Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mirasek

Kiedy używacie blokad dyferencjałów?

Polecane posty

mirasek    7

Jak w temacie, czy tylko wtedy jak sie zakopiecie i blokada jest jedynym ratunkiem, czy może podczas pracy na polu, np. orki aby zwiekszyć trakcje? Chodzi mi o takie na guzik (elektrohydrauliczne lub elektropneumatyczne), bo chyba nikt nie będzie trzymał cały czas wciśnietego pedału w podłodze...

mirasek    7

Dyferencjał zwany też mechanizmem różnicowym ma za zadanie kompensację prędkości obrotowych kół na osi napędowej podczas pokonywania zakrętów lub nierówności terenu, ale cechuje sie brakiem napędu w sytuacji gdy jedno koło na osi straci trakcję. Blokada tegoż powoduje że siła napędowa jest przekazywana po równo na oba koła osi napędowej :P

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    100

z racji tego ze w ciapku jest mechaniczna to ja uzywam jej w lesie jak wyciągam tam drewno.

w zetorze nie uzywalem jeszcze chyba.

MichalR    33

Ja używam jak się zakopie, kiedy włączą, z reguły wyjeżdżam bez problemu. Czasami używam też przy orce jak jest za duży poślizg.

mav    1

włączasz jak któreś koło jest odciążone co powoduje przeniesienie napędu na to które ma lżej lub gdy jedno z kół traci przyczepność z innych przyczyn, po właczeniu musi sie jechać na wprost (wynika to z zasady działania mechanizmu róznicowego)

a to kiedy i przy jakich pracach sie uzywa nie ma znaczenia jak sie wie po co to jest...

szczewko    31

ja w swoim JD przedniego nie mam blokowanego ale nigdy nie było sytuacji zeby tylko jedno koło sie kopało.-chyba jest samoblokujacy.a tylnej blokady uzywałem z trzy razy w ostatecznosci gdy tylne koła po kolana sie zakopuja.

pioter    44

ja w MF uzywam podczas orki na 700m kilka min szybciej z blokadą dojade...mam taki bajer :P ,ze gdy włacze podnoszenie pługa do końca to mi rozłącza blokade i mozna zawrócic a gdy pług opuszcam to sie właczy :P

kat    7

W Vatrze mam tak samo :P

Jedno strasznie mokre pole orałem cały czas na blokatorze. Jest różnica :P

kris14    259

Ja w 4514 nie używam bo nie chce mi załączać (jakaś tam sprężyna się pręży i nie wskakuje), a w MF'e 255 nie ma potrzeby- i tak przejedzie :P

samo    3

używam zawsze gdy ciągnik się ślizga i nie ważne czy to jest orka czy w lesie. ostatnio nawet na asfalcie ciapusiem darłem jak nie mógł wyciągnąć przyczepy 4,5t na drogę. spalił gume :P

katator    115

ja rzadko używam blokady mechanizmu różnicowego. ale gdy zajdzie taka potrzeba to go stosuję przy każdym rodzaju prac. ostatnio użyłem w mf 3060 jak musiałem przeciągnąć przyczepę pełną żwiru przez podmokły teren.

1rajdzik    14

walka ze ścierniskiem czy orka często zmusza mnie do włączenia blokady, hmm jest różnica...

no a jak trzeba kogoś wyciągnąć to zawsze włączam - oczywiście guziczkiem :P

Krzys123    21

Ja we władku włączam jak widze że może być ciężko przejechać (mam takie 2 duże miejsca na polu). W zimę jak wygarniam śnieg (bo do tyłu słaby uciąg) Albo jak trzeba w lesie coś szarpnąć, lub kogoś lub coś pociągnąć (np traktor abo słupek)

piootr    3
ja w MF uzywam podczas orki na 700m kilka min szybciej z blokadą dojade...mam taki bajer :) ,ze gdy włacze podnoszenie pługa do końca to mi rozłącza blokade i mozna zawrócic a gdy pług opuszcam to sie właczy :)

kilka minut na  jednym okrążeniu   czy  na czasie orki  tego pola  ???

ja mam  pole 1244 m długie ( tyle namierzyli GPSem  podczas kontroli )  to jedno

okrązenie  robie w 20 min  podczas orki  

odnośnie  blokady  to  najczęściej zimą   włączam  jak zachodzi   albo  jakieś 

drzewo wyrwam   ,podczas prac polowych raczej nie używam  podczas orki trzymam 

pług na podnośniku  i jak orałem zagonowym  to w lewym kole miałem mniejsze 

ciśnienie ,  przy obrotowym  tego nie zrobie    

Chota    1
Jak w temacie, czy tylko wtedy jak sie zakopiecie i blokada jest jedynym ratunkiem, czy może podczas pracy na polu, np. orki aby zwiekszyć trakcje? Chodzi mi o takie na guzik (elektrohydrauliczne lub elektropneumatyczne), bo chyba nikt nie będzie trzymał cały czas wciśnietego pedału w podłodze...

a ty kiedy uzywasz ???

mirasek    7
a ty kiedy uzywasz ???

Staram sie używać blokad zanim sie zakopie (jak widze że trace trakcje z jednej strony), pewnie dlatego rzadko sie zakopuje, bo jak już wkleje to tak że i blokady nie pomagają :) Podczas pracy na polu tylko czasami gdy jest ciężko i mokro, poprostu jak zauważam za duży poślizg. Włączam też przy wyrywaniu drzew, no i wykrzyżach gdy jedno koło odrywa sie do ziemi (bo lubie sie pchać tam gdzie nikt normalny by nie wjeżdżał :))

Aha, co do tego że nie można skręcać z załączona blokadą... tak ale tylko na przyczepnym podłożu, bo zazwyczaj jest duży poślizg i skręcenie kierownicą niczego nie uszkodzi, tylko efekt skręcania będzie słabszej jakości :) Nie mówie tu oczywiście o zawracaniu bo to głupie i raczej nie możliwe. Najczęstsze awarie mechanizmu blokady spowodowane są niepełnym jej załączeniem albo włączeniem przy dużej różnicy prędkości obrotowej kół :)

A Ty Chota kiedy używasz? :)

Chota    1

przewaznie na slizkiej nawierzchni w przypadku kiedy jedno kolo sie kreci a drugie nie tak to uzywa tata

a ja malo jedze i malo uzywam raz jak ursusem 55m na wiosne się zakopalem po oski

(wtedy to niemialem doswiadczenia w jezdzie po mokrych nawiezchniach) i dopiero jak bylem po oski zakopany to wlączylem

Bamboocha    7

to w pore ;)a ogólnie używam blokady wtedy kiedy jest mi potrzebna w 60-tce to często używałem np przy orce teraz juz rzadko używam bo włącze przód z zetorze i lecimy no ale i w nim czesem musze włączyć bo sam przód nie pomaga :) :)

jaro    163

A ja używam blokady często i gęsto-na torfowych łąkach jeden obrót któregoś z kół za dużo i już się siedzi (każdy zresztą wozi zawsze z sobą jakiś łańcuch czy inną linkę).Aha i jeszcze ciekawostka-Zetorem mogę skręcić praktycznie bezproblemowo przy włączonej blokadzie,w JD taka opcja nie wchodzi w grę (aż trzeszczy-wiem bo spróbowałem :) ) a C-360 blokadę ma kiepską :)

coolman111    54

Podczas orki, gry jest mokro, w innych pracach gdy ciągnik kopie się i ciągnie tylko na jedno koło, oraz zimą podczas odgarniania śniegu ciągnikiem z przydomowej drogi :).

mf255    0

Ja blokady mechanizmu różnicowego używam przy podjazdach np. pod górkę ze spuszczonym pługiem lub przy cięższych kawałkach

MarcinPykuS    62

Ja używam wtedy jak ciągnik ma już bardzo ciężko albo jak się coś wyciąga to bieg - gaz do podłogi - blokada - i wio ...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez patryk165
      Słyszeliście możne że ktoś komuś wsypał cukier do baku w traktorze lub maszynie napędzanej na ropę. Słyszałem ze traktory stawały, a ciekawi mnie jak było naprawdę?  
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez michal_xs
      Witam chciałbym dowiedziec sie cos wiecej o użytkowaniu traktora z DPF. Planuje zakup jd z filtrem dpf. Pracował by on głównie z turem . Przez okres zimowy co 3 dzień po ok 30min. Jak bd wyglądać to cale wypalanie itp? Czy bedzie to uciążliwe? Moze ktos taki traktor uzytkuje i opiszę jak sie ma sprawa?
    • Przez endrju00711
      Stworzyłem ten temat, ponieważ coraz więcej na rynku pojawia się tzw. okazji, i ludzie mają zabujcze pomysły jak wyłudzić od człowieka pieniądze. Oraz jak można się przed nimi przestrzec.

To może ja zaczne, dziś wróciłem z wycieczki kraioznawczej, ponieważ tak to nazwaliśmy. Od jakiegoś czasu szukałem ciągnika, RENAULT cztero cylindrowego, jak się trafi to tur nie zawadzi, ale do rzeczy. Znalaeźliśmy oferte tzw. suuuuper okacje RENAULT 75-14 z ładowaczem czołowym, krokodyl, łyżka, trzy miesiące gwarancji (co było dla mnie podejrzane od razu ), transport gratis. I takie tam szmery bajery
      Dokładnie to ta oferta :
      http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B99711

Niezła co nie ?? PRZESTRZEGAM TO OSZUST !!! najlepsze jest to że gość robi tak co miesiąć, dowiedziałem się to w sklepie, bo szukałem adresu, ale oczewiście on nie istniał. Pytam się czy jest taki gośc co ciągniki sprzedaje ?? Mówią cytuje ,, Nie, ile pan stracił, pewno po John Deera pan przyjechał HEH ?? " Mój ojciec mówi, nie po Renault , ,, O to nowość, ale nie jest pan pierwszy, bo już siedmiu u nas było HEH "

Całą spawe zgłosiliśmy na komendzie, jednego gością nie dość, że jechał 700 km w jedną strone, bo JD 6100 był w równie promocyjnej cenie, bo za 44 tyś

Najlepsze jest to że w środe miałem dojechać do niego na trasie i niby podpisać deklaracje, że taki i taki ciągnik odbiore, gość wyłączył telefon i udał głupka, później miał wymówke że mu się rozładował, że mamy wpłacić na konto zaliczke, że to na 100% ciągnik będzie nasz, ojciec mówi że inaczej jak do ręki kasy nie dostanie, to mówi że mamy przyjechać w piątek o piętnastej to zaraz całą kase mu damy i z ciągnikiem pojedziemy do chaty, no to pojechaliśmy, a tam niespodzianka Nie powiem troche ładnie mówiąc źli byliśmy ale nam przeszło na szczęście

Temacik ma być ku waszej przestrodze, i prosze o zamieszczanie linków, lub podawanie numerów istnych oszustów, lub ciągników z nieznanego źródła, może ona baaardzo pomuc innym, bo po co tracić kase, czas i nerwy

I jedna sentencja : NIGDY NIE WPŁACAJ KASY NA KONTO BEZ OGLĄDANIA CIAGNIKA I POTWIERDZENIA DANYCH OSOBOWYCH

Aha, zapomniał bym, mieli oni podrobiony dowód osobisty i założone konto w banku w Poznaniu, niech ten złodziej wie, że korzystając z komórki można go namierzyć co do 10 metrów, i policja ostro nad tym pracuje, ale na razie nie włącza numeru, i raczej był sprytniejszy i wyrzucił karte do śmieci, ale i tak mogą określić z kąd były wykonywane połączenia ( To dla złodzieja )
    • Przez tommy66692
      Instrukcje obsługi, tabele wysiewu i katalogi czesci do maszyn rolniczych podajemy w tym temacie. Przed pytaniem postawionym w tym temacie polecam poprzeglądać te tematy;
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t2826.html
      http://www.agrofoto.pl/forum/Instrukcje-ob...czes-t9098.html