adas157

Landini 8550

Polecane posty

adas157    0

Witam mam takie pytanko zastanawiam sie na kupnem landini 8550 za 30tys rok 88 jak sie taki ciagnik sprawuje czy czesci sa drogie ogolnie czy w kabinie jest cicho napedy jak tam sa zalanczane przyciskiem czy mechanicznie czy jest tam jakas elktronika w tym ciagniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ciągnik mechaniczny elektroniki nie ma żadnej, co do części to ci nie powiem bo do swojego nic nie kupowaliśmy, tylko filtry, do hydrauliki kosztuje coś chyba ok 100zł (od Korbanka) a co do głośności w kabinie to chyba na poziomie zetora serii 72 może minimalnie głosniej jak są wszystkie wygłuszenia, ogólnie prosty i fajny ciągnik za stosunkowo nie duże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

To jest pokrętło którym regulujesz szybkość działanioa podnośnika lub hydrauliki. Nie wiem dokładnie które jest od czego bo koło niego jest drugie okrągłe, i nigdy nie pamiętam które jest od czego ale na bank te dwa to jedno hydraulika a drugie podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Tak wiec są dwa pokrętła, jedno w kształcie gałki z napisem seasitile + i - coś w tym stylu wydaje mi sie z to jest od ustawienia wydajności przepływy oleju w układzie hydraulicznym, i jest jeszcze te drugie pokrętło w kształcie "klamki" i od czego ono może być, próbowałem ruszyć i nic ani w dół ani w górę. Może już ktoś to przerabiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BenQ    0

Tematy połaczone

 

Witam.Co sądzicie o Landini 8550 :D Jakie spalanie , jak z awaryjnością .Ciągnik miałby pracować tylko w prasie Metal_Fach z 562.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BenQ    0

Jak myślicie ? Ciagnik jest wart 35 tyś? Oryginalny lakier , opony szerokie w dobrym stanie , prezentuje się świetnie :D Tylko w kabinie ma trochę bałaganu :P Musiałbym siedzenie obszyć bo jest rozwalone , i podłogę wyłożyć jakąś wykładziną :D A i tylna szyba jest wybita :D Jest wart 35 tyś ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź podnośnik oraz pompy (ciśnienie na wyjściach) bo z tym często w mf są problemy również sprawdź wom pod obciążeniem czy działa dobrze ale czy wart 35 tyś tego nie powiem bo nie wiem. Ten landini jest odpowiednikiem niby MF 294s więc problemy z częściami będą mniejsze. A co do spalania to powinien spalić tyle co c360.


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BenQ    0

Sprawdź podnośnik oraz pompy (ciśnienie na wyjściach) bo z tym często w mf są problemy również sprawdź wom pod obciążeniem czy działa dobrze ale czy wart 35 tyś tego nie powiem bo nie wiem. Ten landini jest odpowiednikiem niby MF 294s więc problemy z częściami będą mniejsze. A co do spalania to powinien spalić tyle co c360.

Ok dzieki za informacje :D

A i jak sprawdzić ten WOM pod obciążeniem ? Do jakiej maszyny go podczepić?

Edytowano przez BenQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj poprzedniego posta bo za to są ostrzeżenia!!! Edytuj i usuń cytaty !!

Podepnij do tego co biedzie pod ręką np do prasy rolującej. Lepiej sprawdzić przed zakupem bo po co potem problemy mieć.

Zobacz jeszcze żarówki od kontrolek bo nie którzy sprzedawcy lubią wyjąć je niż naprawić usterki.


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymeks    0

Witam! Jak myślicie opłaca się coś takiego wziąć? 

http://olx.pl/oferta/landini-dt-8550-okazja-nowa-nizsza-cena-CID757-ID80PcP.html#6eecc73726

 

Mam szansę wyrwać takiego, byłem u sprzedawcy, myślę że za 30 pójdzie.

Sprowadzany ze Szwajcarii, 3 lata jest u niego, odśnieżał drogi, czasem wyjechał w pole. Przebiegu ok 7tys mth.

Co myślicie? Mam za podobne pieniądze Zetora 6245? Na kogo bardziej postawić? Tutaj silnik Perkins to bardzo duży argument, lecz nie wiem jak z tymi skrzyniami od MF będzie, i z innymi rzeczami, typu hydraulika itd. Proszę o opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Jeśli go sprawdziłeś i silnik,skrzynia,hydraulika ok. to nawet się nie zastanawiaj,zetora możesz sobie darować.Części dostępne,ceny przystępne,silniki oszczędne,nic tylko życzyć miłej eksploatacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymeks    0

Dzięki za odpowiedz! Faktycznie chyba warto na niego postawić. Po zakupie pochwalę się jak to śmiga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam. Kilka dni temu zakupiłem ten ciągniczek, jak na razie jest ok. Ale chciałem zapytać do czego służy przycisk obok przycisku do świateł awaryjnych? Na desce są takie dwa, po lewej awaryjne, a ten drugi właśnie nie wiem. Poprzedni właściciel też nie wiedział. Po wciśnięciu przycisk się podświetla ale nie zauważyłem aby coś się działo także byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

wøácz ten przycisk po zmroku a jasnoß© nastanie jest to przycisk od halogenów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Aa takie buty. Tak myślałem, że to pewnie coś z oświetlenia. Ale w tym akurat halogeny są nieoryginalne i włącznik mam w podsufitce także tyle że guziczek mi sie bedzie świecił :) Ale dzięki wielkie za odp, przynajmniej nie bede zgadywał. A Ty kolego masz/miałeś taki ciągniczek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

a zapomniałem dodać właśnie w podsufitce masz od halogenów z przodu a ten na desce od halogenów z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Dzięki. Ale i z przodu i z tyłu są halogeny nieoryginalne także przycisk mi zostaje wolny. Jakby mi sie coś jeszcze przypomniało to bede pytał. Dzięki za odpowiedź.  A jeszcze mi sie przypomniało odnośnie opon. Obecnie mam 13.6 R24 i tył 16.9 R34. A wg tabel powinny być 12.4 24 i tył 13.6 38. Opony już takie sobie i predzej czy pozniej planuje zmieniac tylko nie wiem czy takie jakie sa wsadzić czy takie jakie powinny byc. Zeby sie zgrywał ten przód z tyłem. Naped 4x4.

Edytowano przez ipog13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Hej, mam kolejne pytanko i może ktoś pomoże. A mianowicie po zakupie tankowałem pod korek i dziś ponownie lałem rope w domu ale już mniej wiecej chcialem zobaczyc ile wejdzie i co dziwnego zaobserwowałem to paliwo już prawie że pod korkiem a ja leję ropę i nic nie przybywa. Zauważyłem że przy samej górze pod korkiem jest jakiś otwór. Czy ten ciągnik ma jakiś zbiornik dwukomorowy czy jak? Wlałem jakieś 10l a stan bez zmian. Nie chce lać więcej bo nie wiem co sie z ta ropa dzieje no ale nie widac aby sie gdzies wylewała. Byłbym wdzięczny za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymeks    0

Kolego zbiornik u góry Ci się rozszerza to może dlatego Ci nie przybywa tak bardzo. Kiedyś ściągałem zbiornik aby go przeczyścić, nie zauważyłem żadnych komór tylko na dole małe przegródki z dziurą aby cały ten syf zostawał na dole zbiornika. Po za tym jeśli nigdzie nie widzisz żeby ropa Ci się wylewała to nie masz co się bać, płyny tak po prostu nie znikają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam i z kolejnym pytaniem się zwracam. Potrzebuję pomocy. Przy kupnie nie sprawdziłem wyjść hydrauliki, miało działać. Dziś chcieliśmy podpiąć prasę i okazało się że nie daje ciśnienia. Coś tam olej sie leje ale bez ciśnienia. W ciągniku jest tur i działa bez problemu. Podnośnik z tyłu również podnosi. Olej jest. Czy tam jest jakaś osobna pompa na podnośnik i hydraulikę czy jak? Byłbym wdzięczny za pomoc bo prasa kupiona a trzeba bedzie najmowac na prasowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

No to sam już nie wiem czy wskaźnik zły czy co. Bo miałem już koło rezerwy wlałem 60l tak jakby pod korek i wskaźnik pokazuje pełny zbiornik. Z ty że tak jak wspomniałem, wizualnie wydaje sie pełny, ale mogę lać dalej i to gdzieś idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturo1610
      Witam. Mam case mx 100c i nie mam z przodu obciążników mam tylko uchwyt taki jak na zdjęciach ale oryginalne obciążniki od case czy mccormicka nie pasuja pomoże ktoś i powie jakie powinny być obciążniki w tym ciągniku i ile powinno ich być ? albo może ma ktos takie i chce sie ich pozbyc ? Proszę o pomoc bo bez obciążników to jak zapnę jakąś maszyne to przód ledwo co ziemi dotyka  


    • Przez Mateusz_320
      Panowie ostatnio zawiozłem ciagnik do mechanika czyli w piatek bo na innym temacie pisałem ze strasznie ciezko pali i kopci. Zawory sa ustawione wtryski patrzylismy wczoraj maja 170-175 a ciagnik dalej tak samo. Pompiarz mówił zeby pompy nie ruszac bo moze byc okej z nia. Co radzicie na co patrzec jeszcze? Oleju odziwo nie bierze z odmy nic nie wydostaje sie. Jak odpali to dziwne obroty na poczatku ma tak jakby zaraz chciał zgasnac. Pozdrawiam
    • Przez marcinl43
      witam, mam pewien problem. Przy włączaniu WOM słychać zgrzyt taki. można to zlikwidować? . Druga sprawa jak zatrzymać wałek bo naciskam sprzęgło i się nie zatrzymuje ?
    • Przez PronarekP5
      Witam jak w temacie potrzebuje się dowiedzieć jak wyjąć albo rozebrać silnik zmiany obrotów nagarniacza, nie chce zmieniać obrotów, a chce wyjąć i zobaczyć czy działa na krótko albo co ciężko idzie by naprawić, pomóżcie jak się dobrać bo odkrecilem to to wydawało się że go trzyma i nie chciało się to rozejsc a nie chce siła by czegoś nie zniszczyć. Pozdrawiam i myślę że ktoś pomoże bo żniwa tuż tuż...
    • Przez Friedrich
      Witam,
      Chcę wymienić filtry hydrauliki w swoim aresie i mam problem z ich znalezieniem. Otóż z tego co widzę jest ich 3 - patrząc od tyłu najpierw największy (najszerszy, krótki) i następne dwa wąskie ale długie. Udało mi się znaleźć numery dwóch - 6005022974 (najszerszy) oraz 6005022975 (wąski). Pytanie brzmi, czy są to właściwe filtry do tego ciągnika (w sklepach internetowych widnieje ten model jak pasujący) oraz (co najważniejsze) czy te dwa filtry wąskie są takie same, czy do każdego idzie inny wkład?
      Z góry Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj