MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Gość   
Gość

Polecam Monolit tanie nasiona dobrze plonuje a przedewszystkim nie wymarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945
Napisano (edytowany)

monolit dla początkującego jest ok, jeżeli oczywiście ten ktoś ma trochę pojęcia żeby wyregulować jego pokrój. Ogólnie łatwo się go uprawia ale i kładzie plackiem również  :)

przy odpowiednich warunkach i agrotechnice potrafi zaskoczyć plonem dochodzącym do 5 ton

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Minolta na dobrej ziemi ciężko utrzymać w pionie ,a leżący rzepak planuje słabo i zbiór jest kłopotliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A co wy proponujecie tak te liniówki dla początkujących. ja siałem pierwszy rzepak to był mieszaniec , na następny rok posiałem mieszańca i liniówkę i więcej liniówki nie zasieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

W tym roku mam zamiar zasiać 1 raz rzepak około 5 ha ziemia  klasa 4, uregulowane Ph,jaką odmianę polecacie ,myślę o monolicie ale to już dosyć stara odmiana ,może coś nowszego i lepszego,zalezy mi tez na tym aby odmiana była w miarę niska,dzięki za wszelkie sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

sherpa - hybryda półkarłowa , arsenal też bardzo fajna odmiana , rzadko kto juz sieje liniowe odmiany , proponuje mieszańce są lepsze i pewniejsze, latwiej prowadzić łan


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

W tym roku mam zamiar zasiać 1 raz rzepak około 5 ha ziemia  klasa 4, uregulowane Ph,jaką odmianę polecacie ,myślę o monolicie ale to już dosyć stara odmiana ,może coś nowszego i lepszego,zalezy mi tez na tym aby odmiana była w miarę niska,dzięki za wszelkie sugestie

 

moja pierwszą odmiana był właśnie monoli dal 4,6t/ha, działka 5ha powierzchni przeważnie IV klasa ziemi, w tym roku mam monolita bo nasiona zostały z tamtego roku (kupiłem i nie wysiałem), na początek przygody z rzepakiem chyba nie ma lepszej odmiany, chociaż rośnie dość wysoka. sekret tkwi w odpowiedniej gęstości siewu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja siałem 3,5 kg plonował 4 tony  ziemia 4 i 5 klasa miałem Visby wymarzł zostawiłem bo ubezpieczyciel twierdził że jeszcze coś z niego będzie dał 1 tonę z ha i nie chcę go widzieć na oczy Monolit w 2012 po wymarznięciach jedyny który został

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to plon w miare jak na takiej klasie i pewnie wszystkie opryski szły i odzywki no ja mam na 4 5 klasie dk exstorm i idzie wszystko przepisowo ksiazkowo mam nadzieje ze po te 4 tony odda choc w glebi serca licze ze wiecej powinien na takie warunki i tyle ile kosztowala ta odmiana.

a 3,5 kg na ha monolita to nie przyrzadko u nas na wsi co sieja monolit to po 5 kg na ha i na dobrej ziemi maja nawte ponad 4 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem lepiej za rzadko jak za gęsto jesienią Caryx i będzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak susza trafi to trzeba zwiekszac ilosc wysiewu ?  a co dajesz na jesieni pod rzepak i w jakich ilosciach    ja dalem po 150 kg soli i fosforanu amonu dobrze czy zle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy od zasobności gleby ja dawałem 200 fosforanu 200 soli wiosną kizeryt 200 kg i 2 x 250 saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to malo magnezu miales w glebie ze kizeryt i keidy ten kizeryt sie daje przed saletra ?   i czy nie lepsze od 1 dawki saletry dac saletrosan ktory ma siarke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kizeryt ma siarkę i magnez mam lekkie gleby więc magnezu też za wiele nie ma zawsze sieję przed saletrą w lutym do saletrosanu jakoś nie mam przekonania ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1299

W tym roku chcę posiać odmiany:Artoga i Anderson,czy ktoś może już je miał? jeśli tak to proszę o opinie,dodam że na glebie 3b,4a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

moja pierwszą odmiana był właśnie monoli dal 4,6t/ha, działka 5ha powierzchni przeważnie IV klasa ziemi, w tym roku mam monolita bo nasiona zostały z tamtego roku (kupiłem i nie wysiałem), na początek przygody z rzepakiem chyba nie ma lepszej odmiany, chociaż rośnie dość wysoka. sekret tkwi w odpowiedniej gęstości siewu.

 

Mozesz podac po kolei co i jak ,np w sierpniu siew, odchwaszczanie,jesienią dajesz coś na robaczki ?I czy jesienią od grzyba coś dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

W tym roku chcę posiać odmiany:Artoga i Anderson,czy ktoś może już je miał? jeśli tak to proszę o opinie,dodam że na glebie 3b,4a.

Dołączam się do prośby . :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Nigdy ich nie sialem ale radzę ci wez odmianę frodo kws.Jest droga ale są efekty w plonie.Sieje te odmianę pierwszy raz i liczę na rekordowy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj