pawel2793

Produkcja brojlerów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel2793    0

Witam. Posiadam 45ha gospodarstwo nieradzące sobie za bardzo w chowie tuczników. (wiadomo "mądrzy" rządzący i Unia ;) ) Jako takie korzyści materialne przynoszą jeszcze kury nioski, które hodujemy.

Jestem zainteresowany chowem brojlerów na mięcho :D

I teraz tak :)

1 Czy to się opłaca? Ile sztuk trzeba trzymać by się opłacało?

2 Czy byłyby rynki zbytu?

3 Ile i jakiej paszy one wchłaniają? no wiecie jakie koncentraty, dodatki, zboże ...

4 Jaką słomą ścielić?

5 czy konieczna jest duża przeróbka obory? mam 2 obory z lat 70 - tych ;) czyli buchty, wąskie korytarze...

6 czy są jakieś unijne dotacje? wiem wiem to mydlenie oczu... więcej zabierają niż dają ale ale xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tyle ha co ty masz to najbardziej opłacało by ci się hodowanie opasów.

1. Co do opłacalności to nie mogę ci tego powiedzieć bo sam nie trzymam bojlerów ale w mojej miejscowości jest z 10 kurników, więc musi się to opłacić. Kurniki minimalnie są na 10 tyś bojlerów.

2.Rynek zbytu powinien być, ale to też zależy od ilości zwierząt nim więcej tym prędzej masz odbiorcę tak jak ze wszystkim w dzisiejszych czasach ;)

3. Co do paszy to nie mogę nic powiedzie ale koło 5 ton tygodniowo.

4. Słoma może być jaka bądź nic się nie stanie tylko musi być sucha.

5. Obory nie musisz wcale przerabiać pozakładaj poidła najlepiej smoczkowe, karmidła i tyle. No i na początek jak wstawisz kurczęta to musisz grzać [ do 32 stopni ] inaczej ci umarzną pisklaki.

6. O dotacjach do tego typu inwestycji nic nie słyszałem. :D

Myślę ze choć trochę Ci pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze po Twoim poście ze coś tam słyszałeś ale nie za bardzo wiesz co i jak.

5 ton to idzie dziennie a nie tygodniowo na małe stado (25 tys. sztuk).

Nie każda słoma się nadaje. Owsiana i jęczmienna odpada.

A wentylatory to gdzie?

  • Like 2

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel2793    0

chłopaki na ja tak czytam i myślę....o wielkich jak dla mnie stadach piszecie....

ale ja bym chciał na początek tak kilkaset sztuk... bo ja uciekam z chowu tuczników bo pieniędzy brak. Ale pierwsze pytanie nadal aktualne :huh:

do rolnikursusik ... czemu hodowla opasów by była bardziej opłacalna? bo w agrobiznesie słyszę że też nie jest ciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@paktofonikas1987 nie chcę się z tobą kłócić ale ja pisałem 0 10 tyś sztuk anie o 25 tyś nie wiem jakim cudem 25 tyś sztuk zje 5 ton zboża. Jeśli tak to tygodniowo poszło by 35 ton paszy :huh: [jak dla mnie to stanowczo za dużo]. Dlaczego nie każda słoma się nadaje...możesz mi to wytłumaczyć?? U mnie we wsi ścielą jaką bądź słomą sam kiedyś woziłem owsiankę na wyścielenie :lol:

@pawel2793 hodowla opasów najbardziej się opłaca ponieważ jest stała cena i za takiego 2 letniego byczka możesz dostać nawet 2tys. PO odliczeniu ceny małego byczka [700 zł , ceny pasz, paliwa,] powinno zostać około 500zł na byczku więc niemało :)

To są tylko moje obliczenia wiec mogę się mylić sam chcę się przestawić na hodowle opasów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jakie 2 tys za 2 letniego byka???


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Rolnikursusik. 25 tys sztuk w ostatniej fazie zje pięć ton dziennie ale paszy nie zboża, którą trzeba kupić. Byle czym brojlerów nie pozbedziesz. Sprawa słomy-oczywiście że na wstawienie najlepsza jest żytnia. Potem jakieś dościelanie można i owsianką robić.

 

Pawel2793 kilkaset sztuk?? Co z tym zrobisz?? Chyba że będziesz miał klientów wśród znajomych i sąsiadów. Jeśli chcesz coś konkretnie myśleć nad hodowlą, żeby zarabiać pieniądze(a pamiętaj raz zarobisz, a następnym razem dołożysz, i to nie jest żart) i żyć z tego, to tak od 50tys szt na rzut może by się dało. A wiesz jaki jest koszt postawienia takich obiektów bądź obiektu na taka obsadę?? Około milion złotych.

A jak nie masz kasy na piskle, pasze, usługi weterynaryjne, bierzesz to wszystko w kredyt, kasa za żywiec dopiero po minimum 30 dniach i już cie maja w szachu.....

 

Jakie masz duże te stodoły?? Chodzi mi o metraż podłogi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@paktofonikas1987 nie chcę się z tobą kłócić ale ja pisałem 0 10 tyś sztuk anie o 25 tyś nie wiem jakim cudem 25 tyś sztuk zje 5 ton zboża. Jeśli tak to tygodniowo poszło by 35 ton paszy :huh: [jak dla mnie to stanowczo za dużo]. Dlaczego nie każda słoma się nadaje...możesz mi to wytłumaczyć?? U mnie we wsi ścielą jaką bądź słomą sam kiedyś woziłem owsiankę na wyścielenie :lol:

 

Dla mnie nie za dużo. Tyle jedzą. Średnio dziennie można przyjąć prawie 100 gram na sztukę biorąc pod uwagę cały tucz.

Owsianka źle wchłania wilgoć, a jęczmienne "wąsy" mogą uszkadzać tuszkę.

 

 

Dla kilkuset sztuk to szkoda sobie gitarę zawracać. Pozdrawiam.

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Dobrze kolego mówisz, owsiana i jęczmienna odpada, paszy zjedzą dokładnie tak jak piszesz. Do tego jeszcze ogrzewanie dochodzi, które pochłania dość sporo kasy.

Także Paweł2793 jeśli chcesz się w to bawić to dobrze to przemyśl bo koszty są naprawde duże, a przy ilości jaką proponujesz to naprawde nie ma sensu. Tylko się urobisz i nic z tego nie będzie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Za bardzo nie widzę związku pomiędzy ilością ha a hodowla brojlera. Jak masz za co wybudować obiekt, i z czego dokładać to śmiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 3 ha możesz spokojnie 4500000 hodować w jednym cyklu. Nie widziałem jeszcze tak dużego kurnika... A tak na serio ilość ziemi ma się nijak do opłacalności. Możesz mieć i 1000 ha i nie zmieni Ci to ceny na ubojni.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianoo    1

Witam :) mam troszkę własnych środków i mam zamiar wybudować kurnik na 20tys broljerów na początek :) I w przyszłosci mam zamiar postawić następne 2 , tak żeby minimalna obsada wynosiła 70tys sztuk :) i jak słyszę ze się nie opłaca to krew mnie zalewa ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
Napisano (edytowany)

W chwili obecnej hodowla żadnego drobiu sie nie opłaca.A co dopiero budowa kurnika od podstaw i hodowla...

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

to tak jak z trzoda. wiem bo hoduje. raz gorka a raz dolek. jak sam sie nie przekonam to nie bede wiedzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianoo    1

Panowie trzeba iść na ilość i tyle ;) wtedy jest się konkurencyjnym . zaczynam także szukać bezpośrednich odbiorców za granicą. u nas to każdy tylko umie narzekać i najlepiej nic nie robić ? tylko dziwne wszyscy narzekają i stawiają dalej nowe lub modernizują :) wiec pytam się po co jeśli się nic nie opłaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Buduj ten kurnik, nie oglądaj się na nic, świetny dochodowy biznes. Koszt postawienia obiektu na 20tys sztuk to tak 500 tysięcy. Jakbym miał tyle gotówki co ty to bym się napewno nie pakował w hodowle...Ale skoro mówisz że trzeba iść na ilość, to żeby ciąć koszty trzeba zasiąść do jakichkolwiek negocjacji o cenę paszy czy potem żywca, ale to tak ze 100000 tys sztuk na rzut trzeba mieć, zreszta nie gwarantuje ci że ktoś bedzie chciał z toba gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba iść na ilość i tyle ;) wtedy jest się konkurencyjnym . zaczynam także szukać bezpośrednich odbiorców za granicą. u nas to każdy tylko umie narzekać i najlepiej nic nie robić ? tylko dziwne wszyscy narzekają i stawiają dalej nowe lub modernizują :) wiec pytam się po co jeśli się nic nie opłaca ?

 

Z kim Ty chcesz konkurować? Z Cedrobem albo z Drosedem może? Chłopie kredyty, już ludziska stękają bo kasy nie ma,nie wstawiają bo cena do bani albo wogóle kasy juz nie mają na wstawienia a to co zarobili latem już poszło, a raty kredytu płacić trzeba.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypisek    0

ostatnio slyszalem wypowiedz ministra rolnictwa ktory mowil ze na rynku drobiu nie potrzebna jest zadna interwencja bo drobiarze trzymaja sie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Jeszcze się chwilowo trzymają, ale czy dobrze to bym nie powiedział. Aktualna cena w okolicy Kalisza(malutka ubojnia) 3,7 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

W tym tygodniu w wielkopolsce ceny powyżej 4zł netto. Wiem bo sam zdaję. W innych rejonach podobno drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj