MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Tomek90    2199
1 godzinę temu, pasio napisał:

Cześć,

Miałem px113 w ekstremalnie suchym 2019 na piachu V I VI. Dał pod 4t, gdzie Umberto ledwo 3,2. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na piachu od pólkarła, niska biomasa potrzebuje mnie wody, a to kluczowe na takiej ziemi. Jedynie trzeba wcześnie zasiać, że względu na wolny rozwój początkowy. No i broń boże używać tebu w nim, jedynie jakiś prochloraz lub strobiluryna. 

Wyczyść skrzynka, mom sprawa.

Pozdrawiom

Pasio skrzynkę wyczyść sprawę też mom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
11 godzin temu, pasio napisał:

Cześć,

Miałem px113 w ekstremalnie suchym 2019 na piachu V I VI. Dał pod 4t, gdzie Umberto ledwo 3,2. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na piachu od pólkarła, niska biomasa potrzebuje mnie wody, a to kluczowe na takiej ziemi. Jedynie trzeba wcześnie zasiać, że względu na wolny rozwój początkowy. No i broń boże używać tebu w nim, jedynie jakiś prochloraz lub strobiluryna. 

Wyczyść skrzynka, mom sprawa.

Pozdrawiom

Tebu dlaczego nie w półkarłach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Odszedłem od karłów Pioneera bo zgnilizna twardzikowa je kocha, jakby nie to to są świetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    945
16 minut temu, Zigi94 napisał:

pewnie skraca? serio na piachu V i VI klasy rośnie rzepak?

Daje tebu 250 po 0,5l jesienią i wiosną fakt jesienią wbija rzepak w ziemię.

@JD1052 co dawałeś na płatek? Ja pictor i zgnilizny nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245
13 godzin temu, pasio napisał:

Cześć,

Miałem px113 w ekstremalnie suchym 2019 na piachu V I VI. Dał pod 4t, gdzie Umberto ledwo 3,2. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na piachu od pólkarła, niska biomasa potrzebuje mnie wody, a to kluczowe na takiej ziemi. Jedynie trzeba wcześnie zasiać, że względu na wolny rozwój początkowy. No i broń boże używać tebu w nim, jedynie jakiś prochloraz lub strobiluryna. 

Wyczyść skrzynka, mom sprawa.

Pozdrawiom

wyczyszczone

1 godzinę temu, Andpol napisał:

Tebu dlaczego nie w półkarłach?

trzeba uważać z regulacją, wszystko też zależy od terminu siewu i obsady półkarłów...

1 godzinę temu, Zigi94 napisał:

pewnie skraca? serio na piachu V i VI klasy rośnie rzepak?

sieje się od lat, niestety...

1 godzinę temu, JD1052 napisał:

Odszedłem od karłów Pioneera bo zgnilizna twardzikowa je kocha, jakby nie to to są świetne.

ciekawe spostrzeżenie


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    272

proxy8441 napisał:

sieje się od lat, niestety...

i jakie plony uzyskujesz na przestrzeni tych lat? teściowa ma kilka hektarów od III klasy do VI przy czym tej ostatniej jest najwięcej, zastanawiam się czy płodozmian łubin-rzepak-żyto jest tam realny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areqo    35

Siał ktoś z was odmianę rgt trezor? Nada się na 4 klasę ziemie ciężkie. Czy polecacie coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    272
Tomek90 napisał:

Słonecznik zamiast rzepaku jak dużo VI

też o tym myślałem bo koszty niższe, ale tam jest duże rozdrobnienie działek, większość ma w okolicach hektara. a wtedy chyba ptaki robią potężne straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

U nas trochę tego słonecznika posieli i nawet na 4 klasie ale widać że pole też musi być doprowadzone do porządku bo są góry doliny w łanie teraz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słonecznik, słonecznik... W tamtym roku piękny mieli w okolicy (z 30-40ha w kawałku). W tym roku posiali zaś słonecznik na tym samym stanowisku i... Może z 4hektary ptaki nie zdążyły wybrać, reszta gołe pole 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176
21 godzin temu, pasio napisał:

Cześć,

Miałem px113 w ekstremalnie suchym 2019 na piachu V I VI. Dał pod 4t, gdzie Umberto ledwo 3,2. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na piachu od pólkarła, niska biomasa potrzebuje mnie wody, a to kluczowe na takiej ziemi. Jedynie trzeba wcześnie zasiać, że względu na wolny rozwój początkowy. No i broń boże używać tebu w nim, jedynie jakiś prochloraz lub strobiluryna. 

Wyczyść skrzynka, mom sprawa.

Pozdrawiom

pasio a umberto tez miales na 5-6 klasie? miales porwonanie z factory/ricardinio z kws? Kiedy siejesz? jaki rejon polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199
4 godziny temu, sadownik12 napisał:

Słonecznik, słonecznik... W tamtym roku piękny mieli w okolicy (z 30-40ha w kawałku). W tym roku posiali zaś słonecznik na tym samym stanowisku i... Może z 4hektary ptaki nie zdążyły wybrać, reszta gołe pole 😉

A kto sieje słonecznik po słoneczniku? To tak jak rzepak po rzepaku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    277

Ma ktoś w tym roku zasianego invigora 1165 i sy ilona? Jak wyglądają teraz te odmiany? Zapowiadają się w miarę dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Też mam Excited, ale pierwszy rok. Jedyne co mogę powiedzieć póki co to, że wygląda super i miał dużo lepszy wigor na jesieni od starszego Extracta. Kombajn zweryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz16466    24

jaka obsadę zakladiliscie? trzeba go mocno jesienią regulować? Ja siałem Umberto do tej pory i nie narzekam ale może warto spróbować coś innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Ilona słaba na opóźnione siewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
3 godziny temu, mateusz16466 napisał:

siał ktoś jakieś odmiany z dekalbu? A zwłaszcza dk exticed??

Dopiero w tym roku mam Exciteda, ale na tle Temptation wyróżnia się. Miąższość łuszczyn wizualnie większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Na jakich glebach macie tego exticed?

Ten półkarzeł mnie zaintrygował, naprawdę potrzebuje mniej wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj