MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odnośnie odmiany Monolit to znajomy Ojczulka miał ten rzepak właśnie na lżejszej ziemi. Był z niego bardzo zadowolony, plonował mu jak inne odmiany posiane na lepszych ziemiach. My kupiliśmy dwie jednostki na "piachy" w planie mamy siew około 70-80 nasion na metr kwadratowy. Pozostałe odmiany będziemy siać przy zachowaniu obsady na poziomie 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku Casoar ,Castille,Visby,Vision i jeszcze Bellevue

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1272

Ja mam zamiar siać Catalinę i Californię,ale jak tak dalej będzie poszczywało to nie wiem kiedy wjadę?.Na razie pływają kaczki!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

PIONEER

 

A ja posiałem wszystko mieszańcami Pioneera.

Mieszańce półkarłowe MAXIMUS:

PR45D03

PR45D04

PR44D06

 

i mieszaniec o normalnej długości słomy PR46W20

A to są mieszańce złożone, czy zrestorowane?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Jakie odmiany mieszańcowe polecacie na opóźniony siew?ziemia III,IV klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hubert jak ci sypał Digger w tym roku ?? :D

najlepiej ze wszystkich odmian - 2,9t (troche zawyzona srednia,nie liczac wymoknietego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

w tym roku zbierolem nlsona ok 3.5t i sieje formule ale nie wiele o niej slyszalem moze ktos cos wie wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeniek26    5

Zasiałem BELLEVUE 3,5 kg na ha zobaczymy co z tego wyjdzie, jak będe miał czas to pstrykne fotki bo ładnie już go wiadć B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

Siał Ktoś z Was odmiane DK Example F1?jakie plonowanie?

 

Miłem w tym roku DK Example i żadnej rewelacji nie było plon ok 3,2 t/ha to w porównaniu z Castille która rosła obok ten sam . Stanowisko po pszenicy klasa IV a . Na usprawiedliwienie może mież to tylko że miał tam za mokro i że za gesto zasialem bo zamiast 3 ha jednostka siewna to wyszło mi 2 ha . Odmiana ta póżniej zakwitała ( akurat jak pszyły najwieksze deszcze} rośnie wysoka, a co gorsze wylega B) wiec w porównaniu z Castille która wydje ok 3,8 t/ha to sie chowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafco1991    7

Wczoraj i dziś posiałem :

3,0ha - Catalina norma 3,6 kg/ha

2,3ha - Cabriolet norma 3,1 kg/ha

2,0ha - Bellevue norma 3,1 kh/ha

jeśli rok będzie sprzyjał powinno coś z tego być B)


Sprzedam Orkan 2 w db stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

F1 to jakieś 750 zł.toccate miało Dalgety.Visbi Osadkowski Legnica.Ale czy jeszcze mają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Siał z ktoś odmiane Adrianna? jak plonuje i jakiej potrzebuje gleby?

ja sialem tą odmianę i dała mi w granicy 3,8t/ha. a co do klasy ziemi siałem na 3 albo na 4

Edytowano przez losiek13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Co to są odmiany CANOLA? w google znalazłem tylko coś o oleju kanadyjskim canola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

@wyrebski1 gdyby nie przymrozki to prawdopodobnie sypał by w granicach 3,8-4t/ha ale przymrozki go wymęczyły... ale co będzie to będzie, zobaczymy ogólnie będę się cieszył jak będzie w granicach 3t +/-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A sieje z was ktos odmiane Kana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

można ryzykować, pod warunkiem że bedzie odpowiednia ilość opadów, ja uważam że lepsze będzie żyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj