tvt

Serwis John Deere

Polecane posty

tvt    0

Serwisowanie ciagnikow i kombajnow John Deere

Przeglady

Naprawy

Obsluga gwarancyjna i po gwarancyjna

Czas trwania napraw gwarancyjnych

Plusy i Minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jak był u nas na szkoleniu gdy kupiliśmy nowego to pokazał kalamitki i obsługe kimy i silnika....itp. Bardzo miło było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Zależy od tego na kogo się trafi. U mnie na uruchomienie wysłali niezbyt dobrego fachowca, złamał na gałęzi kosę boczną stołu do rzepaku w JD 1450 CWS i wielu informacji nie przekazał. Jednakże cała reszta serwisu i działu handlowego dealera JD w Jelonku jest wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Mi JD serwisuje firma Rol-Brat i muszę powiedzieć ,że serwis maja (po pwierwszym przegladzie to stwierdzam) bardzo dobry , Gosciu ktory u mnie byl widac ze znal sie na rzeczy ,pytal sie czy czegos nie wiemy z obslugi itp. i wszystko st6aral sie wyjasnic . Takze jak dla mnie serwis na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Cześć! Na początku wyjaśniam dlaczego mnie tak długo nie było. Orka, bronowanie, orka wykopki, popsuty john deere w środku pola, "nowy" kverneland, dowóz wału na pole i rozwalony komp. Stało się to tak koniec pola o czas podnieść pług, a tu żygło olejem! Poszło z 5 litrów oringiem przy zabezpieczeniu (dla wtajemniczonych orin pod metalowym kapselkiem tuż przu załączach od pneułmatyki) 2 gpdziny i był serwis wymienił wszystko i przy okazji zrobił 1 wymiane oleju itp. Chemirol Mogilno polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

I ja mam od nich maszynkę jak mówią tak robią i przyjeżdżają -także polecam

 

A tak w ogóle panowie to wydaje mi się że z tych wszystkich zachodnich sprzętów to chyba J-D ma najlepiej

rozwiniętą sieć serwisu jak i zaopatrzenie w części .Dużo się nasłuchałem o różnych serwisach wliczając DHK

i powiem że J-D is the best <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

wczoraj dowiedziałem sie ciekawych rzeczy o pracujących u mnie w okolicy jd: 1 przypadek jd 6610 se przed gwarancją poleciała skrzynia, chodził z pompą do gnojowicy, wymienili całą skrzynię na szczęście na gwarancji, 2 przypadek jd 6420 se dwuletni, pompa oleju silnika poluzowała się na mocowaniu, zamiast smarowania silnika kręciła sie dookoła własnej osi a co najgorsze to że czujnik cisnienia oleju nie zapalił się

nowa pompa oleju 3 tys zł, turbina do regeneracji , poleciała też sprężarka

widze że paweljd tez juz miał jakieś problemy

przypomniało mi się też że na agroshow gadałem z gościem któremu w 6610 po 400 mth poszła pompa wtryskowa

 

jak będę kupował ciągnik to już do wyboru chyba tylko pozostaje fendt, valtra i nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Bez urazy dla ciebie ani innych posiadaczy ciągników.Wersja se nie stety to jest taka "speszjal edyszyn" i nie stety to na tej wersji firma zaczeła kombinować przez to im wyszła słabsza jakość a co za tym idzie awaryjność ciągników.Mój kolega ma 6610 SE i dosłownie go morduje a w kabinie to wygląda jak na polu po orce i nic mu się nie dzieje .Tak samo myślę że w wersjach premium i 8000 przynajmniej w okolicy nie słyszałem o jakiś problemach o troszkę ciągników u nas na terenie lata.

Co do Fendta to tak się składa że kideyś też widziałem przez przypadek w DHK rozpołowioną 716 na skrzynią a mechanik powiedział że ciągnik miał

400 mth.Podobno w Valtrze też narzekają na skrzynie no ale to tylko słyszałem.

 

A w ogóle panowie to nie ma co się oszukiwać dzisiejsza konkuręcja na rynku ciągników zmusza firmy od oszczędności i schodzeniu z ceny przez co

oszczędzają na materiałach i komponętach .

W dzisiejszych czasach ciągnik musi przede wszystkim dla firmy mieć efektowny wygląd i być napchany jakimiś pierdółkami a jakość i trwałość

idą w odstawkę.Zwrócie uwagę na ciągniki z lat 85-95 -mało bajerów a maszynki prawie nie do zajechania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
jak będę kupował ciągnik to już do wyboru chyba tylko pozostaje fendt, valtra i nh

 

He he a to te traktory się nie psują.... mało wiesz jeszcze. Ostatnio Vario nie spisuje się w Fendtach tak jak kiedyś....i Fendt stał się również ciągnikiem do zajechania <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Fakt faktem do nich mam najblizej, a co do kupna to musze troszke poczekac, bo narazie to jestem niepelnoletni(17 lat i 9meiesiecy <_< ) i mam szkole.

A co do ciagnika to mam juz swoj typ. jest nim JD 6530 Premium z AP ;):)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

eh narazie to tylko mam 30ha(bylo 50 ale gosc spazernial i zabral swoje 20ha dla doplat :angry:) a pola w moim rejonie jest sporo do wziecia i nikt sie nie kwapi, wiec jak tylko bedzie mniej nauki to bedzie sie zbierac dzialki <_<


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
przypomniało mi się też że na agroshow gadałem z gościem któremu w 6610 po 400 mth poszła pompa wtryskowa

No kolego z ta pompa to nie jest tak do konca ze w JD sie psuja. Slyszalem o awarii pompy w roznych ciagnikach. Rozmawialem wlasnie o tym w Boschu jak robilem u nich turbine i koles z servisu powiedzial ze jest to niestety wina jakosci paliwa w Polsce. Na zachodzie nie maja az takich z tym problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

I zmów czekam na serwis! Dziś orał ojciec skraj i znów to samo. Mały oring. W sierpniu wymieniali już 2 razy i dziś znów. Przyjadą w poniedziałem. Wymienią calą część i sprawdzą ciśnienie oleju, zobaczymy jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

No jestem w pełni zadowolony!!! Dziś przyjechali wymienili cały podzespół, spradzili ciśnienie oleju(było za duże) i jeszcze przedłużyli gwarancję o 6 miesięcy (CHEMIROL Mogilno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Witam, dziś miałem serwis na 250 godzin pracy silnika. Chemirol Mogilno wysłał młodego chłopaka do nas. Nagle na podwórko zajeżdza Citroen. Ojca nie było więc ja go zastępywałem.(szkoda że nie zadzwonili przed przyjzdem;/) Zapaliliśmy ciągnik żeby sie rozgrzał, wymienił filtry oleju i paliwa, zmienił olej i myślał że juz "finito". Ja mówie "stop!!!". Przyniosłem książkę serwisową i wyszczegulniłem co ma jeszcze zrobić( sprawdzić stany oleju w zwolnicach, mostach itp, sprawidzić aku...). Rada- pilnujcie serwisantów!;P Pozdrawiam Paweł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w duzej czesci topo znajomosci zatrudniaja albo z urzedu pracy.z wyksztalcenia np. piekarza do serwisowania ciagnikow.czy przechodza szkolenie-powinni ale czy tak jest to tylko oni wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

OPTIMUSpRIME.Masz racje!!!Bo tak dokładnie jest!!!Nauczyłem się jednego-korzystam z serwisów które zajmują się jedną marką maszyn,np.jak John Deere to tylko John Deere.A tym serwisom które z braku zysków łapią się za wszystko-z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Odświeżam troszkę temat.

 

Kto kupuje i serwisuje maszyny w Agro Efekcie w Sycowie? Potrzebne opinie o tej jednostce, może jakieś znajomości? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedyś od jednego z użytkowników słyszałem że mają stosunkowo tanie jelonki i rzeczywiście tanie.jakbym wtedy kupował nowego to u nich wtedy było najtaniej.a serwis nie wiem,do jelonka rzadko serwis potrzebny <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

Mam trzech znajomych którzy brali od nich maszynki,jak do tej pory byli bardzo skłonni do upustów i swoistych promocji teraz troszeczkę sie rozbestwili i już nie są do tego tacy chętni . A jeśli chodzi o serwis to są naprawdę OK na pierwszym uruchomieniu maszyny jest serwisant który ma o tym spore pojęcie nieważne czy to kombajn pług czy rozsiewacz do nawozu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

a mógłby ktoś napisać tutaj lub na priwa ile trzeba wydać za zwykly przeglad i wymiane oleju ktory musi byc standardowo po ilus tam motogodzinach? u nas w okolicy panuje przekonanie ze wlasnie to u nich jest bardzo drogie i przewaznie wybieraja albo NH albo zetory albo inne wynalazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj