zawadzak

New holland t 6090 PC RC czy john deree 6930 premium

Polecane posty

brzozak2    241

aha, wlasnie myslalem ze wszystkie sa pod obciazeniem. to czym sie wtedy rozni PC od RC?

t6090 PC RC

to PC czy RC?, bo obu na raz sie nie da. skoro kupujecie nh to po co ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawadzak    1

ja biorę z full power shift z napędem bezpośrednim 50 km/h wszystkie biegi pod obciążeniem we wszystkich zakresach bez sprzęgła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie wiem @bobek czy cos ci sie nie pomylilo z tym PC. wlasnie tak jak @zawadzak pisze powinna byc skrzynia z wszystkimi biegami przelaczanymi pod obciazeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawadzak    1

chcę dowiedzieć sie więcej na temat jd bo też jest brany pod uwagę tylko że na 2 miejscu bo narazie nh przewyższa za

 

mówie ci brzozak2 to świetna skrzynia bardzo wytrzymała biegi sie przerzuca na jostiku plus w górę i minus w dół piękna sprawa na wyświetlqaczu masz wysztko czytelnie pokazane w nh jest tylko w tak łatwy sposób to zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

http://agriculture.newholland.com/poland/pl/Products/Tractors/T6000RCPC/Pages/Transmission_details.aspx#prod_details

 

byc moze bobek ma racje nic tutaj nie pisza ze power command ma wszystkie biegi pod obciazeniem. troche sciema wtedy ;)

Range Command jest prostą, wytrzymałą i wypróbowaną przekładnią. Zapewnia bezsprzęgłową zmianę biegów w każdym zakresie roboczym.

bym dodal tylko w kazdym zakresie roboczym :D

Power Command to przekładnia z systemem Powershift: wybór prędkości biegu jest dokonywany przez proste naciskanie przycisków przechodzenia na wyższy lub niższy bieg.

nic nie ma ze wszystkie pod obciazeniem.

Tylko New Holland oferuje równie prosty sposób wyboru przełożenia.

no tutaj przegieli ;)

 

@zawadzak przestan pieprzyc glupoty, bo teraz juz praktycznie we wszystkich ciagnikach zmieniasz w ten sposob biegi, na dodatek jesli sie okazuje ze sa pogrupowane po 6, a pomiedzy zmiana grup nastepuje przerwa w dostarczaniu momentu to znaczy nie mniej nie wiecej tylko tyle, ze biegow jest malo i przynajmniej te 24 powinny byc w takiej konfiguracji.

ciekawe skad wiesz jaka jest wytrzymala, jakies badania przeprowadzales?

 

@bobek mnie zmylila ta informacja:

Przekładnia Power Command™ Full PowerShift (40 km/h)

zawarta chociazby w danych technicznych, gdyz broszur nie czytam tylko same literki :) wiec nie wiedzialem, ze nh tak nieprofesjonalnie wciska kit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawadzak    1

super skrzynia polecam każdemu przy wyborze ciągnika no najlepsza by była by bezstopniowa taka jak w auto command ale to już inne pieniądze

 

jeśli chodzi o zestaw to jest ares 4m talerzowy z wałem packera i do tego idzie sprzęg do siwnika poloneza i jest zawieszany chodzi mi aby wykorzystać talerzówke a jeśli chodzi o cene new hollanda zrobili mi wycenę modelu t 6080 PC RC z podłok sinde winder z elektro zaworami z tym wyswietlaczem i tymi bajerami z przednim tuzem i wałkiem osią amortyzowaną 247 tys netto w agrobardzie w przytyku pewnie jeszcze by coś zeszli bo biore od nich drugi juz ciągnik i dużo maszyn nie wiem czy to trogo co o tym sądzicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@brzozak2 z tego co się orientuje to zasada zmiany grup w PC odbywa się jak w Electro Commandzie między 4 i 5 oraz 11 i 10 biegami. Jeżeli się mylę to powiedźcie, a pójdę na pielgrzymkę do fabryki NH i okrążę ją na kolanach. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

PC w całości zmienia się pod obciążeniem. Guziczek w górę i guziczek w dół. skrzynia 19/6. W tych 19 biegach też są zakresy. 1-6, 7-12, 13-19. Zmiana między zakresami dla operatora objawia się tylko lekkim szrpnięciem (podkreślam lekkim, bo zaraz odezwą się "specjaliści", którzy podniosą larum, że co to?, że jak to?). W RC natomiast pomiędzy zakresami A,B,C albo trzeba nacisnąć pedał sprzęgła, albo guzik szybkiego sprzęgła na joysticku. Mało biegów? Hmm, no nie wiem, dla mnie wystarcza. No chyba, że przydałby się jakiś superwolny do tyłu, do podjeżdżania do maszyn, bo trzeba na sprzęgle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli zmiana odbywa się jak w Dyna-6, tyle, że sprzęgło sterowane jest automatycznie. Taki mówił mi przedstawiciel NH, jak rozmawiałem z nim o T7000 PC. Pełnowymiarowy PowerShift to jest w Magnumie i STX i odpowiednikach NH. To szarpnięcie to występuje też w ElectroCommandzie między biegami 4 i 5 oraz 10 i 11, tyle, że tam człowiek naciska przycisk sprzęgła.

 

Tyle odnośnie skrzyń w NH z mojej strony.

 

Pozdrawiam i życzę autorowi satysfakcji z wyboru i długich godzin pracy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Bobek idź na pielgrzymkę do fabryki NH :huh:

 

RC ma 6 stopni przełącznych pod obciążeniem i 3 zakresy A B C ze zautomatyzowanym sprzęgłem po naciśnięciu przycisku (tak jak ElectroCommand między 4-5 i 12-13 biegiem. Dyna-4 czy Dyna-6 zresztą też między zakresami ma zautomatyzowane sprzęgło)

 

RC jest tak stopniowane, że bieg B6 jest szybszy od biegu C1 i przy zmianie zakresu pod dużym obciążeniem ciągnik prędzej się zatrzyma niż zmieni zakres.

 

PC różni się tym, w stosunku do RC, że zakresy są przełączane pod obciążeniem i nie zachodzą na siebie także jest to FullPowershift :lol:

 

A to szarpnięcie między 12 a 13 (między zakresem B i C) biegiem w PC wynika stąd , że jednocześnie przełączają się dwa sprzęgła od zakresu i biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

low to jest przerwa w transmisji momentu czy nie? bo z tego co mowisz to jest, czyli nie jest to full powershift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W elektro comandzie jest tak: 4-5 sprzeglo na jojstiku 8-9 albo naciskamy sprzeglo albo wrzucamy na luz i wajchujemy a miedzy 12-13 znowu sprzeglo na jojstiku i pomiedzy 4-5 a 12-13 jest chwila przerwy kilka sekund a w rc ta przerwa jest krotsza! nie poprawiam bledow bo mi sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W skrzyni PowerShift każdy bieg ma własny kosz, a w PC mamy kosze tylko przy 6 biegach. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszem wobec i każdemu z osobna po wsze czasy uroczyście oświadczam, że w PC to full PS. Jako zadośćuczynienie za wyżej popełnione pomówienie, przysięgam pójść na pielgrzymkę do Basildon i okrążyć fabrykę na klęczkach. Przysięgam jak mi New Holland miły. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawadzak    1

słuchajcie ale nie odpowiedzieliście mi na moje pytanie czy new holland t6080 PC RC w wyposażeniu z podłokietnikiem sinde winder z elektrohydrałlicznymi zaworami z przednim wałkiem i tuzem ,ośią amortyzowaną i na szerokich opanach w agrobardzie w przytyku wycenili mi go na 247 tys netto słuchajcie czy to dobra propozycja podpowiedżcie mi coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a znajdziesz cos tak wyposazonego w tej cenie?

 

poza tym albo jest PC albo RC, nie ma PC RC jak piszesz przez caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budzik    0

o skrzyni napisales zle przerwa jest miedzy 6 a7 i miedzy 12 a 13 ogolnie ta skrzynia mi sie nie podoba a czasem szarpnie dosc mocno pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj