MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

wilhelm    408

Też tak siałem w ubiegłym roku.. Wschodził pod koniec września, po pierwszym deszczu od momentu siewu. A i tak był zbyt gęsty, wystarczyłaby połowa obsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Czy warto jeszcze zasiać rzepak ,dopiero w sobote mogę zasiać  ,wiem co pisze literatura na ten temat ale jakie są wasze doswiadczenia czy rzepak siany początkiem wrzesnia ma szanse dać odpowiednio duzy plon czy sobie dać spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jak są dobre warunki do wschodów to siej. U mnie susza okropna, kilku liczyło na deszcz ale się nie doczekali i sieją mimo upływu terminu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Siej mieszańca co ma duży wigor jesienny. Polecam Ci Visby, u mnie się sprawdził 3 lata temu gdy siałem 5 września czyli 11 dni po terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Wszystko zależy oczywiście od opadów po siewie i jaka będzie jesień...

Jeśli chcemy przyspieszyć rozwój po późnym siewie to:

- odmiana mieszańcowa z dużym wigorem (pamiętajcie, że takowe równie wcześnie startują wiosną - ryzyko przymrozków no i zwykle trzeba dać wcześniej nawóz...)

Z naszej oferty polecam Marathona, Atorę, Populara, Visby i Minerve na późne siewy.

- z populacyjnych widziałem w latach poprzednich, że dość dobrze radzi sobie Monolit (tutaj nasiona z HR Strzelce mają nawóz donasienny co również przyspiesza wschody i rozwój początkowy)

- jeśli nasiona bez nawozu to można dać donasienny lub wysiać razem mikro-granulat

- przedsiewnie (lub pogłównie jesienią) warto też zastosować azot, saletra w ilości do 100 kg...

- posiewnie polecam Germinator'a - stymulator wzrostu, najlepiej pryskać zaraz po siewie i tutaj też w opcji z herbicydem... (poczytajcie o nim więcej u nas na stronie)

- o solidnej uprawie, nawożeniu przedsiewnym PK i dolistnym (P,K,Mg,S,B) nie będę się rozpisywał.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Jeśli gleba jest przesuszona, to kolego Armand, wiesz co można sobie zrobić z tym Twoim "nawozem donasiennym" :D. Bez wody ni .uja!
"Stymulator wzrostu" - najlepiej pryskać bezpośrednio po siewie.. To, że Twoja firma płaci Yacentemu za możliwość reklamowania sie na AE, nie musi być równoznaczne z wypisywaniem bredni!
Miało być oczywiście AF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

"Wilhelm" jeśli masz gorszy dzień to na prawdę nie musisz pisać swoich pseudomądrości przeplatanych wulgaryzmami na moją dość rzeczową poradę.

Proszę Moderatorów o reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jeśli gleba jest przesuszona, to kolego Armand, wiesz co można sobie zrobić z tym Twoim "nawozem donasiennym" :D. Bez wody ni .uja!

"Stymulator wzrostu" - najlepiej pryskać bezpośrednio po siewie.. To, że Twoja firma płaci Yacentemu za możliwość reklamowania sie na AE, nie musi być równoznaczne z wypisywaniem bredni!

Miało być oczywiście AF.

Z tym opryskiem po siewie to głupoty piszesz, jedna dobra w oprysku po siewie to tylko że tanio wychodzi, jak sucho to problem, jak nie powschodzi lub wymarznie to już bardzo duży problem a co do nawozów donasiennych to napisz jakie stosowaleś w rzepaku.?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

Mam pytanie, w tym roku popadł kawałek rzepaku na ktorym był rzepak 3 lata temu był wykoszony pokosówką i był lekki grad wtedy. Obecnie mam problem że poprzeczniak i slady gdzie leżały pokosy są widoczne gołym okiem, w tych miejscach oprocz rzepaku sianego zeszło sporo samosiewów i jeest gąszcz, macie pomysły czym to przerzedzić albo co z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@tomek73 Czytaj kuźwa ze zrozumieniem.. A Ty Armand nie rób z siebie takiej świętojebliwej niewiasty, przy której "zakurwować" nie można..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Dwaj Panowie wyżej... czy na prawdę zadowoli Was jeśli napiszę rzecz dla każdego jasną i podstawową - musi być po pierwsze woda? Tak, musi. W tym roku w większości kraju jest ta woda więc do tej logicznej sprawy nie będę się odnosił przy każdym poście. 

Co do nawozów donasiennych to mam głównie na myśli Primusa, który jest stosowany w materiale siewnym HR Strzelce. U nas w ofercie znajdziecie STIM+, który wychodzi bardzo atrakcyjnie cenowo (i oczywiście jakościowo).

Ostatnia odpowiedź do Wilhelma: Twoje wulgaryzmy średnio mnie poruszają, jeśli potrzebujesz przez to poczuć się bardziej dorosły to proszę bardzo. Proszę tylko o rozmowę na temat i wypowiedzi w sprawie produktów, które używałeś / widziałeś ich efekt (lub jego brak).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

U nas (okolice Kętrzyna) nie pada dopiero od 5 dni a tak cały sierpień z opadami i niektórzy mają nadal problem z wjazdem...

Kosiłem wczoraj gęste trawy z koniczyną to dosłownie błoto pod spodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Nie każdy ma wodę Armand...... Dolny Śląsk suchoooo

Ja w tym roku mzurim wszystkie rzepaki posiałem to akurat tam uchwyciłem więcej wody niż siany po orce czy bez orkowo

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dużo lepiej jak w tamtym roku, miejscami są braki , szczególnie od miedz i na poprzeczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

U mnie na lekkich glebach to jeszcze jakoś idzie nawet bardzo dobrze, ale na borowinie to idź Pan w ....  .  W niedziele naddają to nasze zbawienie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie wiem jak u Cb z deszczem ale u mnie masakra w TL pada a do mnie nie dochodzi. dzisiaj widziałem na borowinie rzepak to widać tylko samosiewy zbóż siany napewno przed 20 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Nawożenie dolistne w niskiej cenie! Sprawdź nawozy dolistne z tanią i ekspresową wysyłką (nawet tego samego dnia - produkt dojdzie do Ciebie na drugi dzień).

 

Nawozy dolistne: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nawozy-dolistne/

Nawozy: http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nawozy/

Wszystkie produkty: http://big-agro.pl/sklep/

 

Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak są dobre warunki do wschodów to siej. U mnie susza okropna, kilku liczyło na deszcz ale się nie doczekali i sieją mimo upływu terminu.

 

A u mnie zasiany tydzień temu strip-til mimo suszy piękne wschody rządki już widać Monolit to zapewne zasługa nawozu donasiennego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

O to to !! A ja nie zastosowałem nawozu donasiennego i wschody kiepskie... Zastanawiam sie, czy w przyszłym roku nie rozlać samego nawozu donasiennego w wyższej dawce, ale bez nasion.. Koszt niższy, a wschody napewno lepsze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slav    3

A moim zdaniem w czasie takich susz lub mozliwosci wystapienia , warto orać, uprawiać i siać w ciagu 1-2 dni . W zeszłym roku cześć pod rzepak orałem jakieś 10 dni przed siewem (ziemia sie uleżała i wyschła) wschody tam były bardzo słabe. Pozostałe kawałki orałem wieczorem i nocą,  do południa siew , a tuz przed zachodem słońca oprysk doglebowy i żadnego nawozu donasiennego nie stosowałem a wschody były  bez zastrzeżeń. Po orce przydałby sie jeszcze jakiś dobry wał ugniatający, lub agregat z jakimś dobry wałem by ziemie zagęścić. Na wschody rzepaku ważne jest też uregulowane PH ziemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj