Mariusz34

Case Cvx 150 czy John Deere 6930

Polecane posty

Mariusz34    0

Witam wszystkich jestem tu nowy wiec nie za bardzo sobie radze.Mam Taki dylemat jaki z tych ciągników wybrać na 40hektarowe gospodarstwo do ciężkich prac polowych.Case Cvx 150 czy John Deere 6930. Dziękuję za uwagę

 

czy w ogóle te ciągniki można ze sobą porównać? trochę się różnią :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz34    0

niestety wersja Seri 6930tylko i 300tys netto czy ten ciągnik wart jest tej ceny przecież to uboga wersja moim skromnym zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

6930 to nie seria tylko model. Seria to 6030 - 6130,6230 aż do 6930 z czego mniejsze modele są 4 cylindrowe a od 6630 chyba są 6 cylindrowe.

6930 można kupić w kilku wersjach - classic comfort premium (jeszcze można dodać wersje z TLS). Premium to najlepsza wersja mająca najlepsze wyposażenie, ale case CVX ma skrzynie bezstopniową i żeby te ciągniki porównać to by trzeba do JD dołożyć skrzynie Autopowr AP czy jakoś tak się pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

CVX ma bogate wyposażenie już w standardzie i po doposażeniu JD wychodzi kosmos w cenie :D różnicy wystarczy na porządny pług :D

zasadnicze pytanie:co takim bykiem robić na 40ha???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Szybko wszystko zrobić i mieć wolne. Poza tym 150 koni to nie jest jakiś wielki ciągnik. W sam raz do porządnego pługa 4 skibowego obrotowego z packomatem, agregatu uprawowo siewnego 3m na przykład aktywnego jak ktoś ma ciężkie ziemie, duże przyczepy można zaczepić żeby nie jeździć 3 razy. Może ktoś ma górzysty teren i ciężkie ziemie to wtedy 150 koni nie jest wcale jakimś bykiem wielkim. Wiadomo można to obrobić 80tką czy mtz a nawet C360 ale to nie te czasy. Teraz trzeba zrobić szybko sprawnie bo nie ma czasu, pogoda coraz bardziej utrudnia życie i tak już będzie.

Lepiej trochę większy ciągnik niż potem zakładać tematy ''zwiększenie mocy w ...'', ''pękły ramiona'', ''dodatkowe obciążenie do...'' i tym podobne. Szybko zaorać, potem szybko zasiać porządnym agregatem i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

kolego yarecki12

nie każdy ma dziadka w Stanach żeby bulić ponad 300tysi w ciągnik i drugie tyle w sprzęt towarzyszący.Ze o amortyzacji i serwisach nie wspomnę(pełny serwis CVX to ok.8tysi i na to nie ma dofinansowania :D )

Uprawa 40ha to zaledwie tydzień roboty i co później? Głaskać ciągnik w garażu??? :D

 

No,w końcu każdy liczy po swojemu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

kolego yarecki12

nie każdy ma dziadka w Stanach żeby bulić ponad 300tysi w ciągnik i drugie tyle w sprzęt towarzyszący.Ze o amortyzacji i serwisach nie wspomnę(pełny serwis CVX to ok.8tysi i na to nie ma dofinansowania :D )

Uprawa 40ha to zaledwie tydzień roboty i co później? Głaskać ciągnik w garażu??? :D

 

No,w końcu każdy liczy po swojemu... :)

To już inna sprawa. Ale skoro napisał że bierze pod uwage takie dwa ciągniki to zrozumiałem że gość ma to na pieniądze a mnie nie obchodzi skąd je ma czy od wujka czy ciotki ze stanów czy z kanady czy z totolotka. Jak takie chce ciągniki to czemu nie, teraz kwestia czy case czy jd. Można obrobić pole w tydzień i gdzieś pracować dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jak stać na 6930 z 40ha to wcale się nie pytaj ile kosztuje serwis albo ile pali bo jak się stać na wóz to powinno i na dyszel.

Po ilu latach chcesz zrobić 1200h na 40ha? Chyba że to bedzie jedyny ciągnik w gospodarstwie i nawet z wozem do lasu będzie chodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Ostro, ja na 35ha(prod zwierzęca) a od przyszłego roku prawdopodobnie 40ha i zastanawiam się, czy 105km nie będzie się nudził za bardzo(ziemie różne i lekkie i glinka też jest). Oczywiście nie znam sytuacji założyciela tematu, jednak zachęcam do przemyśleń, nie warto przeinwestowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bialy    0

Zamiast 6930 kup 6630, będzie na pewno tańszy a to też 6cyl. I porównuj go zamiast z CVX to z maxxum Multicontroller. Zaoszczędzisz spokojnie 50tys. Robotę te ciągniki zrobią tak samo szybko jak te co porównujesz. I myślę, że pozostali też się zgodzą, że to będzie najrozsądniejsze rozwiązanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz34    0

k**wa ma kasę kupuje i robi

nie wiem

jest to ciągnik starej Seri

sprawdzona maszyna

i te ciągniki chodzą już parę lat

bo taka puma cvx to nowosc

a tamten już jest sprawdzony model

dobra skrzynia

mocny silnik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartini1    0

Witam wszystkich jestem tu nowy wiec nie za bardzo sobie radze.Mam Taki dylemat jaki z tych ciągników wybrać na 40hektarowe gospodarstwo do ciężkich prac polowych.Case Cvx 150 czy John Deere 6930. Dziękuję za uwagę

 

czy w ogóle te ciągniki można ze sobą porównać? trochę się różnią :)

 

 

Kolego jeżeli jeszcze nie dokonałeś wyboru to chętnie ci pomogę.

Jeżeli jesteś zainteresowany case i chcesz więcej wiedzieć o JD to napisz do mnie

bniski@wp.pl.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz34    0

Okazało się że CVX nie będzie już w sprzedażny, I Case zakańcza tą serie.

Są jeszcze modele z 2009 roku za około 230tys netto, Teraz będą robić pume CVX130 i 145 na technologi EfficientPower Tier4

http://www.maszyny.dlafarmera.pl/index.php/premiery-2010/178-case-ih-powikszenie-rodziny-puma-cvx-o-trzy-nowe-modele, Co tmm sądzicie? Te modele mają być jakieś 15 tys droższe z tego co mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930P    0

Może napiszesz ile kasy możesz przeznaczyć i do czego ma być wykorzystywany, co uprawiasz czy sama ziemie czy tez jakąś hodowle?

 

Ja na 40ha to bym rozważał ciągnik 4 cylindrowy, ciągnik zwinniejszy i bardziej uniwersalny możesz go wykorzystać do wszystkiego np za te 300 tyś. to kupisz John deere 6430 jeszcze w wersji premium

a ten 120 konny Jelen na tych 40 ha to się zawile nie przemęczy i poza tym 4 mniej pali od 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja to powiem tak, john deere wiecej spali i to jest pewne. Serwis tez drozszy. No i duzo pieniedzy wuecej kosztuje niz tam case czy tam inne te marki. Ale jeden sasiad kupil fajne bmw czy tam audi, a drugi mercedesa bez bajerow, uboga wersje bo byl drogi. No i no fajne to bmw i audi, ma to i tamto i jeszcze, a tamten merc to taki prosty nic ciekawego. No ale, ale mercedes....☺ gadajcie co chcecie ale zielony to zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On już pewnie dawno kupił tego JD, nie spodobał się sprzedał wziął case, też coś nie pasowało i już ma coś innego a ty mu doradzasz po 4 latach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 14.11.2010 o 01:36, ejczbio napisał:

Ostro, ja na 35ha(prod zwierzęca) a od przyszłego roku prawdopodobnie 40ha i zastanawiam się, czy 105km nie będzie się nudził za bardzo(ziemie różne i lekkie i glinka też jest). Oczywiście nie znam sytuacji założyciela tematu, jednak zachęcam do przemyśleń, nie warto przeinwestowywać.

Udało się powiększyć areał? Zadowolony z ciągnika? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj