MiRol

Odmiany rzepaku

Polecane posty

kundza150    6

w sumie nie jest az tak dużo tej 5 klasy a zmianowanie pora zrobić jaki by nie był ale stanowisko będzie bardziej korzystne dla rośliny następczej bo pchać się w kukurydzę i później użerać się z dzikami to też słaba korzyść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

witam mam pytanie czy rzepak SHERLOCK warto siac czy to jest dobra odmiana na gleby cieżkie. odp

 

 

mam w ty roku sherlocka o raz pierwszy, zimy ostre nie było tylko tydzień mrozu bez śniegu a liście odczuły to dotkliwie ale nie dziwota, to normalne. Mam go na IV i V klasie mozaiki wyglądał ładnie możesz spojrzeć w moją galerię, ale gleba w dobrej kulturze zdecydowanie w tym tyg. desykowany jak pogoda pozwoli będzie koszony, to zobaczę z kombajnu jak wygląda cały. Ogólnie dobra odmiana z liniówek do tego jest a LZO w tym roku na 99% też u mnie zagości.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ale zawsze pozostawia zdrowsze i bogatsze stanowisko jak monokultura pszenicy czy pszenżyta

Czy ja wiem, po kukurydzy wzrasta zagrożenie ze strony chorób fuzaryjnych, głównie fuzariozy kłosów oraz furaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła.

Co do rzepaku na V klasie, jeżeli gleba jest utrzymana w wysokiej kulturze i będzie dobry rozkład opadów to może sie udać. W końcu rzepak system korzeniowy ma zdecydowanie lepszy od pszenicy i może dać lepsze wyniki. Co do odmian to rynek jest ogromny, każda firma sprzedająca nasiona ma odmiany na gorsze czy lepsze stanowiska, warto tez poobserwować wyniki danej odmiany w doświadczeniach COBORU.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

co powiecie o rzepaku chagall jak z plonowaniem?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

a wysiewa ktoś z Was na forum mieszańce półkarłowe? Jakie macie o nich opinie?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja ma mieszanca pół karłowatego.. bardzo fajny nie za wysoki


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Ja ma mieszanca pół karłowatego.. bardzo fajny nie za wysoki

a jaka to domiana jak zetniesz to powiedz jak ci sypal i na jakiej klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

odmiane mam francuza drugi rok Avenir .. w zeszłym roku przy zasiewie 1,8 kg na ha dał 4,1 tony z ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Marathon mogę polecić. sasiad już sprzedał wydajność 4.9t/ha. A ja dopiero w poniedziałek sprzedam plon około 5t ale jak zważę to powiem dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Mnie sie podobal Sherlock z kws oddal 4.3 t z ha stal na pniu do konca i dotrwal bez sklekania...co mnie sie w nim nie podobalo to ze mial plytki system korzeniowy... przez to plon byl nizszy ... ale to chyba moja wina bo za gleboko go zasialem ....


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Witam,

a może wypowie się ktoś na temat odmian KODIAK F1, TASSILO F1?? Chodzi mi o coś na lekko ziemie ale w dobrej kulturze. Siałem Sherlock dał na V klasie koło 3,2t z ha, i ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony ale chciałem teraz spróbować coś z mieszańców. KWS poleca te dwie odmiany hybrydowe na słabsze ziemie. Tyle że w ich doświadczeniach to wszystko się udaje cudownym trafem. Może ma ktoś realne spostrzeżenia z uprawy tych odmian KODIAK F1, TASSILO F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Ja i znajomy mieliśmy kodiaka mi na 3b wyszedł 4,98 a znojomemu 4,7. fajna odmiana nie osypuje się dość niska, nie wylega. Spokojnie mogę polecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Miałem w 2013 r Tasillo, a obok na lepszej ziemi III i IV Sherlocka. Tasillo 3,5T plon tego drugiego o 0,5T wyższy. W tym roku na słabszym stanowisku był Columb i plon nie był niższy niż Sherlocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co powiecie o odmianie rzepaku mieszancowego DK extorm doradca polecil mi na 4 i 5 klase tylko ze na kawalku pole lubi byc mokro to czy by nie wymiekl na tej 4 tam z 1 ha to mokro jest czy da rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Może mi ktoś z mądrzejszych doradzi.Czy na takiej ziemi, na której w tym roku jęczmien ozimy .pomimo że 30%ucirpiało po zimie i w czerwcu dokuczyła trochę susza,sypał 5 t z ha czy jest sens siać rzepak klasa gleby niby IV b. Jezeli można by posiać to jaka odmiana byłaby najodpowiedniejsza,oprócz monolitu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zastanawia się ktoś nad SY Saveo??

A ona ma rejestrację? Bo w Polsce chyba jeszcze nie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Saveo widziałem na poletkach pokazowych to nawet ładny. Miałem w tym roku Garou F1 i był to najładniejszy rzepak w okolicy, średnia tej odmiany wyszła 4,6 T, ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ogólnie fajna roślina i mam dylemat czy pozostać przy tej odmianie czy spróbować coś z dk extorm, explicit lub Saveo. Jeśli ktoś miał jakąś z tych odmian proszę o opinie jak planowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a rzepak mieszancowy dk extorm trzeba siac 2,2 kg na ha czy poznaniakiem 6 mozna zaisac czy da rade i siac co 2 rurke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

da radę poznaniakiem tylko trzeba dobrze ustawić i próba kręcona konieczna! Ja siałem normy dwu kilogramowe spokojnie poznaniakiem.

 

Panowie mam możliwość kupna nasion ubiegłorocznych z jeszcze normalną zaprawą są to odmiany Visby i Kolumb oba mieszańce który lepszy na słabe ziemie, kto miał do czynienia z tymi odmianami?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj