franec

Nowy Fendt bez elektroniki

Polecane posty

skoro Vario są takie dobre to dlaczego wszystkie ciagniki uzywane w ogloszeniach maja 4-5 tys mth na tej skrzyni

Może to jest to samo co przebieg w okolicach 120 tys w 10 letnich samochodach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Pytanie do "JohnTheBulletTeacher", piszesz tak ladnie gdyz sie tyle naczytales? Czy widziales skrzynie Vario na wlasne oczy? Tak to wszystko pieknie opisales, ale nie znaczy ze jesli w skrzynia jest wiecej hydrauliki niz mechaniki to musi ona funkcjonowac lepiej. Nie raz wymienialem takie skrzynie, mozna powiedziec ze pierwsze skrzynie wytrzymywaly okolo 5-7 tys. motogodzin...w zaleznosci od rodzaju wykonywanej pracy. Dzisiejsze skrzynie sa "podobno" troche zywotniejsze, ale tak naprawde pokaże to czas. Chociaz czesto zdaza sie ze wymienia sie skrzynie juz po100- 500 motogodzinach...po prostu firma Fendt tez "spuscila z tonu". Ale cale szczescie dla wlasciciela wtedy jest on jeszcze na gwarancji. Napewno trzaba sie liczyc z tym ze nawet przy najlepszych olejach i wielkim szczesciu skrzynia wytrzyma maksymalnie 10000 motogodzin. Ale taki jest dzisiejszy rynek, najlepiej zarabia sie na częściach zamiennych.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

W firmie komunalnej z 10 Fendtow pierwsze vario padło po 4 tys odtatnie po 6,5tys. Jezdzili pracownicy, wiec jak kto potrafi. pradopodobnie fendt nadal jest najlepszy ale porownujac do ciagnikow z przed 15- 20 lat ktore wytrzymywaly po 15 20tys godzin to juz nie to. Rok temu koledze padł NH TDD95 i za skrzynie zaplacił 15 tys, przedni most 5tys i wał koła około 2tys i nie wspomne o sprzgle. Przebieg 1900mth i co tu duzo gadać.

Jesli mniał bym kupić uzywaną (a pewnie bym to zrobił) np 712 czy 714 to liczył bym sie z remontem przekładni ale najpierw pytanie do Kosti: ile kosztuje taki remont zeby pochodziło ze 3 tys godzin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Problem w tym ze nie ma w firmie Fendt opcji naprawy skrzyni, albo bierzesz nowiutka, albo dostajesz regenerowana. W obu opcjach musisz oddac stara skrzynie. W Niemczech koszt skrzyni z wymiana to okolo 7000-10000 Euro. Jesli masz "szczescie" i jestes dobrym klientem wtedy Fendt moze dolozyc sie troche do naprawy.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

Naczytałem się waszych opinii i aż strach kupować nowy ciągnik. Mam starego JD 6100 skrzynia mechaniczna ale rewers i przyspieszacz hydrauliczny. ma nabite ponad 7 tys w tym u mnie już prawie 1 tys i wszystko działa jak należy.

A wy tu mówicie o ciągnikach za 250-350 tys i żeby skrzynia nie wytrzymała 10 tys motogodzin?! przecież to jakieś złodziejstwo. A remont żeby kosztował ok 40 tys?! za tyle to JD w super stanie się kupuje i tylko paliwo się leje i patrzy czy jeszcze się po ramę nie zakopał.

 

Mam pytanie do Kostki68 co sądzisz o skrzyni w JD z lat 90 (ok 93-96) to jest skrzynia power quad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

uzytkownik palax ma 716 ktora ma u niego 7tys h. Pod goldapią jest fendt favorit serii 900 z vario i ma juz ponad 15 tys h bez zadnego remontu.

 

jak ktory sie trafi, ale slyszalem ze jezdzic vario to jeszcze trzeba umiec zeby utrzymac trwalosc.

Moja wypowiedzi odnosnie fednta moga wydac sie nie obiektywne poniewaz sam ja uzytkuje. Jednakze nie jestem tak zeby kupic ciagnik za prawie 400 tys bez uprzedniego rozeznania.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Dokładnie jest to 924 i miałem okazję nim się przejechać co prawda jako pasażer. Operator mówił mi wtedy że ma 12tys. Ciągał 6m talerzówkę która ważyła coś koło 7 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

uzytkownika Matuch (chyba) pisal ze vario mozna zajechac w ciagu jednego przejazdu. Wystarczy podczepic cos duzego rozpedzic sie i hamowac skrzynia czyli joy caly czas do tylu, obroty wchodza na ponad 2200, wiec juz silnik nie hamuje tylko skrzynia, co powoduje duze obciazenie na lozyska


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

kolega kosti68 ma rację jak się trafi, ostatnio spotkałem się z kolegą który mówił że w 936 po 3 czy 4 miesiącach pracy padła skrzynia oczywiście na gwarancji wymieniona na nową całe szczęście że na początku to właściciel nie poniósł kosztów dodatkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

Mając do dyspozycji kilka technologii wybiera się tą najlepszą (najbardziej opłacalną), a ponieważ ujednolicanie procesu produkcji jest w cenie - nad czym się tu rozwodzić. Minimalizacja nakładu przy maksymalizacji kosztów. Czysta ekonomia, to czego oczekuje klient spycha się na dalszy plan, spycha się dlatego, że potrzeby człowieka w dużej mierze można kształtować (media, reklama itp.) Agco wzięło się za fendt'a by korzystać z jego patentów. Co by było gdyby?... równie dobrze mogę napisać, co by było gdyby alianci nie wygrali z hitlerem :P Po co sobie tym głowę zaprzątać, bazujmy na tym co jest i można to dotknąć.

 

 

chyba te dwa słowa powinny być odpowiednio w innych miejscach;D przynajmniej ma logika tak podpowiada;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba te dwa słowa powinny być odpowiednio w innych miejscach;D przynajmniej ma logika tak podpowiada;D

Czasem logika zawodzi :P Wystarczy słowo "koszty" zamienić na "zysk" i logika powraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

uzytkownik palax ma 716 ktora ma u niego 7tys h. Pod goldapią jest fendt favorit serii 900 z vario i ma juz ponad 15 tys h bez zadnego remontu.

 

jak ktory sie trafi, ale slyszalem ze jezdzic vario to jeszcze trzeba umiec zeby utrzymac trwalosc.

Moja wypowiedzi odnosnie fednta moga wydac sie nie obiektywne poniewaz sam ja uzytkuje. Jednakze nie jestem tak zeby kupic ciagnik za prawie 400 tys bez uprzedniego rozeznania.

 

ale z serii 412 Farmer malo która dożywa 7tys h, nie mowiac o pompowtryskach ktore w tej serii tez sa czestym problemem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Naczytałem się waszych opinii i aż strach kupować nowy ciągnik. Mam starego JD 6100 skrzynia mechaniczna ale rewers i przyspieszacz hydrauliczny. ma nabite ponad 7 tys w tym u mnie już prawie 1 tys i wszystko działa jak należy.

A wy tu mówicie o ciągnikach za 250-350 tys i żeby skrzynia nie wytrzymała 10 tys motogodzin?! przecież to jakieś złodziejstwo. A remont żeby kosztował ok 40 tys?! za tyle to JD w super stanie się kupuje i tylko paliwo się leje i patrzy czy jeszcze się po ramę nie zakopał.

 

Mam pytanie do Kostki68 co sądzisz o skrzyni w JD z lat 90 (ok 93-96) to jest skrzynia power quad?

pokaż mi tego jd za 40 tys. w super stanie, czekam na propozycje

poza tym @kosti nie wiem czy zajmuje się jd czy tylko fendtem niech sam odpowie. skrzynia typu power quad w jd a vario w fendt to jak by porównać budowę anatomiczną żaby i kota


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A czym to się niby różni-i to skacze i to skacze ;)-ale chyba PQ potrafi wytrzymać trochę więcej niż Vario ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franec    0

u mnie w okolicy jest kilka JD z lat 80 i wszystkie kosztowały poniżej 40 tys (Są różne od 60 do 140 KM) wszystkie sprawują się idealnie oczywiście pracują na mechanicznej skrzyni biegów. Co ciekawe jednego dnia pracowałem na maszynie JD z lat 80 i ciągniku znanej firmy- ma ok 3,-/4 lat. Moje wrażenia były takie, że JD przeszkadzała mi ta listwa, tłumik i filtr na przedniej masce, po za tym pracowało się przyjemniej niż w tym nowym ciągniku. JD to solidna firma, a jej ciągniki mimo upływu lat nadal świetnie się sprawują. Także Fendty z lat 80 i 90 to bardzo dobre ciągniki. Dlatego przeczytane opinie tak mnie zaszokowały. Skrzynia vario bez gadania powinna wytrzymać 20 tys mth, jeżeli zaś tak nie jest to po co zmieniać z dobrego na gorsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Po to żeby kowalski utrzymał produkcje takich ciągników, era wiecznych mercedesów też minęła i trzeba się przyzwyczaić tylko martwi mnie przyszłość czym taki małorolny kowalski będzie robił w polu za 10-20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mnie raczej malorolny to przychodzi na mysl rolnik ktory nie jest lub zaraz przestanie byc konkurencyjny tzn ze produkuje drogo i slabej jakosci, nie rozwija nowszych technologii.

 

mozna miec 5 ha pszenicy i nie miec na oplaty w domu z tytulu dochodow z gospodarstwa, a mozna cala rodzine utrzymac na dostatecznym poziomie z 5 ha sadu, wszystko zalezy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dokładnie tak jak pisze brzozak2, Nawet te 15-20ha to takich nie stać na modernizaję a tym Bardziej na takiego fendt'a może za 10 lat używkę z 2009 roku to odrazu splajtuje bo nie będzie w stanie go utzymać gdzie jego awaryjność będzie na bardzo wysokim poziomie gdzie nakręcono nim ponad 10tys mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mnie w okolicy jest kilka JD z lat 80 i wszystkie kosztowały poniżej 40 tys (Są różne od 60 do 140 KM) wszystkie sprawują się idealnie oczywiście pracują na mechanicznej skrzyni biegów. Co ciekawe jednego dnia pracowałem na maszynie JD z lat 80 i ciągniku znanej firmy- ma ok 3,-/4 lat. Moje wrażenia były takie, że JD przeszkadzała mi ta listwa, tłumik i filtr na przedniej masce, po za tym pracowało się przyjemniej niż w tym nowym ciągniku. JD to solidna firma, a jej ciągniki mimo upływu lat nadal świetnie się sprawują. Także Fendty z lat 80 i 90 to bardzo dobre ciągniki. Dlatego przeczytane opinie tak mnie zaszokowały. Skrzynia vario bez gadania powinna wytrzymać 20 tys mth, jeżeli zaś tak nie jest to po co zmieniać z dobrego na gorsze??

za 40 tys to mozesz tez kupic fendta w dobrym stanie ze skrzynia turbomatik i tez nei bedziesz narzekał na komfort pracy i awaryjnosc. Wywiazuje sie tu dyskusja ze skrzyniami bezstopniowymi itp. co był poruszane na forum w innych działach. Nie porównój skrzyni mechanicznej z bezstopniowa bo mija sie z celem. W jd też masz skrzynie bezstopniowe i wtedy powórnaj sobie np. AP z Vario. Postęp jest nie unikniony, w samochodach tez kłada skrzynie bezstopniowe np. CVT, które wytrzymuja niekiedy 100 tys. km i co zrobić ? Co do rolników małorolnych mysle ze w Polsce nawet i za 20 lat beda jeszcze malorolni. Polki rolnik bedzie trzymał sie resztkami sił przy glebie tak było od wieków, nie ma takiej mentalnosci jak chociazby w niektorych krajach zachodnich


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dwóch znajomych ma stare 615 turbomatik i jeden spawał sprzęgło ;) A co dokładnie spawane było to nie wiem ale coś przy sprzęgle , sfera tubomatik jest mi obca ale sama świadomość drogiej naprawy odstrasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Co do rolników małorolnych mysle ze w Polsce nawet i za 20 lat beda jeszcze malorolni. Polki rolnik bedzie trzymał sie resztkami sił przy glebie tak było od wieków, nie ma takiej mentalnosci jak chociazby w niektorych krajach zachodnich

koszty produkcji beda rosly, wiec nie wiem ile czasu da rade sie utrzymac, ale niech im da jakas sila jak najdluzej ;)

A co dokładnie spawane było to nie wiem ale coś przy sprzęgle

chyba tylko obudowe mogl spawac, wtedy to nic szkodliwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do rolników małorolnych mysle ze w Polsce nawet i za 20 lat beda jeszcze malorolni. Polki rolnik bedzie trzymał sie resztkami sił przy glebie tak było od wieków, nie ma takiej mentalnosci jak chociazby w niektorych krajach zachodnich

Poczekaj jak tylko skończą się dopłaty to nawet ci wielkoobszarowi zaczną upadać.

sfera tubomatik jest mi obca ale sama świadomość drogiej naprawy odstrasza

Akurat turbomatik jest trwałym rozwiązaniem. Takie sprzęgła posiada sporo maszyn budowlanych i chyba wszystkie kop-ład.

Teoretycznie tam się nie ma co zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzychu4340
      Cześć czy są tutaj posiadacze fendta 307c lub 308c z rocznika 1998-2002? Potrzebuje informacji na temat spalania, awaryjności, spalania pod obciążeniem i informacji z jakimi maszynami pracują. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez Andrzej309Ci
      Panowie potrzebuję pomocy w podłączeniu dodatkowego rozdzielacza hydraulicznego do obsługi ładowacza czołowego. Kupiłem ostatnio fendta 309Ci, który ma ładowacz czołowy podłączony pod główny rozdzielacz hydrauliczny, co chcę przerobić dodając dodatkowy rozdzielacz z joistickiem i tu moje pytanie, gdzie powinienem wpiąć się w układ hydrauliczny ciągnika aby uzyskać zasilanie i powrót z dodatkowego rozdzielacza? Wszelkie zdjęcia tego jak to macie podłączone mile widziane 
    • Przez Pstrąg
      Witam. Ostatnio w moim fendzie zanikło wspomaganie tzn. po odpaleniu raz jest wspomaganie (kierownica chodzi w miare lekko) a raz go praktycznie nie ma, ze trzeba sie siłować. Wydaje sie ze w jedną strone lzej sie kręci. Przejrzałem forum i dowiedziałem sie ze jest jakis zawór przed orbitrolem, moze to byc jego wina? Dodam ze hydraulika chodzi bez zarzutów, ładowacz działa jak i podnosnik. oleju mam pół stanu na tej długiej miarce. Jest zauważalny wyciek z rozdzielacza hydrauliki zew. Olej nie pieni sie ani nie grzeje. Chyba musze kupic manometr do zmierzenia cisnienia na pompie bo  sie nie obejdzie z trafną diagnozą. Ciągnik to fendt 309c 2000r
    • Przez Massey294s
      Witam. Na wstępie opiszę pierwszy problem.
      1.Ciągnik po zaciągnięciu sprzęgła wom nie rozłącza napędu na wom. Od dołu cięgnika widać jak podczas zaciągania s gżwigni wom siłownik się wypycha ale i tak sprzęgło nie rozsprzęgla. Co może być tego przyczną? rozsypane łożysko oporowe? idzie to jakoś sprawdzić?
      2.Kolejna sprawa to ładowacz fendt. Ładowacz jest dwusekcyjny i sterowany z rozdzielacza ciągnika. A więc, potrzeba jest dołożyć trzecią sekcje oraz osobny rozdzielacz z dżojstikiem. Tylko  że do ładowacza dochodzi 5 węży( 2x sekcja oraz 5ty który widać po rurce że prowadzi pod siedzenie). Jeżeli kupię taki zestaw to gdzie wpiąć zasilanie olejem? Co może się kryć za piątym wężem? zaślepić go? Może polecicie jaki kupić zawór krzyżowy Oraz rozdzielacz z dzojstikiem?
      3.lejący się szybkozsprzęg hydrauliki. Da się to jakoś uszczelnić? Może są gotowe zestawy do regeneracji?
      4. Mam narzędzia z poprzedniego polskiego tura i euroramka w fendzie mniej kładzie się w stronę kabiny( w porówaniu do hydrametu np. ciężko nabrać w łyżkę. Przerabiał juź ktoś ten temat?  Przerobić ramkę ładowacza czy może zostawić a przerabiać narzędzia?
       
      Z góry dzięuje za odp.




    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj