MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

milanreal1    319

W niekorzystnych latach exquisite może mieć problemy na 4a,4b. Extrom lepiej sobie radzi w trudnych warunkach. Co do sensei to wybór należy do Ciebie. Plonuje bdb, ale lepiej przez cały rok noś na polu czarne okulary bo ten rzepak wygląda przez całą jesień i wiosnę bardzo słabo, ale cieszy oko w trakcie żniw.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Mam Extorma na działkach z klasą od 2 do 6, był piękny, bujny, dużo rozgałęzień i w miarę niewysoki 170-180 max gdzie spadło więcej gnoju to ponad 2 metry na lepszej ziemi. Ostatnich suszy nie wytrzymał i usechł pasami. Zdjęcie w galerii.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozek53    1

Panowie a co powiecie na KWS ALVARO F1 , chce zasiać co wy o tej odmianie ? troche droga ale ponoć nr 1 KWS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Zamówiłem już rzepak odmiany DK Exquisite koszt to 740 zł jednostka. Gościu wczoraj przyjechał i zaproponował mi jeszcze dwie odmiany Monsanto ze względu na to że mu powiedziałem iż będę siać na klasie gleby 4a,4b. Taką glebę niby nie za bardzo toleruje DK Exquisite. Zaproponował mi DK Extorm 680 zł jednostka oraz DK Sensei 550 zł jednostka. Coś mnie dziwi tak niska cena tego senseia. Zostać przy pierwszym wyborze czy brać coś między tańszymi odmianami?

 

z kad tak tanio rzepaki ci oferuja jaka firma czy jakis doradca do cb przyjezdzał ?

master to nie skracales tego exstorma my skracalismy 2 razy na wiosne i na jesieni caryxem a mimo to i tak wysoki wybujał  . ktory rok siejesz ten exstorm i jak ci wychodzi ten rzepak

panowie i jeszcze jedno pytanie mamy jedno pole w dzierzawe wzielismy i teraz jest pszenzyto i nawet calkiem patrzy ale chcielibysmy zasiac tearz rzepak na tym polu jaka odmiane wziasc bo pole z dzierzawy to wiadomo ze warunki gorsze bedzie mial myslalem nad tania odmiana czyli polska monolita tam zasiac i mysle pierwsze badania zrobic gleby i co najlepiej by bylo pod korzen zastosowac tam po zniwach pojdzie wapno magnezowe a pozniej pod korzen co dac ? i czy jak takie gleby gorsze to gesciej siac rzepak tzn gleby gorsze bo tam zaniedbana byla ziemia dopiero doprowadzamy ja do porzadku

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Javal mrocza. Przyjechał młody gość, wczesniej jeździł starszy gość. Osobiście mnie nie było lecz zostawił katalog z wpisanymi cenami. Ceny te obowiązują do 15 lipca jeśli się zamówi. Mi ta cena coś śmierdzi, wszędzie droższy jest DK extorm a tu odwrotnie. Jak sprawdzić oryginalność rzepaku? Idzie jakoś sprawdzić u producenta po kodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

warchest— pierwszy raz go mam. Straciłem go 2 razy, caryxem z tebu i toprexem z tebu, plonu wielkiego się nie spodziewam mimo obfitego nawożenia i ochrony bo susza go załatwiła...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ubezpieczales ten rzepak jesli tak to w jakiej firmie i czy od suszy tez te ubezpeiczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

W pzu ubezpieczałem na wiosnę od gradu i powodzi. Od suszy się nie opłaci ubezpieczać, bo wg rozporządzenia nie ma u mnie suszy... Takie głupie mamy przepisy.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Chłopaki , co sądzicie o odmianach rzepaku z firmy Rapool , Syngenta ? Monsanto?  Gdzie leży kompromis pomiędzy dobrym plonowaniem na mozaikach a zdrowotnością ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Cześć. Planuję w tym roku posiać mój pierwszy rzepak. Odmian w tych katalogach tyle, że zwariować można. Więc pytanie do bardziej obeznanych w temacie, jaką odmianę wybrać na stanowisko 60% 4a,  40% 4b ??  Zastanawiam się między Sherpa, SY Kolumb, SY Saveo, DK Exstorm.

Jak wam plonują na takich glebach powyższe odamiany? a może polecicie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

O Extormie napiszę jak go zbiorę, na razie leje. Myślę, że po niedzieli ruszymy z kopyta.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja w tym roku raczej wrócę do monsanto. miałem Exquisite, a w tym roku Explicit chcę zasiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A jak Ci wychodził ten Exquisite?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

4.1t/ha ale startował od zera całkiem objedzony i do tego śnieg leżał prawie do połowy kwietnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Napisz na jakiej ziemi, nawożenie i ochronę. Interesująca odmiana.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ziemi 2 klasa, nawożenie NPK 170-46-60. skracany tebu 2 razy na -płatka tebu+ acanto i 2 razy robak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

No ja też jeszcze nie kosiłem. A exquisite miałem 3 lata temu posiany. w tym roku raczej dobrze się zapowiada rzepak.

Siał ktoś może Explicit?

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam Metys plonuje na poziomie odmian hybrydowych a nasiona tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie siałem jeszcze ale chcę spróbować Monolit dotychczas się sprawdzał nigdy poniżej 4 ton nie dawał ale Metys podobno lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a monolit mozna siac na gorsze stanowiska np na dzierzawie ktora powoli jest doprowadzana do pozadku juz raczej jest w miare dobrze pole doprowadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj