MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

aro1975    324

delikatniejszy w pokroju jest od exprita, ale plon taki sam 4,8 - również rośnie wysoki - rósł na 3 klasie


A czy warto kopić nasiona zaprawiane Lumiposa 625 FS? jednostka 220 zł droższa od niezaprawianej tym środkiem. miał ktoś nasiona zaprawiane tym środkiem zwalcza śmietkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie w tym roku było 10 ha Equsite na glebach 3b/4a dał średnio 4.9 t i jestem zadowolony po raz kolejny z tej odmiany. NIe wiem czy kontynuować w tym roku czy próbować coś innego? Kuszą mnie Kugą. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

Pszyszły nasiona  KUGA - 895 ZŁ za jednostke waga 16,48 kg ,                                                                                                                                                                                               DK - SENSEI - 570 zł za jednostke waga 6,08 kg  ,różnica w wadze i w wyglądzie - przepaść

 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

No to "grubo"... u mnie Atora ma 13,95kg


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

chyba celowo robią różnicę w kalibracji żeby co roku kupować całe  jednostki i płacić grubą kasę i  mieć problem z wysianiem jakiejś części nasion , która zostaje w siewniku  i dodaniem jej do nawet takiej samej odmiany w roku następnym , bo przy różnej wielkości siewnik zgłupieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieARMANDv2    7

Ksys o czym Ty mówisz? ;)


Kilku z Was namówiło mnie na nowe konto...

Więc jestem "tylko" jako rolnik.

Nie pytaj co, gdzie i za ile, bo nie chcę znów bana od (...)

Sprzedam BIZONA, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

jednego roku jednostka ma 7 kg a w następnym 13 kg tej samej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Benny te 5,2t/ha to też Monolit?

 

nie to była odmiana brasill nic nie zapowiadało tak dobrego plonu tym bardziej że stanowisko parszywe monolit dał niewiele mniej 4,8 na tej działce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    132

Ja pierwszy raz będę siał rzepak i muszę się zdecydować na jakąś odmianę. Na razie myślę o którejś z tych trzech: Sherlock, Brazzil, Chrobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co do sherlocka to u sąsiada oddał około 5t ale ziemie dobre 3klasa. brazzil u mnie się sprawdził podobnie jak monolit a chrobry to ponoć jego nowsza modyfikacja wiec warto spróbować.aha i sherlock ma to do siebie że bardzo równo dojrzewa i łatwo się młóci miaem go dwa sezony wstecz jedyny minus zimotrwałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Dziś kupiłem kuge 2 jednostki to jedna i druga waży 9,12 kg siła kiełkowania 96 % a mtn 5.79 g a cena to 890 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Kupione LG Anderson, chciałem Architect ale jednostka ponad 1000 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Witam forumowiczów! Mam takie pytanie: miał ktoś w tym sezonie odmianę LG ALABAMA? bo śilnie namawia mnie na nią Agrolok . Jeżeli tak to jakie wrażenia zrobiła to odmiana,na jakiej ziemi rosła, jaki plon itd. dodam że moje ziemie to 3a ph w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

A Anderson w jakiej cenie?

Yyy 890 brutto czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

dzis kupione dk exception 800 zl waga jednostki 4.95 kg i dk exqisite 780 zl waga 6 .44 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Co wybrać? Kuga z rapoola, Umberto KWS, Panama RAGT? Gleby średnie w bdb kulturze- IVa-b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanko. Gdzie w lubelskim mogę kupić Kugę? Ma ktoś jakiś namiar? Najlepiej Lublin i bliskie okolice. A tak w ogóle to jakie odmiany polecacie dla naszego województwa? Pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    12

kupujecie może nasiona zaprawiane tą nową zaprawą Lumiposa?
czy może czymś innym na robale zaprawiacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja kupiłem - zobaczymy co to warte?

zakupione: Dekalb Exprit, Dekalb Extract, Dekalb Exception

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj