Polecane posty

lolek2000    8

mi się widzi że dymienie można zmniejszyć regulacją zaworów, zawory ssące może by ustawił powyżej 0,3/ 0,5mm to wtedy by się wzbogaciła dawka

 

dawno temu mechanik jak zmieniał wtryski to też regulował zawory, bo jak sprawdzałem to na którymś zaworze był luz duży 0,5 czy coś.

 

jak to zobaczyłem to wyregulowałem wszystkie na 0,2mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Polski Polski bo ma w głębienia to raz dwa nie ma zwężeń na kolanko idzie prosta rura i słychać po pracy że jest dławik i słychać jakby dzwonienie, w płaskim jeszcze większe te dzwonienie miałem 3 typy tłumików.Pozdro że zamontowałeś przelotówe gdzie różnica będzie 1 km a nic to ci nie da więcej ton nie uciągniesz  tylko hałasu będzie co nie miara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Żadnej różnicy nie będzie. Jeśli ten silnik bez tłumika jakiegokolwiek nie wykazuje żadnej poprawy to wymiana elementów wydechowych tym bardziej nic nie zmieni. 

Szkoda zachodu. 

W takim starym, niewysilonym silniku ciężko samym wydechem poprawić cokolwiek.

Zawory kolego mają mieć luzy 0,2 i 03 jeśli się nie mylę. W samym silniku dawka się z tego powodu nie zmieni. Jedynie może napełnianie cylindrów powietrzem w niewielkim stopniu.

W każdym razie jeśli zawory pracują książkowo to ani wydech ani zawory nie są przyczyną. 

Osobiście ustawił bym zawory porządnie, sprawdził kąt wtrysku paliwa, wtryskiwacze i odpalił silnik bez kolektora.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Oj ma Seweryn ten płaski to nic jest nie wartny ,,,,,,,trzyma silnik jak fiks jak wkreca się na obroty.Najlepsze są te emaliowane krótkie do C-330 i dłuższe do c-330 na nich silnik ładnie wkreca się na obroty.Te są najlepsze.http://olx.pl/oferta/tlumik-komin-okragly-emaliowany-ursus-c330-rura-wydechowa-CID757-IDdNM3t.html#3c3adfa7c3

 

Tu nie ma co gdybać tylko trzeba posprawdzać wszystko i wtedy dojdzie co jest przyczyną .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8
Napisano (edytowany)

czym i jak wybić tłumik okrągły z 60tki bo nie jest takie proste.

wszystkie wbite na ciasno masakra.

 

 

Już rozkręcilem,ale okrągły robi straszny hałas i z powrotem wracam na płaski bo szkoda słuchu.

Edytowano przez lolek2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Widzę że nie przekonam nie których że płaski  nie obniża mocy że tylko tak wydaje przez jego charakterystyczną pracę tylko ciekawe czemu te płaskie tłumiki montowali ponad 20 lat i na eksport  wyłącznie płaskie, na Polski rynek zdarzały się okrągłe  a kształt tego tłumika jest podobny od zetorów bo też jest kwadrat i podobna praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Widzę że nie przekonam nie których że płaski  nie obniża mocy że tylko tak wydaje przez jego charakterystyczną pracę tylko ciekawe czemu te płaskie tłumiki montowali ponad 20 lat i na eksport  wyłącznie płaskie, na Polski rynek zdarzały się okrągłe  a kształt tego tłumika jest podobny od zetorów bo też jest kwadrat i podobna praca

Nie przekonuj nikogo, bo każdy ma swoje zdanie a na komentarze że komuś tłumik zamula zajeżdżonego grata nie reaguj bo szkoda twojego czasu. Tłumik do kopcenia ma tak jak piernik do wiatraka i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Do sześćdziesiątek  musi być tłumik okrągły bo głośność jest ta sama co z płaskim. c360 z płaskim to gówno nie jazda.

A do trzydziestek polecam płaski bo szkoda słuchu a moc jest taka sama.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja o chlebie a wy o niebie.Pisałem że do kopcenia nie ma nić wspólnego tylko że trzyma silnik a że trzyma to jest za to cichy i jak montowali 20 lat nich montują następne 20 lat a co do przelotówki od zetora jest cichszy niż okrągły a druga sprawa jeżeli tłumik nie przelotowy nie trzyma silnika to tak tylko spytam czemu w bizonach są montowane od samego początku przelotówki. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

He he właśnie ciekawe że jakoś bez względu na rok produkcji i zakładany tłumik moc była ta sama. Ciekawe że po zdjęciu tłumika moc nie wzrasta a po założeniu okrągłego już tak. Czary jakieś. 20 lat miałem 4011 z silnikiem 60-ki z obydwoma tłumikami i różnicy nie zauważyłem. Faktem jest za to jak kolega wspomniał że większości głośniejszy silnik kojarzy się z mocniejszym. 

Pomijając fakt że temat jest o czym innym i miło było by powrócić do niego.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Ja o chlebie a wy o niebie.Pisałem że do kopcenia nie ma nić wspólnego tylko że trzyma silnik a że trzyma to jest za to cichy i jak montowali 20 lat nich montują następne 20 lat a co do przelotówki od zetora jest cichszy niż okrągły a druga sprawa jeżeli tłumik nie przelotowy nie trzyma silnika to tak tylko spytam czemu w bizonach są montowane od samego początku przelotówki. :P

W jakim sensie "trzyma" ten silnik? Ile ubywa mu tych koni?

W bizonach tłumik masz 2-3 metry za plecami pod blachami a nie pół metra przed głową więc nie porównuj bo na te przelotowe tłumiki w C360 nawet morfina wieczorem nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Co rozumiecie przez "przelotówkę" ? Każdy tłumik jest przelotowy, aby mogły się wydobywać spaliny. To, że przez jeden koniec tłumika widać drugi nie oznacza, że nie tłumi on spalin. Zadaniem tłumika jest spowolnienie rozprężania gazów wylotowych z silnika, aby zmniejszyć poziom hałasu. W silnikach diesla nie ma większego znaczenia (no przynajmniej nie w silnikach, które kręcą się do 2500obr/min i bez turbiny) jaki będzie tłumik. Strata mocy jest niezauważalna. Tu nie ma znaczenia cykl rozprężny, bo nie jest to silnik dwusuwowy.  A to, że komuś się WYDAJE, nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

w kolektorze wydechowym nic nie rzyga olejem,  jedynie  mam smród spalin i dymek z chłodnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

A może uszkodzona uszczelka pod głowicą ? Słaba kompresja - stąd przydymianie, dodatkowo może brać wodę do cylindra. Piszesz o dymku z chłodnicy - to by się zgadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Jak się jeździ cały dzień to  szklankę wody połknie.Na  długim postoju nic nie porywa,może do 1mm

  i są mini bąbelki.

Zmieniałem uszczelkę w poprzednie lato a kijowo poczyściłem blok  i widać lekkie przepalenie kolo głowicy.

Wtedy po zmianie też tak samo dymił, ale mniej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848
Napisano (edytowany)

No to masz odpowiedź   Usterki są 2  Uszczelka przepuszcza lub pęknięta głowica.Cieczy czy to masz na wodzie czy na płynie nie powinno wcale ubyć jak masz korek otwarty i temperatura 82 stopnie to może woda wyparować ale jak wszystko szczelne to nie ma prawa gdzieś  ci ta wartość szklanki zniknąć.Głowica do zdjęcia kolego

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Jak głowica pęka w silnikach to z cylindra na zewnątrz  jest pęknięcie i wtedy strzela ogniem i jest koniec jazdy.

A tu nic nie ma problemu, jedynie uszczelka to jest problem , bo ta c330  35 lat pracuje w lesie i wozi kloce tartaczne na wozie i jest to najcięższa praca i wydmuchuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Głowica może pęknąć w dowolnym miejscu, na przykład na płaszczu wodnym. Po 35 latach pracy wszystko jest możliwe. Ja bym ją ściągnął i zawiózł na sprawdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

https://www.youtube.com/watch?v=bVQm0Nf1slo&feature=youtu.be

 

 

 

Nic nie jest zepsute , nie ma  białawego dymu tylko czarnawy jak się jeździ. Nie jest źle.

 

A na korku miałem gumkę i zerwałem i robiło ciśnienie i woda wariowała i wydawało się że jest przedmuch. Znów mi ktoś nagadał z internetu że musi być gumka

a sprawiało dużo problemu. Już nie dam się na liczne głupoty pisane w internecie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to , tak że tego - Niema za co :D:P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Gumka fakt robi ciśnienie na lato i może poparzyć ale to jest dobre na zimie  na twoim miejscu niepokoiły by mnie te bąbelki i że cie tyle wody uciekło szklankę wody przez  korek nie możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Ja bym sprawdził obsadę wtrysku być może skorodowała.Głowica tak szybko nie pęka a jak już pęknie to nie szklanka wody tylko wiadro na dzień trzeba dolać.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9230

Jak nie ma termostatu, to potrafi wygonić ze szklankę czy dwie wody przez korek. Nie wiem czemu. U ojca założyłem termostat i wody już nie ubywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

30 nie ma prawa pracować bez termostatu a jak już to musi być tuleja blokująca zrobiona nawet z puszki od od piwa.asharot co do pęknięcia głowicy to kolego tylko szklankę wody wygna jak jest mikro pęknięcie i nikt tego nie sprawdzi nawet na próbie szczelności tego nie wykaże bo puszcza dopiero jak się rozgrzeje.U kolegi lolek2000 ewidentnie wtryski do sprawdzenia.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

a jak ja założyłem termostat , wtedy była gumka na korku to w garażu mi wypierdzielało wodę tak aż całą chłodnica zamokła i mnie też spryskało.  Wkurzyłem się i wyrzuciłem go natychmiast to już nie wyrzucało.    ta gumka dała w d*pę i ją teraz wyrzuciłem.

Może bym założył ponownie termostat ale szkoda chyba wolnego czasu , bo ostatnio zmarnowałem czas.Po drugie moi użytkownicy by mnie zj***li po co ma się grzać i że silnik się ro***bie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pronarek
      Mam prośbę chcę przerobic w swojes sześćdziesiątce układ kierowniczy
      na orbitol albo inny , byle by się lekko kręciło jak ktos ma pomysł albo jakieś fotki
      takiej przerobki prosze wyslijcie.
    • Przez TJStorm
      Witam jako że jestem nowy to się przedstawię.
      Mam na imię Dawid. Jestem z zachodniopomorskiego.
      Chce kupić ciagnik do 1ha klasy 5.
      Zadaniem ciągnika ma być:
      -oranie
      -glebogryzarka 1.8-2.1m (ziemia uprawiana ciągle)
      -bronowanie
      -ciaganie drewna z lasu(z poczatku bitką tzw a z biegiem czasu chce mu przyczepę z żurawiem hds zamontowac 4.7m do gałęzi)
      Kolega poleca c4011 mówi że nie do zajechania ma na 20lat i nie psuje mu sie na 4ha działa.
      Wiec moje pytanie do was czy c4011 sobie poradzi?
      Budżetdo 10000zl za ciągnik.
      P.S Co myślicie o tych:
      1. http://otomoto.pl/ur...11-A309600.html
      2. http://allegro.pl/ur...3258473823.html
      3. http://tablica.pl/i/...11-ID2RjH5.html
      4. http://tablica.pl/i/...ny-ID1Ug47.html
      5. http://tablica.pl/of...11-ID2493R.html
      Za i przeciw.
      Na co zwracać uwage przy zakupie.
      Dodam ze to pierwszy ciągnik jaki będe miał.
      Pozdrawiam i dzieki za rady
    • Przez lukaszn
      Mam takie pytanie może ma ktos zdjecie układu hamulcowego ursus c-4011 ''czterdziesktki'' ,a jak nie to może wie ktoś czy można jeszcze kupić pompy do hamulców i inne cześci bo chciałbym naprawić hamulce a brakuje mi paru rzeczy nie wiem zabardzo czego .A i prosze admina o nie zamykanie mojego tematu bo w innym jest wogole o czym innym mowa.
    • Przez Riko1995
      Witam.czy wymienial ktos uklad kierowniczy c4011 na uklad elektryczny?co bym musial zmienic zeby on podszedł tam zeby nie bylo go widac?caly pulpit mam zmieniony na nowy ale zbiornik mam Stary 

    • Przez Axd529
      Silnik po kapitalnym remoncie Po dodaniu gazu na 20tys obrotów ciśnienie oleju na zimnym jest 6 atm a na gorącym 4 czy to nie za dużo?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj