Daro85

claas tucano 320

Polecane posty

Daro85    0

mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja zapłaciłem za tucano 320 410tys netto z hederem 5,4 i wózkiem.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro85    0

ja zapłaciłem za tucano 320 410tys netto z hederem 5,4 i wózkiem.

aha dzięki a nie wiesz może ile kosztuje heder składany ?

 

ja zapłaciłem za tucano 320 410tys netto z hederem 5,4 i wózkiem.

aha dzięki a nie wiesz może ile kosztuje heder składany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Nie polecam ci hederu składanego, pochodzi ci trochę a potem jak ci się dobrze nie zejdzie ślimak i motowidła to co zrobisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro85    0

Nie polecam ci hederu składanego, pochodzi ci trochę a potem jak ci się dobrze nie zejdzie ślimak i motowidła to co zrobisz?

dziękuje za rade więc chyba wezme heder 5.40 z wózkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Ale nie można od razu zakładać, że coś się popsuje... Przy takim założeniu nadal ziemie uprawialibyśmy konikami, a i one mogłyby zawieźć.

Wracając do tematu - heder składany kiedyś był warty prawie tyle co Dominator 130

 

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Zgadzam się że nie można zakładać że coś się popsuje. Ale wiem z doświadczenia że normalny będzie chodził do czasu gdy się coś poważnego nie stanie, ale i to można naprawić.

 

A jak ci się składany nie zejdzie to jak go będziesz naprawiał studnia bez dna, trzeba będzie nowy heder kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z jakiego niby powodu mialby sie nie "zjechac"? miales doswiadczenia z takimi przypadkami?

 

zapewne 30 lat temu w ten sam sposob wypowiadano sie o chociazby agregatach skladanych hydraulicznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Osobiście preferuję normalne. Ale. Znajomy co ma ok. 200 ha do koszenia. Gdy kosił to mu się kilka większych kamieni w ślimak wciągnęło trochę go pogięło, tam na środku gdzie się schodzi. Od tej pory ma problemy z rozkładaniem, a konkretnie musi na pole z łomem jeździć i coś tam nagina by mu dobrze trafił ślimak.

 

Co do agregatów składanych hydraulicznie, to jest całkiem inna zasada, tam mogą być odchyły do kilu cm. (mówię o agregatach uprawowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

Ja za swojego tucano 320 z chederem C-490 wózkiem i stołem do rzepaku z dwoma kosami zapłaciłem 400 tyś netto i myśle że to dobracena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Chyba przesadziłeś z tą ceną.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Napisano (edytowany)

Ave to kuzyn @bamse im ze wszystkim horrendalne ceny wyszły ;) 600 tyś brutto :blink:, brutto to miałbyć rozmiarowo większego NH CSX :lol: Jak ostatnio pytałem u przedstawiciela ile teraz Tucano stoi to za 320 z hedrem C490 wózek (bez stołu do rzepaku) pakiet do koszenia qq bez przystawki, rozrzutnik plew jest ale nie pamiętam czy to była opcja czy nie, kapcie 710mm, jakieś lepsze wytrząsacze (ale o co z tym chodzi to nie wiem) i sita elektryczne oraz kilka pierdół za 115 tyś € do negocjacji czyli na teraz jakieś 455 koła netto, ale kij jak go stać niech kupuje za taką cenę jego kasa :D

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Przymierzam się do zakupu Tucano320, chciałem zapytać ile ton wejdzie pszenicy do zbiornika? I jaka najlepsza jest szerokość hedera? (Częste przemieszczanie się z pola na pole, a odpinanie kłopotliwe) Czy 4,30m nie jest za mały? Czy opony 710mm są konieczne, czy wygodne? Czy ktoś może mi podpowiedzieć?

Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Zbiornik ma 6500 l pojemności, gęstość pszenicy to około 0,75 kg/l więc wychodzi trochę ponad 4,5 t (niech ktoś biegły się wypowie odnośnie gęstości).

 

Z bratem mierzyliśmy czas potrzebny do odpięcia hedera i podczepienia wózka. We dwóch zmieściliśmy się w czasie 5 minut (od wysypania ostatniego zbiornika do wyjazdu z pola). Jeśli nie zmieniasz pola częściej niż kilka razy dziennie i są to zróżnicowane odległości to bierz C490 na wózku. Jeśli zmieniasz pole kilkanaście razy dziennie i masz generalnie blisko to bierz C430 - wózek zawsze warto mieć w zanadrzu.

 

Opony 710 do Tucano 320 w zupełności wystarczą. Większych nie trzeba. Ja mam w swoim Tucano 450 opony 800 i wyjadę praktycznie z każdego bagna - oczywiście nie przy pełnym zbiorniku :P w oponach 650 i mniejszych łatwo się utopić. Jeśli cena nie przeszkadza to polecam szersze opony niż 650.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian25    0

witam przymierzam się do kupna Tucano 320 i mam ofertę na poziomie 450 tyś netto w tym heder c490, wózek, stół do rzepaku polski, ogumienie 800, elektryczne sita, pomiar zużycia paliwa itp. a reszta to standard.pytam ile jeszcze mogą zejść z ceny i czy ktoś już negocjował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

pytam ile jeszcze mogą zejść z ceny i czy ktoś już negocjował.

 

Wydaje mi sie że ta cena jest już dobra i to chyba jeszcze w tej przedżniwnej promocji ponieważ mi powiedzieli za taki kombajn 472tys jak bym go chciał zamowić z marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Do ClaasTucano320, mała dobra rada ;)), jeżeli chcesz brać większe opony nie zastanawiaj się nad rozmiarem 710 gdyż w praktyce są one droższe jak 800. Ja mam opony 800:)) (genialna sprawa) i heder 4,30 przy problemach z odpinaniem hederu spowodowanych rozdrobnieniem gruntów, ta szerokość to idealna sprawa poruszanie się po drodze bez problemu, a jeżeli będziesz chciał zwiększyć wydajność to po prostu ruszysz szybciej. Polecam elektryczne sterowanie sitami oraz climatronic.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Kurcze chłopaki są dilerzy na forum, jest i claasa. Pyajcie się ich o oferty i niech spuszczają gacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kmicic88    0

witam przymierzam się do kupna Tucano 320 i mam ofertę na poziomie 450 tyś netto w tym heder c490, wózek, stół do rzepaku polski, ogumienie 800, elektryczne sita, pomiar zużycia paliwa itp. a reszta to standard.pytam ile jeszcze mogą zejść z ceny i czy ktoś już negocjował.

 

 

Uważam że jest to dobra cena. Mój brat kupował w tym roku na przyszłe żniwa to wiem że długo negocjował i w końcu dealer zszedł mu wlaśnie do 450 000 zł netto. Heder C490, wózek i stół od Tucholskiego i pakiet wyposażenia Plus, czyli to co u ciebie. Moje zdanie jest takie że trzeba brać w tym roku bo za rok będą i droższe i z silnikiem tier 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
    • Przez Bakos87
      Witam 
      Od pewnego czasu mam problem z czujnikami obrotów podzespołów kombajnu claas mega 208, gdyż po włączeniu mlocarni i hederu powinny się uruchomić <świecić> kontrolki zbyt niskich obrotów (bodajże 6 kontrolek) z tym że od kilku lat nie działa od szarpacza-rozdrabniacza słomy a reszta działała lecz od pewnego czasu przestały działać nawet jak jest kombajn na niskich obrotach.
      Bywa ze czasem podczas włączania hederu świecą poprawnie i gasna przy uzyskaniu obrotów ale to trafia się sporadycznie. 
      Był zmieniany czujnik przy podajniku pochyłym i się kilka razy zaświeciły kontrolki ale na 20 startów 5 razy się zaświeciło.
      Czy ktoś wie co może być przyczyną tego że nie chcą się one uruchamiać przy załączaniu hederu i wzroście obrotów ??
      Czy 800 ohm <lub om yyyy sorki za pomyłke z tym>  to odpowiedni opór na te czujniki obrotów????
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj