MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Kula07    163

Ja również.
W tym roku ponownie Atora i nowość PT 264.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

@pasio bierz paname , u mnie w okolicy świetnie plonowała prawie każdy kto posiał miał 5 z przodu, obecnie w okolicznych skupach już wykupiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Polecił by ktoś jakąś zaprawę do nasion? Bo po tym sezonie mam dość lania tych dursbanow i cyperkilow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Atorę i Einsteina z Lumiposą od big-agro bo nie sieję aż tak dużo żeby się bawić z zaprawianiem. zobaczymy jak zadziała, sieję po jednej solo i zmieszam jedną atorę z zaprawą z drugą bez bo podobno tak można i zadziała. Wam ta Kuga aż tak dobrze plonowała że tyle pytań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

u nas w okolicy kuga nic specjalnego atora lepiej wypadla exprit i vectra tez wiec niewiem czy jest sens placic az tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

ja kupiłem - zobaczymy co to warte?

zakupione: Dekalb Exprit, Dekalb Extract, Dekalb Exception

 

też myślę nad Extractem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koedzy siał ktoś kiedyś z was  chybrydę z worka to znaczy swoim nasieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Panowie a co możecie powiedzieć o odmianie Vectra. Przedstawiciel ostro namawia.

 

bo z tego żyje. a co do rzepaku jak nie posiejesz to się nie przekonasz. ja to wole sprawdzone odmiany nigdy nie sieje nowości bo po co przepłacać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

koedzy siał ktoś kiedyś z was  chybrydę z worka to znaczy swoim nasieniem 

 

Z tego co teraz mówią doradcy to F1  w pierwszym roku prowie nie zminie swoich właściwości, prawie pozostaje na tym samym poziomie, w  drugim  więcej zmienia  potem leci.

Vectra jedna z najlepszych odmian siałem ją z 5 lat i byłem mega zadowolony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy zastanawiam się na odmianami dk extorm-miałem ją już kiedys, podobała mi się, dk exquisite, panamą i atorą. Ten exquisite niby się nie nadaje na mozaiki, ale piszą że ma dobry korzeń więc cos tu się kupy nie trzyma. W tym roku rzepak będzie na mozaikach tj z jednego końca nawet II klasa sie trafia, a na drugim V... Doradzcie cos.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Master - zdecydowanie Atora, u znajomego na V klasie, co prawda po "pieczarkach" - ponad 5 ton.


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile ważą u was jednostki?  kupiłem dk exquisite i ma 6.05kg w zeszłym roku miał 4.3  a słyszałem o innych odmianach po 13kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Z tego co teraz mówią doradcy to F1  w pierwszym roku prowie nie zminie swoich właściwości, prawie pozostaje na tym samym poziomie, w  drugim  więcej zmienia  potem leci.

Vectra jedna z najlepszych odmian siałem ją z 5 lat i byłem mega zadowolony.

 

i co się stało że przestałeś ? inwestujesz w nowości. wypróbowane są lepsze? uzasadnij to co piszesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozakmen    0

Konkret to jest wręcz tragedia, odradzam mocno.

Tak sie zraziłem ta odmianą, że od czasu jej posiania staram sie unikac polskich rzepaków, bo im nie ufam.

Smutne to troche, bo jestem ekonomicznym patriotą, ale zasłuzyli sobie na to wypuszczajac takie cos na rynek i relkamujac jako najlepiej plonujaca odmiana.

 

W tym roku spośród wszystkich posianych u mnie na plus wyróżniał sie Aleksander i jego z pewnoscia ponownie na czesci  pol posieje.

 

Co Ty to gadasz to ja nie wiem..... może za dużo się zaprawy z tego konkretu nawąchałeś.... albo tak zadbałeś...albo jesteś z konkurencji po prostu :D i tak gadasz 3 po 3. mieliśmy 5 ha konkreta. 4b klasa i w góre. nawożenie i opryski idealnie w termin, na oborniku po jęczmieniu jarym....wysiany w termin 22 sierpnia.... ponad 5t z ha....i po co płacić za jednostke zagranicznych po 1000 zł..... w dodatku, zimotrwałość super, jedyny minus to strasznie lubi go dzika zwierzyna ale mimo 30% zjedzonych odbudował się. obok na polu w tym samych warunka i ta sama uprawa, a bellavue, bayera dała ledwo 4....w tym roku mielisy porównanie dobitne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj