)to nigdy nie było problemu z wymarzaniem i plon był bardzo dobry!.Polski klimat to i odmiany krajowe bardziej dostosowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

pierwszy raz posiałem Caravel, po zimie wyglądał bardzo słabo, ale ładnie się zregenerował i w tej chwili jest jednym z najładniejszych rzepaków, spodziewany plon w tym roku trudno określić, ale myślę, że odmiana ma potencjał i będę ją siał w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

akurat też siałem pierwszy raz , jedną jednostkę na próbę i o jedną za dużo, zdecydowanie najgorszy mój rzepak,przezimował nawet nie najgorzej, ale póżniej nie pozawiązywał łuszczyn, tylko na nowo zakwitał i zakwitał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Jakie odmiany rzepaku zamierzacie siać w tym roku? Co sądzicie o takich odmianach jak agtoga, visby, cz bellevue. a moze polecacie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

ja tam zamierzam zasiać odmianę Castylia co otym myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Mam 30 ha artogi

Na razie nie jest zła a jak zaplonuje to się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Rzepak sezonu 2010/11 to juz prawie historia, dlatego czas pomyslec o zasiewach 2011/12. Ja bede sial okolo 3 ha Diggera. Cena za jednostke na 3 ha to okolo 380zl brutto. Jakie odmiany planujecie siac i jaki koszt jednostki (na ile ha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

My planujemy siać Rohan F1 7,5 ha i Forze również 7,5 ha niestety jeszcze nie zanam ceny za jednostke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile siac kg/ha odmiane californium w rozstawie 24cm , 4kg bedzie wystarczajaco?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz612    0

Ja zaplanowałem zasiać 12ha CARAVEL F1 i VISION 12ha mam już zamówione te odmiany ale ceny jeszcze nie znam dokładnej więc nie będę wprowadzał was w błąd.

Edytowano przez lukasz612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A Pioniera PR46w20 ktoś miał?Jak to plonuje,wysoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ile siac kg/ha odmiane californium w rozstawie 24cm , 4kg bedzie wystarczajaco?

4 kg to juz tak max. Chyba, ze będzie późno i na ciężkiej ziemi np zbrylonej. Co do tej odmiany to akurat u mnie wyszła najgorzej a wszystko przez przymrozek, który ją załatwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

witam chce pierwszy raz zasiać rzepak, i nie wiem jaka odmiana bedzie najlepsza. Będę siał na IV, troche IVa i trochę V, mozajka, nasiona chcę kupić w HR Strzelce. Zastanawiałem sie nad odmianą monolit. czy duże są róznice w plonowaniu odmian mieszańcowych i populacyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

A czy zna ktoś odmianę DK EXFILE chciałbym taką siać i szukam opini na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Zamówiłem dziś Rohan F1 za jednostke bede płacił 786 zł z terminem płatności na listopad i Forze 433 zł również z terminem na listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Forza to odmiana populacyjna na słabszą glebę a Rohan to mieszaniec? Ile kg/ha będziesz siał? Ok 2kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj