MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

krychu    153

Też nie wierzyłem, okolice Piły max 3,5 tony rekord. Spółka mająca 1300 ha rzepaku uzyskała średnią 1,8 tony. Te 5,2 t/ha Aleksandra dawało w okolicy wałcza, wszystko ważone. Na polu pozostało jeszcze 75 ha rzepaku i nie zapowiada się narazie aby poszło wjechać. Ciężki rok, najpierw przesiewanie a teraz nie idzie tego zebrać. Temperatura w dzień 16 stopni, wszystko się kisi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

mam pytanie czy siejecie tak jak w worku czyli 1 jednostka siewna na 3 ha czy zwiększacie troche ilość wysiewanych nasion??? i drugie czym pryskacie na chwasty zaraz po siewie a czym poprawiacie na jesień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak masz przyzwoity siewnik, ktory nie miażdzy ci ziaren, to nie ma sensu zwiekszac normy wysiewu

 

ja zawsze pryskałem 1,7 metazanex+0,3 navigator po wschodach, ale w tym roku musze cos zmienic, bo i sie juz chwasty uodparniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

mam pytanie czy siejecie tak jak w worku czyli 1 jednostka siewna na 3 ha czy zwiększacie troche ilość wysiewanych nasion??? i drugie czym pryskacie na chwasty zaraz po siewie a czym poprawiacie na jesień??

 

Zwiększamy zwykle tam gdzie zwierzyna lubi konkretnie opierniczyć... tam głównie idzie populacyjny (Monolit, Kana, Marcelo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasiona kupione ale zboze jeszcze stoi. 3 jednosyki HROBREGO na najsłabsze ziemie, 4 jednostki EXSTORMA na gline i tam napewno będzie zwiększona norma wysiewu bo tam jest około 10 ha, i na najlepsze ziemie bedzie posiany SAVEO. Zobaczymy jak wyjdzie w tym roku mzoę zima nie przemrozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zenomim jak plonowała ci odmiana florida na tle innych odmian. Opróznij sobie skrzynke bo nie mozna wyslac do CB wiadomiści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Czy ktoś będzie siał MARCOPOLOS F1 KWS 3ha ? Materiał siewny kupujecie u siebie w centrali czy w necie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonifacyPGR    3

Mat. siewny kupuje zawsze w firmie do której sprzedaje rzepak i nadwyżki zboża w żniwa. Od nich biore nawozy, środki i nasiona. Zadnych "zakupów" w nieznanych mi firemkach typu "kogucik" nie robie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej232    1

Miał ktoś u ciebie odmiany Alvaro Graf lub Extorm jak plonują zimują na jakie gleby

 

Ja miałem Alvaro zimuje dobrze plon  średnio 2,6 T  klasa ziemi 4b 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie Alvaro w tym roku było pierwszy i chyba ostatni raz. Plon niby przyzwoity jak na ten rok 3.9 t.ha ale bardzo słaby rozwój jesienny i sporo wymarzło po tegorocznych mrozach. Wracam do sprawdzonego Equiste który w poprzednim sezonie sypnął mi 5.1 t/ha i nie wymarza. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

porównaj ten sezon z ubiegłym.Nie miał  dobrych warunków w tym sezonie rzepak aby optymalnie się rozwinąć.3.9 t w tym roku to nie powód do narzekania.Jaką grubość szyjki miał alvaro że wymarzł .1 cm pewnie nie nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Exquisite też w tym roku bez szału. Start dobry bez strat w obsadzie wygladal na 4.5t minimum a plonowal 3. U mnie mimo dobrych ziem ta odmiana nie wychodzi.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Oczywiście że nie porównuję tamtego sezonu do tego ale miałem w tym roku możliwośc porównać u siebie Alvaro i u sąsiada Equiste. I wszystko przemawia za tym drugim. Plon był minimalnie większy na Equiste sąsiada ale on tak nie dopieszcza rzepaku jak ja. Akurat w mojej okolicy Tak to się przedstawia. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co masz na myśli pisząc dopieszcza? :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Nuprid 600 FS jest dostępny tylko w litrowych opakowaniach? W sklepie tak twierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Widziałem też tylko że to są jakieś niepewne sklepy. Sklepy internetowe te bardziej słynne nie mają już na stanie 250 ml. Pisałem e-meila nikt nie odpisał narazie. 1l jest na 300 kg a to dla mnie o wiele za dużo. Muszę sprawdzić do kiedy ma rejestrację ten preparat w buraku może też na dniach go będą wycofywać to najwyżej będę mieć na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, przeczytałem już wszystko co się da i nadal nie wiem co zrobić. Krótkie pytanie do was zaryzykować i zasiać Kugę czy postawić na stare, dobre? rozwiązanie Visby? Cena praktycznie ta sama. Klasa IIb i troszkę IV, nawożenie i reszta w teorii minimum 4 tony.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

 

Witam, przeczytałem już wszystko co się da i nadal nie wiem co zrobić. Krótkie pytanie do was zaryzykować i zasiać Kugę czy postawić na stare, dobre? rozwiązanie Visby? Cena praktycznie ta sama. Klasa IIb i troszkę IV, nawożenie i reszta w teorii minimum 4 tony.

 

 

Jeśli masz dużo pola do zasiania to najlepiej posiej i Visby i coś nowego / lub inną znaną odmianę.

Z nowości polecam Atorę, czyli dosłownie takie ulepszone Visby. Kugi nie mam w ofercie ale złego słowa nie powiem więc wysianie tej odmiany to nie "ryzyko" tak jak i innych z Rapoola :) Jeśli IIb to zastanowiłbym się również nad Mercedesem, w tym roku osiągnął bardzo ładne wyniki u nas na Mazurach. Poza tymi polecam jeszcze Minervę i Marathona (jeśli chcesz stosunkowo niskie rośliny i ewentualnie będzie to późny siew). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Popieram kolego Mercedes najlepsza odmiana w tym roku u Mnie dał ponad 3,5 i praktycznie 0 uszkodzen po zimie .Ja sieje w tym roku 30 ha Kugi na próbe polecaja ta odmiane i chce spróbować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj