Skocz do zawartości
tom807

Proszę o pomoc :(

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom807    0

Witam mam do was pytanie od czego jest ten wałek ?? Wiem że jest to wałek odbioru mocy ale nie wiem od jakiej maszyny rolniczej :D Strasznie mi to potrzebne Bradzo proszę o pomoc Pozdrawiam ;[ post-28864-0-21434300-1289671015_thumb.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

tom807    0

dostałem taki w szkole do rysunku technicznego I chchciałbym taki nabyć żeby w domu sobie narysować i nie wiedziałem od czego on jest

przemrolnik    13

Wygląda mi to na mimośrodowy wałek od pompy opryskiwacza

Wałek w opryskiwaczu, w pompie jest w środku Kwadratowy (prostokątny) nie okrągły :D

Takie pompy występowały w starszych modelach opryskiwaczy z Pilmetu i nie tylko to jest pompa polskiej produkcji. nazywano je w zależności od tego jaką miały wydajność w litr. np. 40, 60

:D Kolego "przemorolnik" jak zauważyłeś to mowa jest o wałku a jeżeli wałek to musi być okrągły a nie kwadratowy. poniekąd masz rację że jest tam prostokąt z otworem który pracuje na tym mimośrodzie wynikiem czego główny tłok w pompie wykonuje ruch posuwisto-zwrotny i tak tam to działa

tom807    0

Ale chodzi mi o to że ja moge z niego tylko w szkole korzystać i nie moge go zabierać do domu Chciałbym taki nabyć ale nie wiem skąd

saherb    28

Jeżeli ten wieloklin jest tzw. "małej średnicy", to to jest wałek z przegładni głównej z Neptuna, który napędza gwiazdę czyszczącą. Taki wałek ("normalna średnica") jest też w rozsiewaczu nawozów (tzw. "lejek"). Wiele maszyn ma podobne wałki, które wyglądają tak jak ten... Jeżeli chcesz mieć taki wałek to pokaż jego zdjęcie sprzedawcy.

krycha094    7

na bank jest to mimosród od pompy opryskiwacza z tych mniejszych 400l w każdej dobrej składnicy taki wałek można dostać :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się