MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
globus512    18

Jakie są ceny za jednostki firmy Monsanto? Mowa o dobrym mieszańcu :)

Edytowano przez globus512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    49

ok .710 zł netto plus 5% dk exquisite na ten rok,tylko to nie ich odmiania tylko odkupiona od Deutsche Saatveredelung AG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

A co powiecie na temat rzepaku quartz z kws jak z plonowaniem,bo jestem nim zainteresowany

 

 

Miałem go w tym roku sypał najlepiej ok. 4,4t/ha, wujek też miał to sypał mu 4,7t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

U mnie Monolit w tym roku 3,5t/ha (średnia) były kawałek ze ledwo 2t/ha sypał a na innym 5t/ha , Gdzie w tamtym roku średnia wyszła 4t/ha , ziemie od IIIb do V, Na ten rok chciałbym zmienić tzn posiać inną odmianę, Jaką poleciliście dobrą liniówkę? bo jakoś do mieszańców nie mam przekonania, niby wzrost plonu jest ale nakład większy również. Potrzebuję właśnie takiej by się nadawała na mozaiki. Obszarnik w tym roku miał plon coś napewno koło 5t/ha (przy mieszańcach Pionniera) ale jak przy liniówkach to już nie wiem. Ciężki wybór mam.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Polecam z liniówek sherlocka z kws w tym roku oddał mi z 1 ha 4,9t, w tym roku chce zasiac quartz miał ktos ta odmiane?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

A czemu chcesz zmienić skoro dobra odmiana?

Dzwoniłem do przedstawicieli handlowych w okolicy i proponują mi w tym roku z liniówek: Vision, Lohana, Bellevue, Monolit, NK Pegaz, Tactic, Sherlock, Trinity. Którą z nich warto posiać? Mam tylko w tym roku 3ha pola pod rzepak więc zbytnio nie mogę wysiać kilku odmian...

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

A czemu chcesz zmienić skoro dobra odmiana?

Dzwoniłem do przedstawicieli handlowych w okolicy i proponują mi w tym roku z liniówek: Vision, Lohana, Bellevue, Monolit, NK Pegaz, Tactic, Sherlock, Trinity. Którą z nich warto posiać? Mam tylko w tym roku 3ha pola pod rzepak więc zbytnio nie mogę wysiać kilku odmian...

Witam kolę z dolnegośląska polecam ci Trinity PLON 5.1/ha bardzo lekko się kosi,u mnie plonował lepiej od miesząńców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

fighter - na IV-V dał 4,6t/ha

Rzepak na V klasie z takim plonem to tylko pogratulować. A powiedz jeszcze jakie nakłady poniosłeś bo raczej dochód powinien być mimo nie najlepszej ceny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nakład 4000zł/ha, a zostało 2200zł/ha + 1700zł z ubezpieczalni (przymrozki) sprzedany po 1400zł/t (kontrakt). koszt dlatego taki duży bo nawozenie i ochrona poszły jak na 3ha, a posiane było faktycznie 2,5ha - standardowo nakłady wychodzą w moim przypadku 3500zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w tym roku posieje rzepak odmiany sherpa i arsenal obydwa mieszance półkarłowe


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

witam. czy może ktos wypowiedziec sie na temat odmiany Da Vinci jest to liniówka jak plonowała w tym roku? czy równo dojrzewa? w tym roku miałem jeszcze Californium i zależnie od stanowiska sypała bardzo dobrze najlepiej to wyszło 4,8t z ha ważone na skupie a kosiłem kombajnem bez stołu.

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja miałem Da Vinci przy nawożeniu takim samym jak Visby niestety powaliło mi tą odmianę trochę, tu gdzie utrzymała się sypała bardzo ładnie mogę ją polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nakład 4000zł/ha, a zostało 2200zł/ha + 1700zł z ubezpieczalni (przymrozki) sprzedany po 1400zł/t (kontrakt). koszt dlatego taki duży bo nawozenie i ochrona poszły jak na 3ha, a posiane było faktycznie 2,5ha - standardowo nakłady wychodzą w moim przypadku 3500zł/ha

Na prawie 5t rzepaku 4tys nakładu to nie jest tak dużo.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koszos1    1

co sądzicie o odmianie ADMIRAL z LG?? właśnie wczoraj przywiezli mi siew, nie wiem czy może ktoś miał i moze sięwypowiedziec na jego temat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Z mieszańcowych odmian mam tylko do wyboru Exstorm i Sensei która według was lepsza?

a warto zamawiać nasiona przez internet np. allegro ? może ktoś już zamawiał ? bo różnica jest duża na przykładzie rzepaku exstorm jest różnicy 200zł u mnie w centrali 1050zł a na allegro 850zł za jednostkę.

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Ja tam już wole brać u pewnego dostawcy, nie bawić się w jaki pośredników, czy kupować zamienników bo można na tym wyjść jeszcze gorzej.

Co do odmian jeszcze się waham, raczej będzie alister i saveo, na pewno wezmę kolumb. I nie wiem jaka 4 odmianę wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Miał ktoś do czynienia z odmianą Marcopolos z KWS? W tym roku pierwszy raz sieję mieszńcową, zawsze były populacyjne. Zastanawiam się też nad Kodiak, jak u was sypały te odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

HaGe miało przez kilkanaście sekund visby i rohan po 690zł/j, orientujecie się ile kosztuje rohan u innych dostawców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Uważaj na tą firmę-spotkałem się ze złą opinią i właśnie materiału siewnego ale nie rzepaku.

 

Rohan 816 z Vat

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
    • Przez bortys2001
      Witam, chce ze względu na prowadzona pasiekę przeznaczyć 3 ha na rzepak ozimy, na jakie odmiany zwracać uwagę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj