Gość damian131091

Producent maszyn z Zawad Kolonia

Polecane posty

Gość damian131091   
Gość damian131091

Temat poświęcony Panu Zygmuntowi z Zawad, który zajmuje się produkcją owijarek turów, itp. Piszcie wszystko na jego temat, ceny, nowinki, nowości, po prostu wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

U mnie na wsi jest kilka maszyn z Zawad tzn. dwie owijarki bel i jeden ładowacz na MTZ 80 :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Miałem kiedyś ładowacz "Kleszcz" trochę go przerobiłem a kiedy kupiłem ciągnik z ładowaczem sprzedałem go, chodzi u gościa do tej pory. Potem kupiłem "Bolka" z przystawką do łęcin konstrukcji pana Zygmunta Babińskiego. Teraz mam owijarkę do bel jego pomysłu i jestem z niej bardzo zadowolony. Po 5 sezonach nie było najmniejszej awarii, tania to ona nie była ale tak z perspektywy czasu patrząc na ten zakup to było dobrze wydane 9000 zł.

Zawady leżą w powiecie białostockim przy trasie z Łomży do Białegostoku przed Jeżewem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

andzin* Powiat białostocki, gmina Zawady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

U mnie we wsi ładowaczy jego produkcji jest sześc i każdy urzytkownik zadowolony - ja też - polecam. Nikt nawet nie myślał chyba o konkurencyjnym - TUR 3B i takowego w okolicy niema :)

Prócz dobrego sprzętu - dobra obsługa i szef - gośc wporządku - do pogadania i do posłuchania, bardzo madra głowa ;)

Ktoś wie czy on planuje budowę owijarki samozaładowczej z nożem i stawiaczem bel?


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A może ktoś podać namiary na tego pana?CHodzi mi o tel oczywiście :) Owijarką bardzo się interesuję z silnikiem elektrycznym, mozecie podać swoje opinie na jej temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

U mnie na podwórku od tego pana stoi owijarka napędzana na wałek lub silnik elektryczny. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Ma już kilka lat. Chyba bez żadnej awarii. Jedyna nie dopracowana rzecz to była taka, że była taka rurka na którą zakładało się folie. Było git. Tylko, że przy następnych obrotach belki ona zaczepiało o tą rurkę i rwała się. Prosty sposób na zlikwidowanie tego. Ucieliśmy rurkę i za sznurek (czasem siatkę) się przyczepia.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Dziś u mnie był Pan Zygmunt, przyjechał po opinie, powiedziałem parę rzeczy które trzeba od razu zmienić w na dniach ma zabrać go i ponownie dać paszowóz do testów. Jeszcze zaproponował mi testy szufli z krokodylem, zgodziłem się.

Tworokowiak* O tej produkcji jeszcze nie słyszałem, będę musiał go o to się spytać:)

versus* jak poszukam to ci na PW wyśle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Mam już nagrane jak jest zbudowany, ale z pracy filmiku nie mam, dopiero w weekend będę mógł nagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo123    0

Jestem z zawad i oczywiście posiadam owijarke "made in zawady". Sprzęt od 2005 roku bez awarii. Przy owijaniu ciągnikiem fajnie się nim robi bo nie trzeba wsiadać i wysiadać z ciągnika. Przy owijaniu prądem jest trochę gorzej ponieważ owijarka jest niestabilna i przy kiprowaniu beli skacze, a poza tym jest o wiele wolniej niż ciągnikiem. Co do paszowozu to chyba raczej ten sprzęt nie odniesie sukcesu na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Gdyby ten paszowóz mieszał i cioł jak normalny paszowóz, to by było ostrym zagrożeniem dla producentów paszowozów, ale ten system(u dołu kiszonka, u góry qq), to nie wypali. Hmmm pomysł z innych marek paszowozów też nie może zaczerpnąć bo mogą ci producenci przyczepić się o prawa autorskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo123    0

damian131091*

wiesz może ile Zygmunt będzie chciał za ten paszowóz? Bele trzeba wrzucać turem? Wiem że Zygmunt próbował zrobić samozaładowcze wrzucanie beli ale nie wiem czy mu to wypaliło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Wiem, wiem i trochę ta cena jest za duża:/. Niestety tak, trzeba wrzucać turem. Raczej nie wypaliło samozaładowcze, bo powiedział że bedzie robić takie jak ten co u mnie jest tylko trochę ulepszy go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo123    0

damian131091

Chodzi mi o dokładną informację na temat ceny tego paszowozu :blink: Jak pierwsze wrażenia? Warto zainwestować w ten sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Aktulizacja ceny: 30 tyś netto za wersję mniejszą(jedna bela)

Edytowano przez damian131091

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Gadałem z Zygmuntem, zgodził się na filmik a wręcz był zadowolony bo to on mi zaproponował żebym filmik zrobił. Bo wcześniej gadałem o jego stronie www, że dlaczego nie ma i on tak zeszedł na temat filmików. Będe mógł wstawić filmik dopiero jak będzie maiał patent na ten paszowóz, bo niechce żeby ktoś wykradł jego paszowóz. Panowie wrzucać foty innych maszyn, tzn. podajcie linki do tych zdjęć, napiszcie na jakiej zasadzie te maszyny działają, ceny itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Ja posiadam i pewnie damian131091 posiada, ale nie wiem czy mogę tak rozdawac numery - moze lepiej do Damiana napisz- on ma dobry kontakt z Zygmuntem B.:D


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Tak posiadam, jeśli ktoś chce takie info to niech się kieruje na PW. Ejjjj panowie co tu tak cicho???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Posiada ktoś tura do ursusa 3512 lub MF255 od pana Zygmuta z Zawad? Jakie są wasze opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9540    0

Czy jest jakaś strona internetowa tego producenta, bo nigdzie znaleźć nie mogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj