adas157

Landini 8550

Polecane posty

ipog13    1

Witam ponownie. Chce wymienić płyn chłodniczy i nie moge zlokalizować drugiego kranika do spuszczenia starego. Tzn znalzłem jeden przy chłodnicy ale czy nie powinien być jeszcze jeden gdzieś w bloku silnika? I jak wymienić olej w przednim moście? W kołach wiem są śrubki ale jak spuścić i wlac do mostu?

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Korka od spustu płynu szukaj w okolicy pompy wtryskowej, zwłykla śruba mosiężna(brak kramika). W moście jest taka sama śruba jak w obudowie koła, szukaj w możliwie najniższym punkcie, a nalewasz w belce mostu chyba z lewej strony. Jak coś to mogę foty zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Dzięki za odpowiedź. Jeśli ze zdjęciami to nie byłby problem, byłbym wdzięczny bo znacznie by mi to ułatwiło :) I te od mostu i ta śruba od chłodzenia.

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Witam

Czy Landini 8550 ma silnik z pompą sekcyjną samrowana olejem jak w starych Ursusach?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz789    2

Witam,mam parę pytań odnośnie Landini 8550 i pochodnych.

Jak jest z cenami i dostępnością części do skrzyni biegów?

Popatrzyłem sobie ceny części w internecie i ogólnie to Landini ma bardzo tanie części jak na ciągnik z zachodu i nawet posiadacze Ursusa nie mieliby problemu tylko że nie mogę za bardzo znaleźć ceny części do skrzyni biegów.

Ale w jednym sklepie znaazłem talerz i koło atakujące do przedniego mostu i tylnego w skrzyni to kosztują 3-7 tyś zł.

Jak się dba o olej to te elementy pewnie spokojnie wytrzymają 15-20 tyś ale czy wszystko inne też jest takie drogie?

Albo po prostu w internecie jest mały wybór i da się to kupić dużo taniej?

I jaki MF jest odpowiednikiem Landini 8550?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Co do samych cen części to zadzwoń do lanini polska i sie popytaj o kilka elementów o cenę i dośtępność, możesz też zadzwonić do dealerów MF bo do tego modelu też bedą mieli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

A to prawda że w tych Landini jest taka skrzynia jak w Ursusach 5314?

Tylko że w Ursusie ta skrzynia była za dopłatą i mało ich wyprodukowali.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nieprawda

Skrzynia jest 12x4 mamy 3 grupy i 4 biegi na każdej grupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To w Ursusie była za dopłata 12+4 z 3 lewarkami pośrodku tak jak w MF-ach tylko czy na MF ją wzorowali czy konstrukcja własna to już nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

w ursusie była skrzynia na licencji MF ale nie na tej skrzyni, tu masz 2 wajchy, na jednej masz 3 grupy i wsteczny ( 2 zakres i wsteczny ma praktycznie taką samą prędkość i jest naprzeciw siebie czyli tak jakby rewers pod lewą ręką z boku siedzenia) na drugiej 4 biegi z prawej strony siedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Hej to znowu ja z pytaniem. Jako że na mrozy wyjąłem akumulator, dziś postanowiłem wsadzić z powrotem. Ale nastąpił mały problem, nie pamiętałem którą stroną go wsadzić. Podpiąłem go tak jak mi na to pozwalały kable, ale nie mogłem się oprzeć wrażeniu że wcześniej siedział odwrotnie. Ciągnik odpalił i działa bez zarzutu, tylko nie wiem czy jakby aku był podłączony odwrotnie to dałoby jakieś objawy. Teraz mam wsadzony (siedząc w kabinie) po lewej stronie minus po prawej plus. Moglibyście podpowiedzieć jak jest u was. Ewentualnie jakie skutki/objawy dałoby odwrotne podpięcie aku? 

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Skoro inaczej się nie dało bo przewody nie pasowały to widać tak był. + aku do przewodu + ciągnika (ten do idzie na rozrusznik), a - do - (tj ten co na masę idzie)... Cała filozofia :D Chyba prościej nie da się wyjaśnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mar156    0

Witam mam pytanie dotyczące tego ciągnika a konkretnie jak są połączone bezpieczniki na górze kabiny pod pokrywą i czy to przez to nie działają nawiewy i radio prosiłbym o kilka zdjęć tych bezpieczników.
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymeks    0

Tak bezpieczniki od nawiewów na pewno pod pokrywą ;) Jak będę miał chwilę to zrobię fotkę :) Ostatnio mój tata się bawił w firmę sprzątającą i prawdopodobnie od nowości pierwszy raz zaglądnął do góry :D Generalnie zdziwiłem się jak to tam wszystko jeszcze działało ;) Spróbuj rozebrać, przeczyścić styki, ewentualnie wymienić co potrzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

Bardzo możliwe że odłączył się czerwony przewód z wsuwką okrągłą. Znajduje się on przy kostkach pod maską zaraz przy kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peny259    11

Witam. mam dość poważny problem w moim 8550. Nie działa mi hydraulika zewnętrzna. Podnośnik działa normalnie a tylne wyjścia dają takie ciśnienie ze przy włączonym rozdzielaczu bez większego problemy wciskam śrubokręt w gniazdo i olej sobie powoli leci. Gdzieś ginie ciśnienie. Jaki może być powód tego? Dźwignia od zalaczania hydrauliki normalnie się przekreca i w każdym jej położeniu ciśnienie na wyjsciach jest takie samo. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

A czy ruszając dżwignie od hydrauliki słychać jak pompa chodzi? U mnie było coś podobnego podnośnik działał, ale wyjścia nie. Tyle że u mnie zero reakcji przy ruszaniu dzwigniami z rozdzielacza. Oddałem do mechanika. Nie wiem dokładnie nawet co zrobił, tłumaczył że coś tam było w rozdzielaczu ułamane czy coś takiego i przez to nie dawało ciśnienia na wyjścia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Witam dzisiaj w tkim ciągniku nagle pzestała działać hydraulika kiprowałem przyczepę i na 3 segmncie się zatrzymało i teraz ani tur ani podnońik nie działają co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mata25    0

Witam wszystkich
Posiadam landini 8550 i mam problem z podnosnikiem,podczas podnoszenia,podnośnik zaraz opuszcza i znów podnosi oraz szarpie ciągnikiem,może ktoś podpowie co może być przyczyną takiego działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturo1610
      Witam. Mam case mx 100c i nie mam z przodu obciążników mam tylko uchwyt taki jak na zdjęciach ale oryginalne obciążniki od case czy mccormicka nie pasuja pomoże ktoś i powie jakie powinny być obciążniki w tym ciągniku i ile powinno ich być ? albo może ma ktos takie i chce sie ich pozbyc ? Proszę o pomoc bo bez obciążników to jak zapnę jakąś maszyne to przód ledwo co ziemi dotyka  


    • Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez marcinl43
      witam, mam pewien problem. Przy włączaniu WOM słychać zgrzyt taki. można to zlikwidować? . Druga sprawa jak zatrzymać wałek bo naciskam sprzęgło i się nie zatrzymuje ?
    • Przez PronarekP5
      Witam jak w temacie potrzebuje się dowiedzieć jak wyjąć albo rozebrać silnik zmiany obrotów nagarniacza, nie chce zmieniać obrotów, a chce wyjąć i zobaczyć czy działa na krótko albo co ciężko idzie by naprawić, pomóżcie jak się dobrać bo odkrecilem to to wydawało się że go trzyma i nie chciało się to rozejsc a nie chce siła by czegoś nie zniszczyć. Pozdrawiam i myślę że ktoś pomoże bo żniwa tuż tuż...
    • Przez Friedrich
      Witam,
      Chcę wymienić filtry hydrauliki w swoim aresie i mam problem z ich znalezieniem. Otóż z tego co widzę jest ich 3 - patrząc od tyłu najpierw największy (najszerszy, krótki) i następne dwa wąskie ale długie. Udało mi się znaleźć numery dwóch - 6005022974 (najszerszy) oraz 6005022975 (wąski). Pytanie brzmi, czy są to właściwe filtry do tego ciągnika (w sklepach internetowych widnieje ten model jak pasujący) oraz (co najważniejsze) czy te dwa filtry wąskie są takie same, czy do każdego idzie inny wkład?
      Z góry Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj