MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Fugeo    281

Które z tych odmiany polecicie mi na ziemie raczej z tych ciężkich. Sprawdzone i pewne odmiany. Potrzebuję wybrać dwa mieszańce i jedną populację.

KWS
Umberto
Riccardo
Django

Syngenta
Ilona
Glorieta
Aganos

Rapool 
Atora
Tigris
Temptation

BASF1
Invigor 1165
Invigor Tuba

LG
Architect
Artemis

HR Strzelce
Monolit
Chrobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Na ciężkich ziemiach z dekalbu dk expansion dobrze wychodzi. Patrz na zdrowotność roślin a odmiana to drugorzędna sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Zenonim napisał:

Na ciężkich ziemiach z dekalbu dk expansion dobrze wychodzi. Patrz na zdrowotność roślin a odmiana to drugorzędna sprawa. 

w broszurach zdrowotność zazwyczaj jest dobra lub bardzo dobra. Dlatego chciałbym żeby ktoś polecił mi zdrowotną odmianę z własnego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

siałem sąsiadowi monolit łuszczyn dużo ma i gesty ale teraz go trochę powykładało bo on tam pewnie od grzyba i robaka nie dopilnował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27
Fugeo napisał:

Które z tych odmiany polecicie mi na ziemie raczej z tych ciężkich. Sprawdzone i pewne odmiany. Potrzebuję wybrać dwa mieszańce i jedną populację.

KWS
Umberto
Riccardo
Django

Syngenta
Ilona
Glorieta
Aganos

Rapool 
Atora
Tigris
Temptation

BASF1
Invigor 1165
Invigor Tuba

LG
Architect
Artemis

HR Strzelce
Monolit
Chrobry

Ilone mam w tym roku dla testu i powiem szczerze wygląda fajnie, pln mazowsze z opinni bardzo fajnie wychodzi nie ustępując mieszańcom, z polskich mam Gemini wygląda z wiosny słabo, ale teraz 🤔 no zobaczymy, specyficzną odmiana Chrobry na średnią agrotechnika bdb odmiana, poprawiony monolit nie kładzie się , somsiad ma rzepak po rzepaku i właśnie Chrobry, powiem wam WOW , tak dobrego nie widziałem , ale to tylko mały kawałek za stodoła więc też ciezko oceniać Rapoola sieje co roku i co roku jestem zadowolony , Rohan, Kuga , Tigris a w tym roku Duke, zawsze bardzo dobre plony więc ciezko narzekać aby dobrać odmianę do ziemii. No i na koniec invigor 1165 w tym roku dla mnie nr 1 od jesieni do wiosny wygląda super, nie buja za mocno , stożek ładnie przy ziemii i mam go drugi raz na polu bo pół paczki wysiadłem wcześniej i teraz drugie pół i naprawdę jestem pod wrażeniem! Natomiast najsłodsza opinnie wydaje kombajn 😉😎 jak coś to ja mam gleby 3 klasa gliniaste, bo to też ma znaczenie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500
6 godzin temu, Fugeo napisał:

Które z tych odmiany polecicie mi na ziemie raczej z tych ciężkich. Sprawdzone i pewne odmiany. Potrzebuję wybrać dwa mieszańce i jedną populację.

KWS
Umberto
Riccardo
Django

Syngenta
Ilona
Glorieta
Aganos

Rapool 
Atora
Tigris
Temptation

BASF1
Invigor 1165
Invigor Tuba

LG
Architect
Artemis

HR Strzelce
Monolit
Chrobry

Mam w tym roku  pewnie z 15ha rzepaku z KWS - Derrick, Umberto i Riccardo. Najlepiej chyba Riccardo i Umberto wygląda. Z HR strzelce miałem obie odmiany ale najlepiej chyba mi Gemini wyglądał i  sypał. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Batist z rapool na dniach pola procam przepaść, reszta odmian dużo słabsza takich jak LG Absolut i Auckland, DSV Astana czy rapool temptation, atora KWS umbertto. 

5 godzin temu, Andpol napisał:

Ja sieje karły z Pioneera późno startują wiosną a to dobre jak wiosenny przymrozek przyjdzie.

Agriport – Materiał siewny – Rzepak Pioneer

I dziwisz się ze niema start po przymrozkach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Batist z rapool na dniach pola procam przepaść, reszta odmian dużo słabsza takich jak LG Absolut i Auckland, DSV Astana czy rapool temptation, atora KWS umbertto. 

I dziwisz się ze niema start po przymrozkach. 

Mam batis , powiem swoje wrażenia po żniwach . Rekordu jie będzie ale siany w mokra glebę , wschody słabe a wyglada jakby zmartwychwstal 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Rzepak kiepski w tym roku przez późne siewy i deszcze po . 
15 ha akilah zasiany w miarę optymalnie , wyglada Ok. 
 

40 ha batis siane po deszczu i w trakcie deszczu. 10 ha jesienią miałem likwidować ale zostawiłem i wyglada jako tako.  Pozostałe 30 całkiem niezłe chociaż tez się jesienią męczył . Zobaczymy po żniwach 

mam jesscxe 20 populacji fuego ale siane późno, koło 10 września i nie biore tego pod uwagę . 
 

w tym roku czekam na żniwa,  jezeli batis mimo kiepskich wschodów da wynik podobny jak akilah a to prawdopodobne , to do siewu pojdzie batis i jakaś populacja Polska kepler, gemini 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Batist z rapool na dniach pola procam przepaść, reszta odmian dużo słabsza takich jak LG Absolut i Auckland, DSV Astana czy rapool temptation, atora KWS umbertto. 

I dziwisz się ze niema start po przymrozkach. 

Jak Twój Batis wyglądał po serii wiosennych przymrozków z wiatrami? Temptation u mnie wyglądał jak pół d*py zza krzaka tak go potarmosiło, rozetę na jesień miał przyzwoitą więc szybko się zregenerował, ale przy całej wiośnie z niskimi temperaturami to musi odbić się na plonie. Ile Procam woła za Batisa z zaprawą fungi bez promocji?

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Nie był jakiś spękany strasznie w łodygach, w łuszczynach są braki zależy od działek gdzie. Mam wszystko Batis także niemam porównania u siebie. 

1455 zl bez gratisów i rabatów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Również stoję przed wyborem, pola dziewicze, IV kl. Mazowieckie z wiosennymi przymrozkami.

Zastanawiałem się nad populacją, ale po wynikach COBORU inaczej patrzę na mieszańce.

Zastanawiałem się nad Iloną i Dericckiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Derrica polecam Ilona też bardzo dobra a co powiecie na półkarły Pioneera? na te nowe odmiany lub stara PR44D06? warto czy bardziej w nowszą genetyke iść typu PXy? jak to plonuje u Was bo osobiście miałem PX 104 kiedys i byłem zadowolony...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Mam w tym roku odmiany geminni, heweliusz, miranda, i excaitet, i ten ostatni jest petarda ale ostateczni kombajn odpowie który najlepszy. 

Zastanawiam się w tym roku nad Capello symbio, połączenie rzepaku i bobowatych. Ktoś próbował? 

https://lidea-seeds.pl/products/capello-symbio

 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jano7711    65

Wygląda ciekawie. Capello jako solo miałem w zeszłym roku i całkiem fajna odmiana. Pod 4t podchodził, nie osypywał się. Ciekawe jak z odchwaszczaniem i kosztami takiej mieszanki. Stworzona pewnie z myślą o ekoschematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
1 godzinę temu, JanKrzysztof napisał:

Jak masz piachy to z półkarłów chyba PX131 najbardziej by się nadał, tylko trzeba terminu siewu dopilnować.

tak typowe piachy właśnie, wiadomo lepiej wcześniej niż za późno

1 godzinę temu, limousine napisał:

Mam w tym roku odmiany geminni, heweliusz, miranda, i excaitet, i ten ostatni jest petarda ale ostateczni kombajn odpowie który najlepszy. 

Zastanawiam się w tym roku nad Capello symbio, połączenie rzepaku i bobowatych. Ktoś próbował? 

https://lidea-seeds.pl/products/capello-symbio

 

Solo ES Capello mam juz drugi rok i polecam, zdrowa odmiana ale bardzo wysoka, jak jest sprzęt to fajnie płatek idzie zrobić jak nie ma to przyspieszyć trzeba lub liczyć się ze stratami na ścieżkach


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
6 godzin temu, proxy8441 napisał:

Derrica polecam Ilona też bardzo dobra a co powiecie na półkarły Pioneera? na te nowe odmiany lub stara PR44D06? warto czy bardziej w nowszą genetyke iść typu PXy? jak to plonuje u Was bo osobiście miałem PX 104 kiedys i byłem zadowolony...

Cześć,

Miałem px113 w ekstremalnie suchym 2019 na piachu V I VI. Dał pod 4t, gdzie Umberto ledwo 3,2. Jak dla mnie nie ma nic lepszego na piachu od pólkarła, niska biomasa potrzebuje mnie wody, a to kluczowe na takiej ziemi. Jedynie trzeba wcześnie zasiać, że względu na wolny rozwój początkowy. No i broń boże używać tebu w nim, jedynie jakiś prochloraz lub strobiluryna. 

Wyczyść skrzynka, mom sprawa.

Pozdrawiom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj