pavlotal

Opony 18.4/28

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pavlotal    4

Witam mam pytanie odnośnie takich opon do 7245. paru kolegów pisało ze takie opony idzie założyć na felgi na których są opony 16.9/28 czy to prawda? wszystko będzie pasować. Teraz najważniejsze pytanie. Czy Zetor przy tych większych oponach nie straci na sile.W końcu silnik musi przekazać więcej mocy na pędzenie większych kol niż 16/9.moje pytania wiążą się z tym ze jest pomysł aby sprzedać 16.9(maja może 3 lata) i założyć własnie 18.4. Prosił bym o odpowiedzi tych którzy cos o tym wiedza ponieważ nie chciał bym kupić opon które nie będą pasować na felgi lub Zetor mocno na tym ucierpi. pozdrawiam


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Lepiej niech kołem przekreci jak ma sie silnik zadusić-takie jest moje zdanie. 16.9/28 jest wystarczajacą opona do Zetora, a jesli masz malo przyczepności to proponuje zainwestowac w dodatkowe obciazenie na koła, wyjdzie taniej i skuteczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz takie parcie na taką szerokość to załóż 520/70/28 opona szersza a wysokość bez zmian i zgra się z przodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

520/70/28 to odpowiednik niskoprofilowy 18.4/28 wiec nie tedy droga.480/70/28 to zamiennik 16.9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Zamiennikami dla opony 16.9R28 z niskoprofilowych będą 480/70R28 i 540/65R28

A jeśli byś chciał zamienić przednie, które jak domyślam się to są 11.2R24 to na 320/70R24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

@pavlotal - u nas był kiedyś 7211 na takich oponach, były to autentyczne 18,4-28 produkcji Stomil Olsztyn ojciec je gdzieś dorwał jeszcze za komuny(3 komplety sic!) sam Zetor służył u nas w latach 90-tych i powiem szczerze że szedł super, a wręcz zapierd.... na tych oponach może uda mi się wrzucić skan zdjęcia tego Zetora. Niemniej uważam że lepiej będzie Ci pozostać przy tych co masz, ewentualnie założyć na tył koła 16,9-30 to Ci się zgra z przodem(o ile masz 11,2-24)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

No to teraz mam zagadkę. jeżeli możecie poczytajcie komentarze pod tym zdjęciem na temat kół do mojego zetora http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/186718-zetor-7245-i-plug-obrotowy-krone/ wyraźnie widać ze to koła są dziwnie małe. Oryginalne Baruma była większe a te są Mitasa i spójrzcie jakei są małe dlatego pytałem sie o te 18.4.28. ale on duzo straci na mocy? pod tym zdjeciem pisze ze napedy sie zgraja. @Igorass może i bym założył R30 ale to sie wiąże z poszukiwaniem nowych felg :D Jak byś mogł to zeskanuj zdjecie i podeslij na PW lub do galerii. czekam jeszcze na jakies odpowiedzi ale widze ze odradzacie załozenie tych opon.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeżeli masz do kupienia okazyjnie takie 18.4 to tak ale przód trzeba też zmienić więc lepiej zamiennik na tył żeby się z przodem zgadzało. Ale znowu dość spory wydatek więc tak czy tak kasę trzeba wydać podobną na obydwa pomysły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

może ja sie myle ale te 18.4.28 beda oponami szerszymi i wyzszymi czy tylko szerszymi bo mi chodzi o wieksze ale nie zmieniając felg bo na zdjeciu ewitentnie widac ze po dołozeniu napedu ciagnik siedzi na tyle i to nie jest wina pługa. Sory ze dodaje tyle linków ale to moze rozwiarze sprawę. Użytkownik @Aldanio zmienił koła z 16.9/30 na 18.9/30 i powiedział ze balon jest szerszy ale zarazem wyzszy. spojrzcie na te zdjecia to jest przed zmiana http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=59236 a to po zmianie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=143090 co o tym teraz myslicie? patrzałem na allegro rozmiary tych opon co podaliscie to faktycznie one sa naprawde szerokie(powiedział bym bardzo) ale nadal niskie :D


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ale czy opony 18,4-28 są wogule do kupienia, bo ja nie mogłem takich kupic w okolicy i w sklepach internetowych, a chetnie bym załozył do swojego 3320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

do 3320 chcesz zakładac takie duze opony? ja mam znajomego w wulkanizacji to moze by mi pomógł w szukaniu takich opon.


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zapędziliśmy się trochę :D bo takich nie ma, pozostają zamienniki ale wtedy wysokość jest ta sama.

;[ 18,4 R30 mniejszych nie ma Więc Felgi trzeba wymienić ale przy wyższj feldze wystarczyłoby 16,9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7341Zetor    0

te opony co mówicie te 18 to są za duże sadze że na przodzie masz 11,2 na 24 do tych opon musisz założyć na przód 12,4 na 24 a pozatym na orginalnych oponach może i jest wolniejszy na drodze ale za to w polu masz większy uciąg ewentualnie jak chesz kombinować to zawsze możesz tryby w skrzyni zamienic na inny rozmiar zeby zgrać przód i tył, przednie opony muszą iść deczko szybciej niż tył taka jest ogólna zasada dlatego jak jedziesz szybko drogą to musi wyć ale w przodu ciągnik lepiej idzie a jak walniesz sobie takie duże bez zmiany przodu to będziesz mulił ciągnik, bo przód będzie szedł wolniej niz tył a gorzej być nie może to lepirj pójdzie już ciągnik bez przodu. widać chcesz sobie poprawić wyglad estetyczny, na twoim miejscu załorzył bym obciążniki. zam mam zetora 7341 z przodu 12,4-24 a tył 16,9-30 może te z tyłu troche głupio wyglądają ale zato w po polu za***rdala jak głupi, także wybór należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

Własnie widze że większość mi dradze te zmiane opon to chyba juz pozostane przy tych co są. poprostu w następnym kąplecie bede wybierał jak najwyższe ale ten sam rozmiar. Obciązniki na przód juz zamówione :) musze przyznac ze zetor ma siłe i dobry uciag bo jak z 4 skibowym potrafi bez napedu isc to cos w tym jest ;)


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

jak sie nie myle to do 7245 oryginalnie są 16,9 r30, ja takie mam w 5340 a to jest właśnie odpowiednik 7245

 

zgadzam sie z 7341Zetor mam opony oryginalne w 5340 16,9 r30 i z przodu 11,2 i delikatnie szybciej z przodu jadą i na biegu 4,5 bedązie napęd wyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie co się stanie gdy w skrzyni biegów i tylnym moście w zetorze 7211 będzie za dużo oleju do zetora wchodzi 32l co sie stanie jak bedzie 40 l ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam ,mam wyciek w tym miejscu co wytarte jest i ta dziura  w proximie 85 dziwne ze tam nie powinno byc wycieku gdyz nie ma oleju ,olej jest w bloku lub zwolnicy na dolei czy tam jest jakasc uszczelka czy wszystko skladane jest na silikonie ,czy da sie zsciagnac zwolnice tylko w tym miejscu gdzie jest ten wyciek tam jest bodajze 6 czy 8 srub takich grubszych i wytrzyscic i dac mase uszczelniajaca i skrecic od nowa zeby nie rozbierac calosci az do bloku czy zwolnice sciaga sie tak samo jak w ursusie c 360 trzeba cos podwiazywac zeby nie spadlo przy wyjmowaniu zwolnicy czy moge tylko te sruby odkrecic i zdjac czy musze cala z pochwa wyjmowac mial ktos taki przypadek prosze o pomoc to jest strona prawa gdzie sa biegi 
    • Przez Bartmk
      Witam wszystkich, panowie mam problem z wyciekiem przy zwolnicy prawej w moim zetorku, kwestia tego że nie wiem do końca gdzie jest przyczyna.Zrobilem kilka zdjęć aby pokazać skąd leci  zaznaczę że spore ciśnienie było w zwolnicy lewej po odkreceniu korka wlewowego,ale tam nie ma problemu z jakimkolwiek wyciekiem..., w prawej ciśnienia żadnego nie było.Kiedys z okolicznym mechanikiem wymieniłem tylko uszczelniacze i łożysko koła,ale myślę że nie ma to związku z obecnym wyciekiem. Proszę o jakąś radę z góry dziękuję. 


    • Przez mieciu110
      Witam,
      Postanowiłem założyć do swojego 7211 nowe oponki radialne 30" bo stare 28 kwalifikowały się do wymiany, zakupiłem felgi przez internet, niestety przyszły takie jak na zdjęciu poniżej. Jest jakaś szansa że opona bezdętkowa będzie trzymać powietrze na tych wżerach?  macie jakieś sposoby jak to wyrównać i uszczelnić czy lepiej od razu zamówić dętki ? Wstępnie oczyściłem to szczotką na szlifierkę, po uderzeniu młotkiem łuski rdzy dalej odpadają. 


    • Przez mati555
      Witam mam Zetora 7711 i mam opony 16,9r34 i czy na tą samą felgę da się  założyć opony 16,9r30?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj