MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

wilhelm    408

Tak działa nie tylko firma X, ale również firma Y, Z, itp. To oczywiste ze kazdego roku sporo nasion zostaje i zadna firma ich nie "zutylizuje", bo poniosłaby oczywiste straty. Więc przestań Pan w końcu pieprzyć głupoty! Co Pan myślisz, ze masz Pan przed sobą laików..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

jesli leżą w dobrych warunkach nic sie nie dzieje, zawsze zostaje mi rzepaku z poprzedniego roku i gdy wysiewam go w nastepnym nie ma rzadnego problemu i jest taki sam jak kupiony tuż przed siewem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Oczywiście, że nikt ich nie utylizuje. Zaznaczyłem tutaj o przetrzymywanie ich przez kilka sezonów W ZŁYCH warunkach, a nie po prostu przetrzymywanie ich przez kilka sezonów. Proszę uważniej czytać i opanować swoje emocje :)

 

Pozdrawiamy


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Nasiona są prawie zawsze ze zbiorów ubiegłorocznych ale pakowane w roku bieżącym. Oczywiście są też przesypki sprzed dwóch lat ale to jeszcze nie tragedia. Spotykałem kilkuletnie. Kwestią istotną też są ewidentne podróby i się ich do pewnego czasu nie odróżnia. Przykładem w kukurydzy jest Subito pojawiające się z kosmosu ;) Panowie "Sławek" i "Ziomek" to chyba doradcy miejscowych ODRów wszystko wiedzą ;) 5,5t/ha niemożliwe? Powiedzcie coś o swoich doświadczeniach, plonach etc. zamiast odnosić się do ofert.

PS Zapraszam do naszych Klientów w przyszłym roku - o ile nie będzie skrajnych warunków to takie plony z mieszańców Rapoola są w zasięgu ręki - np w tym roku pod Ornetą nasz Klient miał 5,6t/ha - odmiana Mercedes. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    37

Masz mi coś do powiedzenia to zwracaj się do mnie.

Pisanie z firmowego konta nie wystarcza i musisz działać incognito? Stąd ta gorycz i żal? A może nie chcieli przyjąć do ODRu i musisz teraz klepać posty przepisując informacje z ulotek? 

Może zamiast pisaniem zajmiesz się doskonaleniem sztuki czytania, bo istnieje subtelna różnica między znaczeniem słowa "niemożliwe", a "realne". Ponadto podana była obsada roślin, wystarczy pomyśleć. Spróbuj czasem. 

Odmiana Mercedes na poletkach doświadczalnych w Poświętnem, była najsłabszą odmianą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Panowie czy jest sens kupowac rzepak ES Cesario na pole 4a w dobrej kulturze gdzie pszenzyto daje 7-8t?? Wiem ze ma dosc spore wymaganis glebowe.. Czy lepiej np Atore??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Masz mi coś do powiedzenia to zwracaj się do mnie.

Pisanie z firmowego konta nie wystarcza i musisz działać incognito? Stąd ta gorycz i żal? A może nie chcieli przyjąć do ODRu i musisz teraz klepać posty przepisując informacje z ulotek? 

Może zamiast pisaniem zajmiesz się doskonaleniem sztuki czytania, bo istnieje subtelna różnica między znaczeniem słowa "niemożliwe", a "realne". Ponadto podana była obsada roślin, wystarczy pomyśleć. Spróbuj czasem. 

Odmiana Mercedes na poletkach doświadczalnych w Poświętnem, była najsłabszą odmianą. 

 

Jeśli zwracasz się do mnie ;) to rzeczywiście mam problem z czytaniem - nie rozumiem tej plątaniny i zostawię ją bez dalszego komentarza.

Rozumiem, że kiepska pogoda ale po ŚDM powinno zostać chociaż trochę "spokoju" ;)

PS2 jeśli chcesz porozmawiać na temat - Mercedes najsłabszą odmianą? Wśród jakich odmian /  w jakich warunkach glebowych / jakie cechy...?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy miał ktoś do czynienia z odmianą  DK EXCEPTION i może coś o niej powiedzieć ? Jaką odmianę polecacie na gleby ciężkie ( rędziny) ??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Panowie czy jest sens kupowac rzepak ES Cesario na pole 4a w dobrej kulturze gdzie pszenzyto daje 7-8t?? Wiem ze ma dosc spore wymaganis glebowe.. Czy lepiej np Atore??

 

Oczywiście, że lepiej Atorę, ewentualnie jeśli mozaika to polecam Sherpę. Nasiona do kupienia na www.big-agro.pl

 

Czy miał ktoś do czynienia z odmianą  DK EXCEPTION i może coś o niej powiedzieć ? Jaką odmianę polecacie na gleby ciężkie ( rędziny) ??

 

Na gleby ciężkie polecam Mercedesa od Rapool - do kupienia na www.big-agro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nasiona są prawie zawsze ze zbiorów ubiegłorocznych ale pakowane w roku bieżącym. Oczywiście są też przesypki sprzed dwóch lat ale to jeszcze nie tragedia. Spotykałem kilkuletnie. Kwestią istotną też są ewidentne podróby i się ich do pewnego czasu nie odróżnia. Przykładem w kukurydzy jest Subito pojawiające się z kosmosu ;) Panowie "Sławek" i "Ziomek" to chyba doradcy miejscowych ODRów wszystko wiedzą ;) 5,5t/ha niemożliwe? Powiedzcie coś o swoich doświadczeniach, plonach etc. zamiast odnosić się do ofert.

PS Zapraszam do naszych Klientów w przyszłym roku - o ile nie będzie skrajnych warunków to takie plony z mieszańców Rapoola są w zasięgu ręki - np w tym roku pod Ornetą nasz Klient miał 5,6t/ha - odmiana Mercedes. Polecam!

 

Odmiany Rapola to szajs totalny nigdy już nie wezmę ich dobrze zrobione reklamy ale dwa lata z rzędu do niczego były i już ich nie zasieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Odmiany Rapola to szajs totalny nigdy już nie wezmę ich dobrze zrobione reklamy ale dwa lata z rzędu do niczego były i już ich nie zasieję

 

Witam, może jakieś konkrety? jakie odmiany? jakie warunki / agrotechnika itd?

Z Rapoola wywodzi się większość odmian innych producentów... wśród naszych lokalnych Klientów nigdy nie usłyszałem, że to "szajs" i nigdy nie widziałem nieudanego rzepaku Rapool przy stosunkowo dobre agrotechnice...

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    427

Ja narazie zostaje przy odmianach DK z dekalbu . Niechce zmieniać co rok innej marki . W tym roku sieje dk exprit . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

staszek nic twoj post nie wnosi do dyskusji moze jakies konkrety co?? mialem w tym roku rohana i spisal sie bardzo dobrze na tle pozostalych odmian najlepsze przezimowanie i najlepszy plon ponad 3,5 t/ha w tym roku sieje tylko rohana wiec nie uwazam ze odmiany rapoola to szajs wrecz przeciwnie i nie robie to zadnej reklamy bo w zyciu wyprobowałem juz wiele odmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Szukam odmian rzepaku na słabe gleby. Jakoś najbardziej podchodza mi odmiany z monosato. Które z tych 3 odmian polecielibyście na IV-V klasa dk sensei, dk extrom czy dk exception? Najbardziej mi zalezy na opini tej ostatniej bo tamte podobno sie nadają na słabe stanowiska a dk exception nie znalazłem takiej info. A może coś innego ktoś dorzuci? Np. Abakus dość popularny u nas siał ktoś na takich stanowiskach?

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Dk extorm na IVB-V w tym sezonie plon 3,63t/ha z jednego kawałka, przy silnym wymarznięciu (wiosną nie było ani jednego liścia) i nie za dużym nawożeniu 170kgN/ha wiec polecam na słabsze gleby. Sąsiadowi dał około 4,5 przy większym nawożeniu i lepszej ziemi, ale tego sprawdzić nie mogę bo go ani nie kosiłem ani nie sprzedawałem. Abakus rok temu znajomy miał na różnych glebach od IIIa do V ale w zeszłym roku plony podchodziły pod 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

5.5t z ha? czy 5.5 z 2.88?

 

5t z 2.88ha dziś sprzedany wiec przesadziłem o 0,5 t

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Nasiona są prawie zawsze ze zbiorów ubiegłorocznych ale pakowane w roku bieżącym. Oczywiście są też przesypki sprzed dwóch lat ale to jeszcze nie tragedia. Spotykałem kilkuletnie. Kwestią istotną też są ewidentne podróby i się ich do pewnego czasu nie odróżnia. Przykładem w kukurydzy jest Subito pojawiające się z kosmosu ;) Panowie "Sławek" i "Ziomek" to chyba doradcy miejscowych ODRów wszystko wiedzą ;) 5,5t/ha niemożliwe? Powiedzcie coś o swoich doświadczeniach, plonach etc. zamiast odnosić się do ofert.

PS Zapraszam do naszych Klientów w przyszłym roku - o ile nie będzie skrajnych warunków to takie plony z mieszańców Rapoola są w zasięgu ręki - np w tym roku pod Ornetą nasz Klient miał 5,6t/ha - odmiana Mercedes. Polecam!

w plon 5.5 t rzepaku z ha to oczywiście wierzę .Kolega nie jasno napisał w poście stąd moje pytanie.Żadnym doradcą nie jestem więc uszczypliwe teksty zostaw dla siebie.Pachnie mi tutaj reklamą Rapoola w twoim wykonaniu.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

w plon 5.5 t rzepaku z ha to oczywiście wierzę .Kolega nie jasno napisał w poście stąd moje pytanie.Żadnym doradcą nie jestem więc uszczypliwe teksty zostaw dla siebie.Pachnie mi tutaj reklamą Rapoola w twoim wykonaniu.

 

Raczej Armand nie miał zamiaru robić krypto reklamy dla Rapoola :) Po prostu z ich nasion korzystamy my, nasi sąsiedzi, ludzie "dalsi" (u których jesteśmy w stanie naocznie kontrolować wzrost, etc.) i wszyscy są zadowoleni. Dlatego polecamy je również dalej i mamy w swojej ofercie. Żeby nie było, że Rapool i Rapool - z HR Strzelce też produkty znamy i w ofercie mamy.

 

Co do opinii, że nasiona z Rapoola to szajs - tak jak wyżej napisaliśmy - w naszym przypadku i znanych nam przypadkach siania ich nasion plony były bardzo dobre i nigdy nie było żadnych problemów. A zła agrotechnika lub inne warunki (typu nasiona bardzo, bardzo stare, źle przechowywane...) jak wiemy też mają wpływy na plon. 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie chodzi o to żeby być zadowolonym bo zadowolonym można byc i z plonu 4 tony czy mniej ale o to chodzi by wybierać najlepsze odmiany i maxymalizować plon tj. gdy zbiore 4 tony z ha co jest dobrym wynikiem siejąc odmiane z pioneera przykładowo mógłbym zebrać 4,5 tony ale mało kto robi doświadczenia dlatego jak mu sypnie te 4 tony o jest zadowolony. Podbijcie rynek u bardziej wymagających klijentów wtedy pogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszxD    0

witam wszystkich.

 

chce zasiać rzepak sherlock i alvaro lub marcopolos południowa wlk, ziemia klasa II-IV  powiedzcie no czy to są dobre odmiany?? może ktoś siał którąś z tych odmian i ma już jakieś doświadczenia z nimi związane??? może jakieś inne odmiany polecacie i jaki koszt jednostki siewnej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Ja sieje Sherlocka już kilka lat i jestem bardzo zadowolony . Dzisiaj mi przyjechał po 450 zł brutto za jednostkę . Worki po 9.3 kg.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

ja mam z rapoola marathon juz 3 sezon, co roku mam cos innego do porównania i pozostaje przy marathonie jako głównej odmianie chodziaż zasieje pare hektarów alvaro bo w tym roku miałem na próbe i wyszła bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chodzi o to żeby być zadowolonym bo zadowolonym można byc i z plonu 4 tony czy mniej ale o to chodzi by wybierać najlepsze odmiany i maxymalizować plon tj. gdy zbiore 4 tony z ha co jest dobrym wynikiem siejąc odmiane z pioneera przykładowo mógłbym zebrać 4,5 tony ale mało kto robi doświadczenia dlatego jak mu sypnie te 4 tony o jest zadowolony. Podbijcie rynek u bardziej wymagających klijentów wtedy pogadamy.

 

Wszystkie odmiany są zbliżone do siebie a że tyle ich nowych powstaje to świadczy tylko o tym że firmy robią na hodowli niezłą kasę

staszek nic twoj post nie wnosi do dyskusji moze jakies konkrety co?? mialem w tym roku rohana i spisal sie bardzo dobrze na tle pozostalych odmian najlepsze przezimowanie i najlepszy plon ponad 3,5 t/ha w tym roku sieje tylko rohana wiec nie uwazam ze odmiany rapoola to szajs wrecz przeciwnie i nie robie to zadnej reklamy bo w zyciu wyprobowałem juz wiele odmian

 

Gdzie rzepaki przemarzły to plon jakby nie wyglądał od 400 kg do 1,5 tony nie bęę się powtarzał opisałem wcześniej jak z Rapola plonował

Dk extorm na IVB-V w tym sezonie plon 3,63t/ha z jednego kawałka, przy silnym wymarznięciu (wiosną nie było ani jednego liścia) i nie za dużym nawożeniu 170kgN/ha wiec polecam na słabsze gleby. Sąsiadowi dał około 4,5 przy większym nawożeniu i lepszej ziemi, ale tego sprawdzić nie mogę bo go ani nie kosiłem ani nie sprzedawałem. Abakus rok temu znajomy miał na różnych glebach od IIIa do V ale w zeszłym roku plony podchodziły pod 5t

 

Liście po zimie to akurat do niczego rzepakowi nie są potrzebne jakby korzeń był przemaznięty to guzik byś z tego dostał cokolwiek byś zasiał

staszek nic twoj post nie wnosi do dyskusji moze jakies konkrety co?? mialem w tym roku rohana i spisal sie bardzo dobrze na tle pozostalych odmian najlepsze przezimowanie i najlepszy plon ponad 3,5 t/ha w tym roku sieje tylko rohana wiec nie uwazam ze odmiany rapoola to szajs wrecz przeciwnie i nie robie to zadnej reklamy bo w zyciu wyprobowałem juz wiele odmian

 

Gdzie rzepaki przemarzły to plon jakby nie wyglądał od 400 kg do 1,5 tony nie bęę się powtarzał opisałem wcześniej jak z Rapola plonował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Szukam odmian rzepaku na słabe gleby. Jakoś najbardziej podchodza mi odmiany z monosato. Które z tych 3 odmian polecielibyście na IV-V klasa dk sensei, dk extrom czy dk exception? Najbardziej mi zalezy na opini tej ostatniej bo tamte podobno sie nadają na słabe stanowiska a dk exception nie znalazłem takiej info. A może coś innego ktoś dorzuci? Np. Abakus dość popularny u nas siał ktoś na takich stanowiskach?

 

Abakus jest ok ale nie na słabe gleby (przy czym za Abakusa polecam jego lepszą wersję - Atorę).

Na słabe gleby zdecydowanie Sherpa z najlepszym systemem korzeniowym!

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj