MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Tomek90    2259

I siejesz tak jak On na kg??  :lol: I rozsiewaczem z mocznikiem to równomierna obsada będzie. 

Przykładowo miałem Ozon 73% a Agil 94% zk, własny materiał, jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Niestety popieram slonju77 w 100%

Ale na przykład ja w 100% przeszedłem na rzepak mieszańcowy a  swoje nasiona pszenic po prosto nie opłaca się siać, przez dopłatę do nasion, a kupne nasiona zaprawiam jeszcze raz.

czyli tak czy inaczej kupujesz kwalifikat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Część pszenicy sieje swoją, czyszczę petkusem i zaprawiam, bo po 150 kg to stanowczo za mało.

Ale prawdą jest że pszenica   przynajmniej do 5 lat nie zmienia swoich właściwości.

Raz  rzepak siałem z swoich nasion 3 razy i i dziwo za 3 razem sypnął mi 5,3 t/ha a przez dwa lata 4t miałem problem z  niego osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

to wszystko zależy  od roku  i warunków  klimatycznych  w danym roku  chociaż tak samo się sie uprawia  i taka sama agrotechnika ale plon jest każdego roku inny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Z tego wniosek że swoje nasiona sa rownie dobre co kupcze dotyczy to tez rzepaku a w 3 roku  chyba najlepsze to tak jak z kukutydzą posiałem jedną rejką własnymi jakieś 1,5 km rejka i co na dzień dzisiejszy jest największa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie widział ktoś na pokazach es Cesario z Eurelisu ponoć bardzo fajna odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

Ja polecam materiał siewny firmy pioneer a dokładnie to odmianę mieszańca półkarłowego PR45D03 
Dla mnie rewelacja, w zeszłym roku nie popryskałem od grzyba a sypnęło 5t z hektara na IV klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

Witam uzytkownikow tego forum. Mam pytanie odnosnie odmian ktore znosza lzejsze gleby tj IVb, V, VI klasa. Wiem ze plon moze byc sredni badz niski lecz chce przerwac monokulture zbozowa na moich dzialkach. Rzepak nie rosl na tych glebach wcale , badz jak rosl to z 15lat temu gdy nie mielismy jeszcze tych pol. Pola zwapnowane , nawozone obornikiem co 3 lata. Mozecie doradzic mi jakies odmiany ktore sprawdzaja sie w Polsce centralnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamówiłem  rzepak Visby :).

 

To szajs niesamowity łatwo rośnie w łuszczynach n ie chcę goo znać byłeś może w Minikowie ? Na poletkach ani jednej odmiany nie było tak zima je przetestowała moim zdaniem zasiać dobry polski bo nie ma sensu nabijać kasy zachodnim koncernom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Ja polecam materiał siewny firmy pioneer a dokładnie to odmianę mieszańca półkarłowego PR45D03 

Dla mnie rewelacja, w zeszłym roku nie popryskałem od grzyba a sypnęło 5t z hektara na IV klasie

moglbys napisac o nawozeniu jakie stosujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zapomniał dodać ze co tydzień w kościele daje 100 zł na tacę.

Bo normalny rolnik w takie bajki nie wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

na lekkie gleby tylko rohan, do tego super przezimowanie jak na ten rok, jedyna plantacja która przezimowała praktycznie bez strat, odstrasza jedynie cena bo ponad 800 zł za jednostkę na 3 ha :/ , z tym że rapool pakuje tylko nasiona żywe więc 100 % kiełkujących w paczce, u nas na Pomorzu wyłączność na dystrybucję ma chemirol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To szajs niesamowity łatwo rośnie w łuszczynach n ie chcę goo znać byłeś może w Minikowie ? Na poletkach ani jednej odmiany nie było tak zima je przetestowała moim zdaniem zasiać dobry polski bo nie ma sensu nabijać kasy zachodnim koncernom

 

Nie byłem  w Minikowie .Mój sąsiad zasiał Monolit i ma gołe pole ,,znaczy się miał na wiosnę  .Część zostawił to może 1,5 tony nakosi ..porażka .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

zenonim widziałem ten rzepak cesario fajnie wygląda dużo pędów bocznych i ładne łuszczyny , z tym że nie toleruje słabych gleb więc u mnie odpada ten co oglądalem rósł na 2 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torridon    1

moglbys napisac o nawozeniu jakie stosujesz?

 

Na jesieni pod agregat 300 kg suprofosu+ jakieś wapno magnezowe w granulkach (lecz w tym roku zamawiam tira wapna i dam 5t na ha) na wiosnę pod koniec lutego leci saletrzak lub saletrosan 300 kg i ze 200 kg potasowego później w kwietniu tylko ze 200 saletrzaku i później tylko opryski

Edytowano przez Torridon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie ma co, trzeba pogratulować plonów przy takim nawożeniu azotowym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koledzy ,co jest z tą odmianą Visby .Słyszałem ,że to dobra odmiana i nie wymarza .Natomiast kolega Staszek ma uwagi do niego .To jak jest ?.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie byłem  w Minikowie .Mój sąsiad zasiał Monolit i ma gołe pole ,,znaczy się miał na wiosnę  .Część zostawił to może 1,5 tony nakosi ..porażka .

 

No niestety dużo rzepaków jest słabych a o przezimowaniu zadecydowała nie odmiana a ochrona jesienią przed śmietką w mojej okolicy są pola obsiane Monolitem rokujące na 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Na jesieni pod agregat 300 kg suprofosu+ jakieś wapno magnezowe w granulkach (lecz w tym roku zamawiam tira wapna i dam 5t na ha) na wiosnę pod koniec lutego leci saletrzak lub saletrosan 300 kg i ze 200 kg potasowego później w kwietniu tylko ze 200 saletrzaku i później tylko opryski

 

To według mnie mój powinien dać ponad 10 to/ha, a liczę na 5 przy 230 kg N/ha i mieszaniec.Z uregulowanym PH.

Jakie wapno zamawiasz? Weglan,dolomit czy tlenek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

Koledzy ,co jest z tą odmianą Visby .Słyszałem ,że to dobra odmiana i nie wymarza .Natomiast kolega Staszek ma uwagi do niego .To jak jest ?.

 

ja mam w tym roku zasiany visbi przezimował ładnie zobaczymy jaki będzie plon !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Jakie odmiany z Monsanto Dk na słabsze gleby 4 klasa ziemi, chodzi mi o stabilność plonowania i zaaklimatyzowanie się na słabszych glebach, macie już jakieś sprawdzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dzięki szlachcic666- pewnie zamienie zamienie ją za amazona , bo na moim terenie cesario ma lepsze wyniki no i lepsze zimowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Koledzy a co myslicie o nowej rodzimej odmianie Chrobry? podobno przezimowala tam gdzie wszystko inne padło... Mam chęć spróbować w tym roku tej odmiany bo jego poprzednik monolit nigdy nie zawiódł, co o nim myslicie? Ja jak narazie zamówiłem Alvaro F1 kws-u i quartz z populacji mam jeszcze na jakieś 12#15 ha miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez arturarturs
      Witam wszystkich,
      Mój tato poprosił mnie żebym zamówił środek cruiser 350 fs do zaprawy rzepaku. Nie mogę go jednak nigdzie znaleźć. Czy wiecie może gdzie można go dostać? Albo czy moglibyście doradzić jakim środkiem można go zastąpić. Byłbym ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj