Zaloguj się, aby obserwować  
karuś

Kombajn za 10 000 zł

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdruj77    3

wuja ma MF 31 troch mały ale skosił swoje i jeszcze sąsiada z transportem z Niemiec wyszło go około 5 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja mysle ze za 10 tys bizona to dosc ryzykowne gosciu kupil sobie bizona zo56 za 10tys i ledwie wymlucil swoje 5 ha caly czas sie mu psuł itp. mysle ze jakis ferguson by sobie dal rade


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

za 10 tyś nie szukaj

bo to kiszka

trzeba będzie wkładać

lepiej poczekać dograć kasy i kupić za 20000


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Za 10tyś to można kupić stara niemiecka ruinę albo polskiego bizona w rozsypce, ani jedno ani drugie nie spełni twoich oczekiwań, myślę ze lepiej wstrzymać sie z zakupem i dołożyć troche grosza kupić polską maszynę młodsza w lepszym stanie i wtedy bedziesz robił robote... nie warto pchać sie w kombajny 1.80-2.50m bo to pitu pitu na czterech kulkach dobre na 5h wokół stodoły...


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego myśle, że sie mylisz- sąsiad kupuje różne maszyny na części i w żniwa kupił bizona 40 w idealnym stanie jak na ten model za 6,5 tys zł skosił swóe 2 ha i pojechał na zarobek. Brał 230 zł za ha skosił 16 ha i tylko głowiczka od targańca sie rozsypała. Uważam, że mówienie "Za 10tyś to można kupić stara niemiecka ruinę albo polskiego bizona w rozsypce" nie do końca jest prawdą. U jednego z rolników kosił claas 108 i jak zobaczył pole żyta przybitego do ziemi to minął je wielkim łukiem. Gość przyszedł do nas aby mu to wykosić, a ojciec kaskaderem nie jest więc poszedł do sąsiada a on mówi że i tak maszyna pójdzie na części a resztę na przetop do huty więc pojechał i jakie było zdziwienie 1,5 ha w 2 godziny obleciał a było potem 43 baloty słomy. Sasiad mówił, że problem był tylko z pasem napędowym odrzutnika bo 40 ma szeroki płaski i chwilami sie z niego dymiło tak sie ślizgał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Owszem masz racje, trafiają sie pojedyncze przypadki ale znalezienie bizona nawet 40-stki w idealnym stanie graniczy z cudem większość bizonow za 10tyś jest tak zatłuczona że koniec świata... a co do tego pasa napędowego w bizonie ZO40 to znam ból nasz ZO50 też ma jeszcze te stare rozwiązanie i pas czasem nie ogarnia i sie ślizga ;)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Dokładnie... za 10.000 nic nie kupisz a żeby znalesc coś żeby jezdzilo to jednak trzeba miec szczescie albo siedziec caly czas i szukac. U mnie w miejscowosci miał Bizona Z056, ładnie utrzymany ale pojechał kosić bez wody. Oczywiście tak jechał, że go zatatl. Sprzedał go i kupił Mercatora. Ten Claas no można powiedzieć, że jest w idealnym stanie tzn pod względem blacharki, no śliczny ale przez żniwa nie ma "podkreślam" nie ma dnia, żeby nie prali młotem. Tak potężnie się sypie, że szok. w Te żniwa się podjarał bo siadło łożysko na siekaczu... komabjn cały ale hektar pszenicy poszło.

 

Większość ludzi leci na maszyny pod względem wyglądu, jak się świeci to bierzemy a tu zaś o to nie chodzi. Tu jest taki problem, że nie mozna sprzętu wyprobować w polu a nikt nie kupuje w żniwa. W ciemno się bierze 35% komabjnu. Ja bym za 10.000 kombajnu nie kupował, nazbierałbym te pare tysięcy i kupiłbym POLSKIEGO POCZCIWEGO BIZONA!!! Po moich obserwacjach Bizona Z056 za jakiegoś porządnego trzeba dać 30.000zł ale jak kupisz taniej zrobisz remont, wszystkie łożyska, paski i nie ma siły, będzie super chodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincent    0

za 10000 tys. kupisz spokojnie bizona zo-40 i nawet w niezłym stanie a co do części to tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Ja na Twoim miejscu mając 10tys do dyspozycji szukał czegoś z Claasa: Consul, Compact, Corsar, Cosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj