Zaloguj się, aby obserwować  
karuś

Kombajn za 10 000 zł

Polecane posty

karuś    5

Coraz większy problem z omłotem na usługi i dlatego zastanawiam się nad jakimś kombajnem za ok 10 000 zł. Maszyna będzie kosić 16 ha bez rozdrabniacza. Zastanawiam się nad Bizonem Z040. Może macie jakieś inne propozycje w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Proponuję rozmowę z kolegą samesilver. Ma na sprzedaż bizona z050 za 10000zł


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
za 10000zl to co ty za kombajn kupisz taki http://www.allegro.pl/item213987971_kombaj...zonu.html#photo zainwestuj sobie w cos lepszego np http://www.allegro.pl/item217711778_kombaj...mila.html#photo

 

 

a po kiego grzyba mu taki kombajn jak sam pisał ze chce cos na 16ha - no a co do Z-040 to był bym ostrożny bo chyba o częsci trudno do tego modelu - lepszy chyba będzie Z-050 lub Z-056 tylko nie wiem czy znajdziesz w takiej cenie - no moze ewentualnie coś z fortschritta


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a po kiego grzyba mu taki kombajn jak sam pisał ze chce cos na 16ha - no a co do Z-040 to był bym ostrożny bo chyba o częsci trudno do tego modelu - lepszy chyba będzie Z-050 lub Z-056 tylko nie wiem czy znajdziesz w takiej cenie - no moze ewentualnie coś z fortschritta

pisze tylko ze za 10 tys to nic za dobrego nie kupi


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

a nie myślałeś nad jakimś jelonkiem np 330? kosa 2,8m a w tej cenie myśle że byś się wyrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
a nie myślałeś nad jakimś jelonkiem np 330? kosa 2,8m a w tej cenie myśle że byś się wyrobił.

a jak z częściami???

sam sie zastanawiam nad jakims kombajnem ale nie w tym roku (do wydania 20-30 tys ale rozdrabniacz konieczny + kosa boczna heder od 3 do 4,2 bo po co mi szerszy). tylko ze ja myslę o bizonie bo z częsciami nie ma raczej problemu.

 

 

wracając do tematu - wydaje mi sie ze cięzko będzie znalezc cos do 10 tys zl.

sorki ale to niski budżet a nawet jesli sie cos kupi w tej cenie to pewnie do remontu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Za 10 tyś spokojnie można kupić ciekawą maszynę na 16 ha tylko że nie teraz w żniwa. Ja polecał bym coś w stylu claas consul / protector lub john deere 330 do tych kombajnów jest bardzo dużo części używanych. Ale spokojnie można i kupić nowe. A co do claasa to jest to dość prosty kombajn i jak miałem to jakoś nie miałem co sie nawet w nim psuć a jak już poszło to naprawa była we własnym zakresie i to bardzo szyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumis32    1

Moim zdaniem to za 10000 zł to kupisz jakiegoś bizona (z0-50-56) i to chyba bez problemu mój wujek dał za swojego z0-56 jakieś 11000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

najlepiej poszukaj sobie jakiegos taniego bizona a przynajmniej z częściami niebedziesz miał problemu!!! i przy takim areale to żniwa w 3 dni zakończysz! i na zarobek bedziesz miał czas jechać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Też bym poszukał jakiegoś bizonka w dobrym stanie :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Po co mi kombajn za 35 000 zł? Kombajn ma być dla mnie, a nie na usługi. Do Bizona Z040 mam dużo części (most przedni, silnik i coś tam jeszcze), a jak się nie kupi to tokarz dorobi. Hedera nie chce poniżej 3.5 m ze względu na późniejsze prasowanie (balociarka). Co do jakiegoś Claasa czy MFa czy JD to problem z częściami będzie napewno większy niż przy Bizonie i cena również większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja bym ci doradził kup sobie lepiej ZO-40 czy ZO-50,częsci sie napewno gdzies znajdą,sąsiad ma ZO-40 ijak na swoje lata jeszcze smiga,no ale silnik pierwszy juz w nim pewnie nie jest,ja jakos niemam przekonania do tych starych fachrów,jd czy tam innych bo mi sie wydaje że z częsciami mógłby byc kłopot,a na bizonie sie wszyscy znają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja kupilbym bizona zo 50 z czesciami napewno nie bedzie problemu i sa tanie a z zachodnimi jest problem z czesciami i sa bardzo drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Miałem Bizona Z040 i spisywał się bardzo dobrze. Jak by się nie stało to co się stało to bym miał go do dziś. Na jesień coś się kupi w tej cenie, albo jeszcze taniej :) Bizona naprawie na polu. Do MF-a, JD-a czy Claas-a to już pewnie części nigdzie się nie dostanie, albo będzie trzeba sprowadzić i zapłacić 1/4 wartości kombajnu i w dodatku czekać na nie nie wiem ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Poszukaj też FORTSCHRITT-a 512 np. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B12971

moja rada kup po żniwach bo pewnie cena będzie niższa niż teraz o tyle że zrobisz żniwa, a będziesz miał wybór i czas na decyzję oraz na dokładny przegląd maszyny.Zwróć uwagę by były nawiewy w kabinie, bo jak zauważyłem to w nie wszystkich 512 są. Tylko znajdź kogoś kto by mógł ocenić ile warta będzie maszyna, bo w starym sprzęcie trzeba uważać na wszystko.

 

Maszyna bardzo prosta w budowie i remoncie z częściami jest z pewnością gorzej niż do BIZON-a - choć pewnie zależy gdzie - ale dużo taniej niż do innych zachodnich sprzętów.

 

 

EDIT

Masz http://www.allegro.pl/item214341061_kombaj...esci_9_tys.html

nie wiem co to warto, ale jak miałeś to chyba będziesz wiedział


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

za tą kase dobrego bizona na pewno nie kupisz ja polecił bym claasa europe albo matadora chyb ze consula ale to są już nowocześniejsze i droższe maszyny ale jak wolisz bizona to bierz co prawda to prawda ze części tańsze, bizony są bardziej awaryjne i gdybyś wzioł takiego bizona za 10 tysięcy to około 3-4 tysięcy byś musiał władować żeby ci jako tako chodził :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5

ja mam na sprzedaż bizona Z50 za 10 tyś jeśli jesteś zainteresowany pisz na PW jest w stanie do roboty ostatnio 20ha wymłocił bez awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Ja dwa lata temu kupiłem Bizona Z056 z 1977 roku za 10 500 zł, ale przed sezonem trzeba było włożyć w niego jakieś 4 tyś. Kupując Bizona za 10 tyś trzeba się liczyć z kosztami remontu


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

xxxxxxxxx

Edytowano przez klocek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj