PowerFarm

przyczepa d 47

Polecane posty

PowerFarm    0

witam . mam problem z ustawieniem zaworu odcinającego na siłowniku. dotuczy to wtedy gdy kipruje na boki drugi stopień siłownika wychodzi tylko do połowy . a gdy kipruje do tyłu wypycha wszystkie trzy . domyślam się że ten tłoczek od siłownika na samym dole należy wkręcic ponieważ za wcześnie blokuje , ale nie mam tam żadnego gwintu anie śrubki na tym ;) . jak mam to ustawic żeby wszystko było ok ?prosze o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Przy wywrocie na bok, tłoczysko zawsze będzie się mniej wysuwało niż przy wywrocie do tyłu, nic nie kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

 Jezeli by niebyło tego zaworu  to kiprujac na boki  bys polamał przyczepe jakbyś niemial umiaru... , bo naboki niepotrzeba max wysuwu siłownika :huh:

 

Zawór regulujesz długoscia druta (nakretkami kontrujac je)  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PowerFarm    0

oo widzisz to mi pomogliście bo tem mechanik był troche mocno wcięty jak z nim gadałem :huh:. a jeszcze chciałem się dowiedziec jak jest z długością linki zabezpieczającej skrzynie z ramą ? mam sam dobrac długośc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Ja mam dwie przyczepy D47 i niemam zadnych linek... zabezpieczajacych  :huh:

 

najpierw ustaw zawor bezpieczenstwa a potem załoz linke  , bo jak silownik zadaleko wypuscisz to  linke zerwiesz  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PowerFarm    0

już doszedłem do tego, a jak dużo powinie się wysuwac ten siłownik podczas wywrotu na bok ? na 3 stopień też ? wydaje mi się że nie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

koledzy mam problem z d 47 A mianowicie taki że jak naładuje dużo na nią kiper nie chce dzwigać jaka to przyczyna ? jak zrzucę troch to dzwignie znajomy mi powiedział że tam pod tłokiem jest taka śruba coś na kształt imbusa tylko już tam ktoś majstrował i jest troszke zmęczona kazał mi ja dokręcić ale boje się bo na śrube nie moge tytlko majzlem ale może mi to pęknąć bo ostatnio 4,700 dzwigła a jak z obornikiem jade to jest koło 6 ton i nie chce już a taka przyczepa nie może się zapowietrzać układ bo troszke z wtyczki mi leje jak rozłącze z ciągnikiem ? co mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

oryginalnie tal powinien byc zawor przeciazeniowy, ktory wiekszosc ludzi wkur.....a, wiec go zaslepiaja

a czy ciagnik daje odpowiednie cisnienie, masz olej w skrzyni?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORAK89    0

mam olej szarpie wężem jak cholera właśnie jest ten zawór pod tłokiem tylko nie wiem czy mam go dokręcic czy jak ?

Edytowano przez ZETORAK89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

normalnie to tam byl bolec, chyba, i taki drut do kolyski, to jakos mialo zapobiegac przeciazeniu, szczerze mowiac nie wiem dokladnie bo w naszej jest zaslepione sruba


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

koledzy mam problem z d 47 A mianowicie taki że jak naładuje dużo na nią kiper nie chce dzwigać jaka to przyczyna ? jak zrzucę troch to dzwignie znajomy mi powiedział że tam pod tłokiem jest taka śruba coś na kształt imbusa tylko już tam ktoś majstrował i jest troszke zmęczona kazał mi ja dokręcić ale boje się bo na śrube nie moge tytlko majzlem ale może mi to pęknąć bo ostatnio 4,700 dzwigła a jak z obornikiem jade to jest koło 6 ton i nie chce już a taka przyczepa nie może się zapowietrzać układ bo troszke z wtyczki mi leje jak rozłącze z ciągnikiem ? co mam zrobić ?

Też mi kiedyś ta przyczepa nie podnosiła, to zawiozłem tłok do regeneracji i teraz wywraca wszystko, bez problemu :) A zawór odcinający mam wkręcony :) bo ciągle mi wyskakiwał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrz17xd    0

Przyłączę się do tematu. Mam problem z siłownikiem wywrotu, muszę wymienić w nim uszczelniacze, ale nie wiem jak do tego się zabrać. Proszę o porady dotyczące wymiany tych uszczelniaczy. Z góry wielkie dzięki za info. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ja mam tez problem z siłownikiem przyczepy D47 na dole siłownika mam wkręconą śrubę i mam pytanie od czego ona jest bo widziałem inna przyczepę ale ma jakąś inna moja to taka zwykła klucz 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ta sruba jest wkrecona w ten dolny element silownika po drogiej stronie przewodu hydraulicznego ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Chodzi mu o tą co jest od dołu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

W środku masz dwie śrubki m6, odkręć je i powyciągaj kulki, a jest ich trochę. Ja skręt obruciłem o 45" teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gibos95    39

robił juz ktoś kapitalny remont przyczepy d-47 ? jak tak to podajcie jakiś mały zarys ile to wyszło ? :D


Witam, prowadzę wraz z rodzicami ok 20 hektarowe gospodarstwo rolne nastawione głównie na hodowle opasów i trzody chlewnej. Siejemy zboża i kukurydzę. Mieszkam w woj. kuj-pom w pobliżu Nakła nad Notecią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ja robiłem nie jedną i wszystko zależy od tego co masz do wymiany.Łożyska po dwadzieścia kilka złotych,szczęki zleży w jakim stanie jak nie dobre to kupuje się okładziny,nity i się nituje.Palnik lecytynowy będzie ci potrzebny jak mimośrody nie były ruszane kilka lat.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W środku masz dwie śrubki m6, odkręć je i powyciągaj kulki, a jest ich trochę. Ja skręt obruciłem o 45" teraz.

 

Wczoraj to rozebrałem jak doczyściłem ze smaru to się ukazała ta zaślepka. Ja w pierwszej kolejności spróbuję włożyć do środka kulki o większej średnicy (fi 20mm) to niespełna 1,5 mm więcej niż mają obecne jeśli uda mi się je wsadzić to znacznie polepszy się praca obrotnicy. Moim zdaniem obrót nie da zadowalającego efektu aczkolwiek na pewno pomoże.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

robił juz ktoś kapitalny remont przyczepy d-47 ? jak tak to podajcie jakiś mały zarys ile to wyszło ? :D

 

Ja teraz robię już tylko burty zostały zrobić. Liczę że w 9 tyś się zmieszczę, ale wszystko robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też robię. Jak na razie wzmacniam ramę dolną poprzez zaspawanie ceówki blachę #5 i wzmacniam miejsca w których były pęknięcia. W sobotę wymieniam kątownik na obrzeżu górnej ramy na 75x75x5.

@tomek73 zrób jakieś fotki może się wymienimy zawsze warto zobaczyć jaki pomysł mają inni


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj