• ×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez maniek10141
      Czy to już można pryskać rzepak na chwasty dwuliścienne???
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Rolnik_NBR
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      serdecznie zapraszam do dyskusji - wypowiedzi w temacie : 
      LEN - uprawy oleiste - uprawa ekologiczna ( mam ekologie i tego nie zmienię )
      stan obecny i moje ograniczenia :
      będzie mi schodziła z pola jesień 2019 roślina zielarska i chciałbym po niej zasiać len oleisty . Len jako -  zmianowanie pola i zysk z uprawy . roślina zielarska będzie na jesieni zebrana na nasiona ( schodzi z pola ) . r. zielarska była na polu przez 2 lata . wcześniej 2 lata była koniczyna czerwona nasienna . nie chce zbóż bo to wg mnie nieopłacalne ale równiez nie mam dużego magazynu zbożowego ( uciekam od zbóż na dobry wysoki plon do chwili gdy będę miał wszystko wyzmianowane w 100 % - teraz jestem na początku zmianowania wiec odpada ) . Dla mnie Len jest interesujący bo plon ziarna zajmuje dużo mniej powierzchni magazynowej niż zboża a do tego z ha wychodzi lepsza cena . są chwasty w polu i będa jest to ekologia - tego nie zmienie ....
      mam kilka pytań :
      1. czy stanowisko pod len : 2 lata r.zielarskie/2 lata koniczyna jest dobre ? - chodzi mi o poprawne zmianowanie - chce pole prowadzić z poprawnym zmianowaniem
      2 jak len uprawiać ? mam ekologie wiec żadnych nawozów i śr ochrony roslin ....
      3 jak len zbierać ? zakładam że kombajn wystarczy bez innych dodatków ? - jest inaczej ?u mnie wchodzi w rachubę tylko zbiór 1 razowy lub 2 fazowy (nie mogę reglonować - ekologia ) 
      3a czy jest problem ze zbiorem - konieczne dosuszanie bo inaczej nie pojdzie ? ( oczywiście wolałbym uniknąć - koszty ) czy jest problem z przechowaniem do czasu sprzedaży - ryzyko zapleśnienia . czy są jakieś szczególne trudne warunki do przechowania ? biorę pod uwagę - ok 1 rok aby np zaczekać na lepszą cenę - bo aktualna mnie nie zadowala np 
      4 jak len plonuje u was ? jak mam 70 % pola kl IIIb glina - ile moge sie spodziewać na 1 ha ( średnio - to dla mnie istotne ) 
      5 po ile sprzedajecie ziarno za kg za tone ? czy ceny sa stabilne ? czy nie ma problemu ze zbytem ? - chodzi mi o ilości na poziomie od 12 do 70 ton ziarna lnu 
      6 czy robienie w warunkach gospodarstwa  oleju lnianego  (budynek ok 200 m2 podłogi do dyspozycji ) stanowi jakąś szczególną trudność ? jakie koszty takiej małej tłoczni - na początek bez przesady z inwestycjami oczywiście  )
      z góry wszystkim dziękuję za wasze opinie w tej sprawie i pozdrawiam

• Przez kkrzysztof1963
      Witam wszystkich ,posiadam 20 rodzin pszczelich.Postawię ule na plantacji: gryka,facelia,rzepak.
      Jestem z Krakowa,im bliżej tym lepiej czekam na propozycje.
    • Przez Zetor53400
      Otóż mam tak ze 25 arów wolnego pola , klasa ziemi 4 , i myślałem sporo o zasianiu gorczycy na nasiona , i z tego powodu mam kilka pytań do tych co mieli stycznośc z tą rośliną , otóż :
      -kiedy trzeba ją siać ??
      -ile kg się sieje na ha ??
      -czy stosuje sie jakieś opryski ??
      -jakie nawożenie ??
      -i na jaki plon można liczyć ?? oczywiscie z 1 ha

mam nadzieje że uzyskam odpowedzi na te pytania z góry dzięki :rolleyes:

pozdrawiam Zetor53400
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.