Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafauc360    0

Nie tworząc nowego tematu ja mam taki problem że mam nie szczelny komin z tym kolektorem nie wiem jak temu zapobiec by to zniwelować i bardzo mocno pluje olejem ostatniego czasu komin przy tej nieszczelności jest zalany czarnym olejem nie mam pojęcia co to a i jeszcze pytanie jak ściągnąć komin bo u mnie na bok ma lekki luz a tak to nei chce zejść nie trzyma go żadna śróba. :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

kombajn jak będę miał to ci napisze ten wymiar ,a odnośnie podciśnienia to niemam możliwości zmierzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jak tlumik nie chce zejść to musisz bo potraktować szlifierka i wymienic na nowy

pluje olejem bo pierścienie są zapieczone

innej opcji na plucie niema


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

Wydaje mi się że gdyby pierścienie były zapieczone to chyba strata mocy by była i cieżko palił tak mi się wydaje a on chodzi normalnie jak zawsze chodził i nie pluł czym uszczelnić ten komin przy łączeniu ? A w ogóle jak ten komin ma zejść do góry czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

do góry trzeba go zściągać,najlepiej naciąć kontówką bo mozna kolektor wydechowy uszkodzic, z tym olejem to dziwna sprawa, nagle zaczął pluć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafauc360    0

No chodzi o to że dolałem na zime do pełnego baku takiego depresatora do dieslów :P Tataa miał to w ciężarówce i mówi zebym nalał tyle ile tam na opakowaniu pisze nie dużo 2,3 korki tam pisze że daje pewny start w czasie zimy coś tam że nie wytrąca sie parafina czy coś niedługo będzie w baku pusto to naleje świeżej i zobaczę a w którym miejscu to ciachnąć i najlepiej czym uszczelnić.

Aha nie chce go tak pociąć bo komin nie będzie wymieniany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
kolego @GoRAL1 gdy dostaniesz już pompę od fachmama to mógłbyś zmierzyć w mm ile wystaje śruba od dawki na pompie, na ile ją spec ustawił, i jeśli masz możliwość to te upragnione przezemnie podciśnienie w kolektorze, z góry dzieki

Dzisiaj odebrałem pompę,śruba od dawki wystwje 23,6 mm mierzone od obudowy.

Sprawdzałem też na innej starej pompie ,ale jeszcze zaplombowanej było 23,8 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
Przepraszam, pomyliłem się z c-360. Podkładki pod wtryskiwaczem muszą być. Sześćdziesiątka jest wyjątkiem. Mechanik raz założył mi te podkładki do sześćdziesiątki i kopcił. Kazałem mu je wyrzucić i przestał kopcić.

Odebrałem dziś pompę i wtryski od pompiarza po regeneracji. Pytałem go o to czy dać podkładki pod wtryskiwacze(c 360}.

powiedział że fabrycznie nie stosuje się ,ale gdy głowice są stare to trzeba dać bardzo cienkie żeby nie dmuchało ,dał mi takie.

Mówił jeszcze że gdy by założyć za grube to silnik będzie dymił na niebiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Dzieki wielkie za ten wymiar, zweryfikowałem go z wymiarem na mojej pompie i jest 2mm różnicy na rzecz mniejszej dawki, ustawie sobie teraz na wzór tej o której mówiłeś że jest zablombowana, i zobacze jak bedzie śmigać, dużo kosztowała regeneracja i co obejmowała?


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRObombula    3

Koledzy tak to czytam niechce pisać nowego tematu mam pompę po regeneracji zamontowałem ją i co jak pali to strasznie dymi granatowo na zapłonie żwiata niewidać ale potem jak zapali to dymu niewidać co jest grane ustawiłem ją tak jak było przed regeneracją bo sobie ją zanaczyłem ale wydajemi sie że jednak terzeba ją samamy ustawić tyko jak ????? wiem że jak sie do silnika przybliża to zmniejsza sie kont zapłonu kopci na bioło a jak sie zwiększa kont od silnika to kopoci na czarno czy ja dobrze mówie ??? jak to ustawić prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adasko987    0

problem już rozwiązany były źle założone pierścienie i dlatego dymił i słabo palił były założone topem do dołu teraz nawet troszkę dymka nie puści tylko widaćze jakieś powietrze leci nic więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Dzisiaj zamontowałem pompę i wtryski po regeneracji. Problemów nie było założyłem nowe filtry, potem pompę, odpowietrzyłem i odpalił. Jest duża różnica lekko zadymi gdy zapala i gdy ostro dodaje gazu, gdy wyrówna obroty to ledwie widać spaliny, dobrze pracuje w całym zakresie obrotów. Z mocą też jest w porządku, próbowałem wjechać 5 biegiem na dużą górę.

kombajn pytałeś co było robione.

W pompie wymiana sekcji z zaworkami, łożysk, sworzni i zabezpieczeń regulatora,pompki zasilającej i ręcznej ,wszystko to jest nowe ,pyzatym były frezowane gniazda.

Wtryskiwacze regeneracja końcówek,planowanie zamków i płaszczyzn.

Wszędzie nowe uszczelki i podkładki .

Za wszystko zapłaciłem 650 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja za kapitalny remont pompy(c-360) zapłaciłem 560 zł brutto i dostałem gwarancję na 6 miesięcy/pompę mam całą oplombowaną i długą listę wymienionych części /


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1
Napisano (edytowany)

witam. co moze byc jak woda wysadza tłumikiem przy odpalaniu?pomoc

Edytowano przez zetor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xhakerek   
Gość xhakerek

Witam, jak w temacie, kupiliśmy C-360, trochę pojeździła, trochę zaorała, może łącznie wypaliła te 100l ropy i zaczęło przybywać oleju w silniku. Szybka diagnoza lejące wtryski. Niestety z lenistwa do sklepu wysłałem brata i zamiast WZM do wtryskiwaczy założyli mi końcówki chińskie. Ku mojemu zdumieniu po założeniu odpalam i zero dymu, ucieszony, trochę czasu minęło, związłem siano, poprzewracałem etc a tu znowu coraz gorzej, dymił coraz bardziej aż do teraz, kłęby białego dymu przy dodawaniu gazu, jak wyrówna obroty dymu prawie nie ma. Czy chińskie końcówki wytrzymały tylko jakieś 50-70l ropy czy coś innego je rozwala lub siada? Boję się kupować teraz nowych WZM żeby kasy w błoto nie wyrzucić. Luzy na zaworach ok, jak odkręcam przelew z wtrysków to prawie ropa nim nie leci, tylko na max obrotach i powolutku. Wtrysk wyciągnięty na moje oko rozpyla normalnie, robi się mgiełka w kształcie gwiazdy, widać takie tycie kropelki ale kapać to nie kapie. Proszę o pomoc, Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jeśli wali białym dymem, to wskazuje na spalanie paliwa z wodą. Sprawdź na miarce czy nie ma kropli wody i czy jej nie ubywa. Upuść trochę oleju z misy i zobaczysz czy masz wodę w oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xhakerek   
Gość xhakerek

W oleju nie było ani grama wody, przed zmianą wtrysków na chińskie zmieniłem olej, był rozcieńczony ropą i było go jakoś koło 10l, dym jest biały, lekko niebieskawy ale bardzo delikatnie. Wody nie ubywa za to przy zmianie wtrysków w cylindrach było mokro od paliwa a końcówki były czarne. Czy zuużyty wtryskiwacz dosłownie leje ciurkiem czy także rozpyla ale na grubszą mgiełkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

dobry wrtyskiwacz wkręcony w próbnik charaktereystycznie-"strzela", końcówka leje gdy nie ma głos jest głuchy i widać kropelki-to musi być prawdziwa mgiełka, inaczej spalanie rośnie dramatycznie... warto jest zainwestować w lepsze końcówki-czyli koszt ok 40 zł szt-sam się przekonałem na własnej skórze że tansze części top tylko pozorna oszczędnosć-oczywiscie nie mowie tu o niepotrzebnym przepłacaniu:D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Moim zdaniem gdy przykręcałeś do wtrysku rurkę paliwową odpad ci z tyłu stożka opiłek , potem z ropą dostał się do końcówki i ją podwiesił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xhakerek   
Gość xhakerek

Z tym opiłkiem to niemożliwe, sytuacja po założeniu nowych chińskich końcówek pogarszała się z dnia na dzień a na początku było ok, tak samo po kupnie, 100l ropki, może więcej ok a potem biało. Nie było słychać żadnego strzelania przy otwieraniu wtryskiwacza a mgiełka była taka że widać było w powietrzu takie małe kropelki ale nie była to jeszcze stróżka. Główne pytanie to takie:

CZY WTRYSKI MOGĄ PADAĆ OD POMPY WTRYSKOWEJ CZY CZEGOKOLWIEK INNEGO?

Ta wymiana na chińskie pomogła ale na bardzo krótko i nie wiem czy znowu z nowymi WZM tak nie będzie że zaraz padną bo przyczyną przynajmniej w większości są wtryski.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem gdyby miał walniete wtryski to na niebiesko by dymił. A oleju nie bierze w duzych ilosciach?? Bo biały dym to oznaka brania oleju, no i do tego ten charakterystyczny zapach a raczej smród. Czy on ma w ogóle jeszcze pierścienie?? Może bierze olej i w jakiś sposób dostaje się ropa do niego i wyrównuje stan. Sprawdź mu ciśnienie na tłokach jak będzie miał 26kg/cm2 to jeszcze ujdzie ale jak poniżej to będzie kiepsko.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xhakerek   
Gość xhakerek

Chyba się koledze coś pomieszało, olej spala się na niebiesko, w razie braku tlenu na biało a ropa na czarno, analogicznie w razie braku tlenu biały dym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a no może coś źle mi się pomyślało. Ale z tego co wiem gdy będą lać wtryski to już na niskich obrotach będzie widać niebieski dym.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez TJStorm
      Witam jako że jestem nowy to się przedstawię.
      Mam na imię Dawid. Jestem z zachodniopomorskiego.
      Chce kupić ciagnik do 1ha klasy 5.
      Zadaniem ciągnika ma być:
      -oranie
      -glebogryzarka 1.8-2.1m (ziemia uprawiana ciągle)
      -bronowanie
      -ciaganie drewna z lasu(z poczatku bitką tzw a z biegiem czasu chce mu przyczepę z żurawiem hds zamontowac 4.7m do gałęzi)
      Kolega poleca c4011 mówi że nie do zajechania ma na 20lat i nie psuje mu sie na 4ha działa.
      Wiec moje pytanie do was czy c4011 sobie poradzi?
      Budżetdo 10000zl za ciągnik.
      P.S Co myślicie o tych:
      1. http://otomoto.pl/ur...11-A309600.html
      2. http://allegro.pl/ur...3258473823.html
      3. http://tablica.pl/i/...11-ID2RjH5.html
      4. http://tablica.pl/i/...ny-ID1Ug47.html
      5. http://tablica.pl/of...11-ID2493R.html
      Za i przeciw.
      Na co zwracać uwage przy zakupie.
      Dodam ze to pierwszy ciągnik jaki będe miał.
      Pozdrawiam i dzieki za rady
    • Przez lukaszn
      Mam takie pytanie może ma ktos zdjecie układu hamulcowego ursus c-4011 ''czterdziesktki'' ,a jak nie to może wie ktoś czy można jeszcze kupić pompy do hamulców i inne cześci bo chciałbym naprawić hamulce a brakuje mi paru rzeczy nie wiem zabardzo czego .A i prosze admina o nie zamykanie mojego tematu bo w innym jest wogole o czym innym mowa.
    • Przez Riko1995
      Witam.czy wymienial ktos uklad kierowniczy c4011 na uklad elektryczny?co bym musial zmienic zeby on podszedł tam zeby nie bylo go widac?caly pulpit mam zmieniony na nowy ale zbiornik mam Stary 

    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj