MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

farmer07    1

Sieje ktoś odmianę Visby? Sam chciałem spróbować ale nie mogłem dostać nasionek. Ostatnio rozmawiałem z z pewnym sprzedawcą nasion rzepaku i mówił że Visby nie sprawdza się na słabszych glebach w porównaniu do innych odmian, wymaga gleb bardzo dobrych a w moich okolicach gleba IV klasa. Najwierniej plonującymi z odmian mieszańcowych w moim regionie podobno jest Herkules i Nelson - ale czy to wszystko prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

Potwierdzam visbi potrzebuje dobrej ziemi i ma potencjał zdjęcia w mojej galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Nie mogę się zgodzić z tym ,jak na piaskach 4 by wyszedł nie wiem ,ale miałem w tamtym roku mieszańce syngenty na lepszych kawałkach(2,3)równina wcześniej posiane 4 dni ,a visby na górkach (3,4)któremu dodatkowo zaszkodziłem zbyt szybkim jesiennym podaniem triazolu z kilkoma placami słabych wschodów(grudy glina ślimaki)i z wyglądu mnie nie powalił w porównaniu z Nelsonem ,ale jak kombajny zaczęły kosić to byłem w szoku na plus osobiście dla agrobrasu ,także jest to odmiana o niedużej biomasie wegetatywnej ale w tych grubych łuszczynach kryje się plon,średnio na górkach visby był lepszy trochę od syngenty przy znacznie gorszych warunkach startowych ,gdybym posiał w jednym terminie

przebił by pewnie nelsona i petrola o pół tony. Sredni plon to ok.43q visbi dał 44 a syngenta 42.W tym roku "polski visby" tzn. abakus na całym areale zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

Ja sieje Callifornium, słyszałem że Monsanto planuje wprowadzić Callifornium 2. Jakie odmiany siejecie na słabych glebach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Ja sieje Callifornium, słyszałem że Monsanto planuje wprowadzić Callifornium 2. Jakie odmiany siejecie na słabych glebach?

 

ja na słabej glebie sieje castille, napewno trzeba wybierać odmiany niskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeerMan    3

mój kolega na słabych ziemiach sieje mieszańca ROHAN . Czy ktoś to siał? Mówił że daje 4t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

To zależy co rozumiesz pod pojeciem słabe gleby? U mnie na IV klasie 4t to liniówki dają.

 

Siał ktoś rzepak Artoga firmy LG? Mimio że jest wpisany do krajowego rejestru odmian dopiero w tym roku to na rynku był już co najmniej sezon. Ma ponoć bardzo wysoki potencjał plonowania, ciekawe jakich gleb potrzebuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy miał ktoś styczność z odmianami Sammy lub Jimmy.Pytam,gdyż podobno tylko te ma posiadać lokalna CN, a opinie z "terenu" są ciekawsze niż "hurra optymizm" z ulotek reklamowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Wydajność odmiany Bastion - liniówka, 2,5-3,5 t/ha, wilgotność 6-8%, zanieczyszczenie 2,5-4.

Odmiana Toccata - hybryd, pole podzielone na dwie połowy, nie pryskana amistarem, wcześniej desykowana oraz opryskana amistarem i desykowana tydzień później.

Wcześniej desykowana już wymłócona, plon 3-4 t/ha, przy 7-8% wilgotności i zanieczyszczeniach 3-4.

Opryskaną amistarem tylko próba.

Wilgotność 12-13%, plon 4,8 t/ha.

 

Toccata wysoka odmiana (podobnie jak Bazyl), plonowanie wysokie jak na ten rok.

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Szukam opini o odmianach rzepaku; Viking,Passiom, oraz Alegria rozprowadzanych przez firme Dalgety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem Vikinga z trzy lata temu byłem zadowolony.Plon ładny odmiana wysoka ok 1,7m.Passiom miałem w tym roku ale miałem na polu posianą część Toccaty F1 i passiona.Passion liczę że dał ok3,3 może 3,4 a toccata z 150 kg lepiej.Pasiona posiałem 1,8kg/ha.Trochę za mało ale mi się coś w siewniku przestawiło a nie chciało mi się przesiewać więc zaryzykowałem i nie narzekam.Odmiana dość wysoka ale niższa od Vikinga.Na drugim polu dał mi poniżej 3.Nie posieje jej więcej.Wolę Vikinga.

Nektar to jest dobra odmiana godna polecenia o wysokim stabilnym plonie.Teście mieli w tym roku to byli z niej bardzo zadowoleni

W tamtym roku miałem Nemaxa ładnie wyszła ale w tym roku słabiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Chciałem się dowiedzieć co myślicie o nasionach KWS-u? Dokładnie chodzi mi o odmianę Scherlock?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja sieje Callifornium, słyszałem że Monsanto planuje wprowadzić Callifornium 2. Jakie odmiany siejecie na słabych glebach?

 

Digger to ,,nowa'' California... niby ulepszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Z KWSa to na przysly rok biore scherlock i remy sialem glownie digera ale po przeanalizowaniu 3 lat z nim sie rozstaje nigdy rewelacji nie bylo a remy nie zawodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

Ja w tym roku zasialem 3 odmiany- jako poczatkujacy w dziedzinie uprawy rzepaku, aby zapoznac sie z jak najwieksza liczba odmian... Nelson- wypadl najgorzej- plon okolo 4,0; nastpniej California 4,5; najlepszy byl pioneer, ktory sypnal blisko 5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Pioneer ma wiele odmian może byś zdradził która odmiana,moi znajomi kilka lat siali pioneera i teraz liniówki zaczęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

W tym roku bede siał Pegaza i Fundusa jeżeli ktos miał z tym odmianami do czynienia to niech cos o nich napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david    0

co powiecie o odmianie visby i chagal?? chce je posiać na słabszej stanowiskach, czyli IV i V klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

co powiecie o odmianie visby i chagal?? chce je posiać na słabszej stanowiskach, czyli IV i V klasa

Chagall słabo plonował w mojej okolicy,a na tę klasę ziemi polecam Ci Catalinę u mnie była elegancka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Co powiecie o odmianie forza? Chcialbym ja zasiac na slabych ziemiach, slyszalem, ze sie nadaje?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj