Gość damian131091

Producent maszyn z Zawad Kolonia

Polecane posty

Tworkowiak    108

Ozon - ja posiadam ładowacz od pana Zygmunta z osprzętem. Pisz co cię interesuje dokładniej. Sprawuje się bardzo dobrze - smarowac części ruchome i ładowac co potrzeba ;)

 

9540 - z tego co się orientuje to on niema żadnej strony internetowej, nawet jakiejś dokładnej nazwy firmy i reklamy niema. U mnie o jego ładowaczach to rozeszło się "pocztą pantoflową".

 

Marrus - tak jak i strony , tak niema chyba żadnego konta na allegro gdzie oferowałby swoje produkty.

Edytowano przez Tworkowiak

...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Tworkowiak powiedz mi jak wysoko podnosi ten tur, czy to prawda że uniesie bez problemu tone bo tak powiedział Pan Zygmunt, jaką szeroką masz łyżke, czy w ładowaniu na wysoką przyczepe nie przeszkadza to że jest on taki krótki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Czy podniesie tone to też zależy od stanu hydrauliki ciagnika. Jego zetor 3320 podnosił paletę kostki i ja mu wierzę. Mój ursus 3512 uniósł dwie bele sianokiszonki, a z dwoma belami słomy niema żadnego problemu ;)

 

Jak wysoko podnosi? Powiem Ci, ze tego nie mierzyłem, ale trzy rzędy bel ustawiam w stóg spokojnie. Jeżeli trochę brakuje , żeby gdzieś wrzócic belę (np. nad oborę) to przestawiam siłowniki na drugą parę otworów w ramie ładowacza (jak przy zwykłym turze).

 

Jeśli chodzi Ci o szuflę to zależy jaką chcesz miec - przeważnie są chyba 1,2m , lub 1,5m , a jak ktos chce inną to sie dogada. Ja mam tą 1,5 i mieści się akurat w rozstawie kół ciągnika.

 

Na zwykłą, polską 4,5T z trójstronnym wywrotem sięgnę , żeby postawic drugi rząd bel , bez przestawiania siłowników. Fakt - jest krótki - nie postawisz beli po drugiej stronie przyczepy , jeżeli możesz ładowac tylko z jednej strony (mi to nie przeszkadza bo mam dobrą podłogę i bele dosuwam do burty następna belą). Nie naładujesz obornika ładujac z jednej strony, jeżeli używasz krokodyla, lub zwykłych wideł (ale na to jest rada - widły ze zsuwaczem - zobacz w mojej galerii).

Jak czegos nie zrozumiesz, albo masz więcej pytań - pisz. ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Hydraulike mam dobrą więc nie powinno być problemu z podnoszeniem :D A czy ty masz założone wspomaganie kierownicy do 3512, ciężko się kręci? Jak myślisz czy ten tur będzie dobry do załadunku zboża bo to będzie jego główna praca. Udzwig ma dobry, ale martwi mnie to że tur będzie zbyt krótki a przyczepa jest dość wysoka... Jeszcze jedno możesz zdradzić ile za niego dałeś i jaki brałeś osprzęt? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Wspomagania niemam. Ciężko jest z sianokiszonką i dużą ilościa makaronu na widłach, a tak to nie jest źle. Do załadunku zboża się nadaje - sam kilka razy ładowałem zboże na rozrzutnik i przyczepę. Jak chcesz to mogę wrzócic fotkę z ładowania mieszanki na rozrzutnik 3,5T z zakładkami.

Nie zdradzę ile za niego dąłem... bo jestem drugim właścicielem. Kupiłem go od sąsiada, bo on kupił ładowacz na większy ciagnik. Nie wiem czy ceny sie zmieniły , czy nie, ale z pełnym osprzętem i samopoziomowaniem to sie chyba mieściło w 15000 zł.

P.S. Sprawdź jakie są wymiary i zasięg ładowacza z Hydrometalu, bo chyba on wyżej podnosi, jeśli zależy Ci na tym. Podejzewam jednak, że będzie droższy od tego z Zawad.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

No dzieki kolego za pomoc :) Gdybyś mógł wrzucić jakieś zdjęcia albo najlepiej film na youtuba to bym był bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Zdjęcia ciagnika z ładowaczem są w mojej galerii i w albumach

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/6842/1010-tworkowiak-i-jego-okolice/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/album/6842/1031-ursusy-i-reszta-swiata/

Mogę jeszcze dodac te co pisałem - z ładowania zboża. Niemam konta na youtube inie robie filmów.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Tworkowiak nie wiesz może czy ktoś w waszej okolicy nie ma takiego tura na sprzedanie do ursusa 3512 lub mf 255. Bo już się dogadałem z gościem że mi sprzeda takiego tura i w ostatniej chwili zrezygnował :( A za nowega tylko z łyżką musiałbym dać 11200zł wydaje mi się troche drogo jak za tura na taki mały ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Żadko ten ładowacz pojawia się nawet w Gazecie Współczesnej, gdzie są ogłszenia z całego podlaskiego i niedalekiej okolcy województwa. W mojej najbliższej okolicy nie słyszałem żeby ktoś go sprzedawał. Sam miałem farta, że po sąsiedzku sprzedał mi. ;)


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92
sianokosy, a w tym praca owijarki :) Fakt może nie długo,ale jak ktoś chce może popatrzeć :)

Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesnik13    1

Ma ktoś numer do tego Pana Zygmunta?

 

A to nie przypadkowo ten Pan: Mój odnośnik


W baśniach śpią prawdziwe dzieje, woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść...
"Bajka o Głupim Jasiu" J. Kaczmarski
Polecam maszyny leśne FAO FAR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Czy ten Pan produkuje może łyżki do tura ze ślimakiem napędzanym hydraulicznie do paszy?

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Pan Zygmunt posiada już własną stronę internetową :http://www.babinskizawady.pl

 

Produkuje teraz także paszowozy dla bydła, oraz wiele innych rzeczy. Ja niedawno zakupiłem u niego tura, jak dla mnie bardzo solidny za tą cenę i wolę go od każdego innego jak na moje potrzeby. U mnie w okolicy maszyny jego produkcji posiadają już renomę od wielu lat.

 

Tu jego najnowszy wynalazek:

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=S94-mwytvO8&context=C362129fADOEgsToPDskLYzQZtZNdJvQDvPNoTb_qD

Edytowano przez Biebrzak

"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
variotta    9

ile od niego za

'golego" tura do nh td5050 ?? + kroko 2.0m lycha 2.15 paleciak 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszm    0

czy orientuje sie ktos ile ta owijarka waży? Mam jedna na oku i zastanawiam się czym ja przywieść 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj