Skocz do zawartości
pavlotal

Opony 18.4/28

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony
pavlotal    4

Witam mam pytanie odnośnie takich opon do 7245. paru kolegów pisało ze takie opony idzie założyć na felgi na których są opony 16.9/28 czy to prawda? wszystko będzie pasować. Teraz najważniejsze pytanie. Czy Zetor przy tych większych oponach nie straci na sile.W końcu silnik musi przekazać więcej mocy na pędzenie większych kol niż 16/9.moje pytania wiążą się z tym ze jest pomysł aby sprzedać 16.9(maja może 3 lata) i założyć własnie 18.4. Prosił bym o odpowiedzi tych którzy cos o tym wiedza ponieważ nie chciał bym kupić opon które nie będą pasować na felgi lub Zetor mocno na tym ucierpi. pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl

szczewko    31

Lepiej niech kołem przekreci jak ma sie silnik zadusić-takie jest moje zdanie. 16.9/28 jest wystarczajacą opona do Zetora, a jesli masz malo przyczepności to proponuje zainwestowac w dodatkowe obciazenie na koła, wyjdzie taniej i skuteczniej.

Jeżeli masz takie parcie na taką szerokość to załóż 520/70/28 opona szersza a wysokość bez zmian i zgra się z przodem.

szczewko    31

520/70/28 to odpowiednik niskoprofilowy 18.4/28 wiec nie tedy droga.480/70/28 to zamiennik 16.9.

adikpl1    179

Zamiennikami dla opony 16.9R28 z niskoprofilowych będą 480/70R28 i 540/65R28

A jeśli byś chciał zamienić przednie, które jak domyślam się to są 11.2R24 to na 320/70R24

igorass    31

@pavlotal - u nas był kiedyś 7211 na takich oponach, były to autentyczne 18,4-28 produkcji Stomil Olsztyn ojciec je gdzieś dorwał jeszcze za komuny(3 komplety sic!) sam Zetor służył u nas w latach 90-tych i powiem szczerze że szedł super, a wręcz zapierd.... na tych oponach może uda mi się wrzucić skan zdjęcia tego Zetora. Niemniej uważam że lepiej będzie Ci pozostać przy tych co masz, ewentualnie założyć na tył koła 16,9-30 to Ci się zgra z przodem(o ile masz 11,2-24)

pavlotal    4

No to teraz mam zagadkę. jeżeli możecie poczytajcie komentarze pod tym zdjęciem na temat kół do mojego zetora http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/186718-zetor-7245-i-plug-obrotowy-krone/ wyraźnie widać ze to koła są dziwnie małe. Oryginalne Baruma była większe a te są Mitasa i spójrzcie jakei są małe dlatego pytałem sie o te 18.4.28. ale on duzo straci na mocy? pod tym zdjeciem pisze ze napedy sie zgraja. @Igorass może i bym założył R30 ale to sie wiąże z poszukiwaniem nowych felg :D Jak byś mogł to zeskanuj zdjecie i podeslij na PW lub do galerii. czekam jeszcze na jakies odpowiedzi ale widze ze odradzacie załozenie tych opon.

tomi382    97

Jeżeli masz do kupienia okazyjnie takie 18.4 to tak ale przód trzeba też zmienić więc lepiej zamiennik na tył żeby się z przodem zgadzało. Ale znowu dość spory wydatek więc tak czy tak kasę trzeba wydać podobną na obydwa pomysły

pavlotal    4

może ja sie myle ale te 18.4.28 beda oponami szerszymi i wyzszymi czy tylko szerszymi bo mi chodzi o wieksze ale nie zmieniając felg bo na zdjeciu ewitentnie widac ze po dołozeniu napedu ciagnik siedzi na tyle i to nie jest wina pługa. Sory ze dodaje tyle linków ale to moze rozwiarze sprawę. Użytkownik @Aldanio zmienił koła z 16.9/30 na 18.9/30 i powiedział ze balon jest szerszy ale zarazem wyzszy. spojrzcie na te zdjecia to jest przed zmiana http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=59236 a to po zmianie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=143090 co o tym teraz myslicie? patrzałem na allegro rozmiary tych opon co podaliscie to faktycznie one sa naprawde szerokie(powiedział bym bardzo) ale nadal niskie :D

ppiotr    28

Ale czy opony 18,4-28 są wogule do kupienia, bo ja nie mogłem takich kupic w okolicy i w sklepach internetowych, a chetnie bym załozył do swojego 3320.

pavlotal    4

do 3320 chcesz zakładac takie duze opony? ja mam znajomego w wulkanizacji to moze by mi pomógł w szukaniu takich opon.

tomi382    97

Zapędziliśmy się trochę :D bo takich nie ma, pozostają zamienniki ale wtedy wysokość jest ta sama.

;[ 18,4 R30 mniejszych nie ma Więc Felgi trzeba wymienić ale przy wyższj feldze wystarczyłoby 16,9.

7341Zetor    0

te opony co mówicie te 18 to są za duże sadze że na przodzie masz 11,2 na 24 do tych opon musisz założyć na przód 12,4 na 24 a pozatym na orginalnych oponach może i jest wolniejszy na drodze ale za to w polu masz większy uciąg ewentualnie jak chesz kombinować to zawsze możesz tryby w skrzyni zamienic na inny rozmiar zeby zgrać przód i tył, przednie opony muszą iść deczko szybciej niż tył taka jest ogólna zasada dlatego jak jedziesz szybko drogą to musi wyć ale w przodu ciągnik lepiej idzie a jak walniesz sobie takie duże bez zmiany przodu to będziesz mulił ciągnik, bo przód będzie szedł wolniej niz tył a gorzej być nie może to lepirj pójdzie już ciągnik bez przodu. widać chcesz sobie poprawić wyglad estetyczny, na twoim miejscu załorzył bym obciążniki. zam mam zetora 7341 z przodu 12,4-24 a tył 16,9-30 może te z tyłu troche głupio wyglądają ale zato w po polu za***rdala jak głupi, także wybór należy do ciebie

pavlotal    4

Własnie widze że większość mi dradze te zmiane opon to chyba juz pozostane przy tych co są. poprostu w następnym kąplecie bede wybierał jak najwyższe ale ten sam rozmiar. Obciązniki na przód juz zamówione :) musze przyznac ze zetor ma siłe i dobry uciag bo jak z 4 skibowym potrafi bez napedu isc to cos w tym jest ;)

adiksutil16    8

jak sie nie myle to do 7245 oryginalnie są 16,9 r30, ja takie mam w 5340 a to jest właśnie odpowiednik 7245

zgadzam sie z 7341Zetor mam opony oryginalne w 5340 16,9 r30 i z przodu 11,2 i delikatnie szybciej z przodu jadą i na biegu 4,5 bedązie napęd wyć

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się