MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Kondzio55    42

ja tez myslalem o 50 szt na metr chrobrego. Kolego a ile jednostka u ciebie waży bo moja 13.200 kg ,2mln nasion.

13,4kg jednostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Ok. Dziękuję za odpowiedź.Jeszcze raz zaznaczam ,że nie chodziło mi o krytykę firmy tylko o wyjaśnienie sprawy.Proszę uwierzyć , że żadna reklama nie działa tak skutecznie jak polecenie sąsiada.Pozdrawiam i czekam na rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Zgadzam się i rozumiem :)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey38    18

Właśnie zamówiłem z www.big-agro.pl 2 jednostki siewne odmiany bazalt :) zobaczymy jak będzie się sprawować ta odmiana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Krytykowałem kiedy był problem a teraz przyszedł czas na pochwałę . Nasiona Atory dotarły , bonus też :) Czas na doprawienie gleby i siew.Jednostka ma 8,04 kg/3 ha. W porównaniu do okolicznego sklepu 300 zeta w kieszeni :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msjaro    95

Ja sieję w tym roku ES Imperio i Kugę, zobaczymy jak to wyjdzie. Do kiedy najpóźniej można siać rzepak w pomorskim? U mnie problemy z uprawą będą w tym roku. Kugę miałem w tym sezonie, byłem względnie zadowolony jak na tak specyficzny sezon to dała zadowalający plon.

Edytowano przez msjaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Względnie do 25, ale w tym sezonie chyba nie ma to znaczenia.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

W sobotę zasiane Vapiano z Syngenty.
Do dnia dzisiejszego ani kropli deszczu.
Pewnie powtórka z rozrywki jak w zeszłym roku... bez oprysku przedwschodowego...
Command zostanie znowu na następny rok... Ciekawe czy go szlag nie trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

W zeszłym roku u nas deszcz spadł 4 tyg. po siewie. Wschody tak na 50% (pod koniec września) .Obsada po zimie 15-25 szt/m2.Po siewie jednak dałem chlomazon+metazanex tyle,że dodałem Atpolan Soil Maxx. Rzepak czysty do żniw. W skupie zanieczyszczeń było 1,6-1,8 % , z tego 1,4-1,5% to połówki.Dlatego mogę polecić ten wspomagacz.Mimo totalnej suszy zabieg był skuteczny. W tym roku też był zastosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Siałem Pamele, nie w kg/ha, ale w szt/m2 i wtedy wyszło mi ok 2,2kg/ha.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zamawiałem Monolita w big agro polecam firmę! Za rok na pewno do nich wrócę, nie dość że tanio to i szybka obsługa, zamówiłem w środę na piątek miałem u siebie. Miałbym w czwartek ale wina poczty bo big agro wysłał ekspresem 24 a poczta polska nie wywiązała się z umowy. Polecam tą firmę! Fachowa obsługa! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

menbers wiesz  ja też zamowiłem  monolit ale w innej firmie  w poniedzialek aw srode też miałem u siebie  wraz  opryskiem  przedwschodowym 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jak zbyt rzadko sie zasial rzepak populacyjny to lepiej rzadziej niz zbyt gesto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

A gdzie Ty widzisz mieszankę?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5

A jak ty w tej mieszance rozróżniasz odmiany

siany każdy osobno. kuga i sherpa na jednym polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj