ursus1991

Studia rolnicze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klos49    14

hmm czy ja wiem czy TRiL taki łatwy?:P ja studiuję TRil na UWM zaczynało nas 79 osób teraz jest 31 :blink: i nie zapowiada sie ciekawei przynajmniej w wielu przypadkach z fizyki i mechaniki.. Dodam że cały 2 rok ma warunek z mechaniki a z mojego roku jeszcze nikt nie ma pozytywnej oceny z fizyki :D

 

Na SGGW TRiL rozpoczynało ok. 106 osób. Teraz jest pięćdziesiąt kilka, ale nie wszyscy mają wszystko pozaliczane. :) II semestr wydaje się być znacznie trudniejszy. Z tego co zauważyłem to piętą achillesową studentów mojego wydziału oprócz matematyki jest grafika inżynierska. <_< Wiele osób nawet ze starszych roczników ma poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

po 3 semestrze juz nie przepisuja prawie niczego, ale zawsze poltora roku z banki B) B)

 

gdzie budowy maszyn sie uczysz?

 

MiBM też na UTP. Oba kierunki dzinnie, MiBM 6 semestr, a TRiL 4 semestr. W sumie dopiero teraz zacząłem TRiL odrazu od 4 semstru. Jak narazie tylko 5 przedniotów musze odrobić bo reszta przepisana :)

 

Z tego co widze to raczej nie da sie nauczyć jak budować dobre maszyny rolnicze bez doświadzczeń zdobytych w pracach polowych szczególnie, że wiekszość wykładowców takiego doświadczenia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Ja troszkę mniej związany kierunek mam z rolnictwem, bo studiuję na SGGW ZiP(zaocznie), ale ze względu na uczelnię jest on ukierunkowany jednak na sektor rolno-spożywczy ;p Zaczynało nas prawie 80 osób, obecnie jest nieco ponad 40, z czego spora część ma warunki do końca marca.

Osobiście mam technika rolnika i nawet o rolnictwie nie myślałem, składałem na TRiL ale za mało chętnych było, jednak teraz myslę że może to i dobrze że trafiłem na ZiP, jakoś teraz widzę lepsze perspektywy dla ewentualnej pracy po tym ;)

 

@Klos matmę u nas ostatecznie prawie wszyscy zaliczyli już ;) Jeszcze dwóch w poniedziałek ma się zgłosić, ale to juz pewnie też zaliczą ;) A co do grafiki to pamiętaj że niestety dr. Wawer na początku wyrabia sobie opinię o studencie i potem nazwisko działa... U mnie na roku z GI z 1/5 ma warunek do czerwca... Ale ogólnie jest luzik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Dominik, z tego co słyszałem to u drugiego prowadzącego od GI więcej ludzi ma poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

co to jest niby za miara stopnia trudnosci studiow, ze iles tam osob na iles zaczynajacych konczy?? skoro przyjmuja z lapanki kazdego jak leci.

 

tril to chyba najlatwiejszy kierunek na jakim tylko osoba choc ze srednim podejsciem do techniki moze studiowac, powiem wiecej to na pewno najlatwiejszy techniczny kierunek.

 

problemy z grafika inzynierska - no comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Heh, dr. Głowacki :D W trakcie semestru wydawał się znacznie gorszy ale jak przyszło do zaliczania to pełen lajcik :D Teraz w drugim semestrze wydaje się być tak straszny Wawer... ;)

 

@brzozak po części się zgodzę z Tobą, a dokładniej z tym że na niektóre kierunki przyjmują jak z łapanki... ;p

Ale czemu nie skomentujesz problemów z GI? Ja osobiście nie mam żadnych, ale ogrom ludzi ma i to poważne. Brak im tzw. "wyobraźni przestrzennej" lub po prostu bystrego które wychwyci jakieś niedociągnięcia oka czy znowu pewnej ręki do zrobienia porządnego rysunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak ktos chce miec tytul inzyniera i moze nie widziec gdzie sie punkt, linia, czy bryly przecinaja?? :blink: :blink:

 

jesli rzeczywiscie ma z tym problem to po prostu powinien sobie znalezc inna profesje. pozniej w zyciu codziennym wykorzystuje sie wyobraznie 3 razy na minute. fakt, ze po tril praktycznie nikt nie pracuje jako inzynier, wiekszosc trudni sie praca w gospodarstwach lub zostaja przedstawicielami handlowymi, dlatego tez i na samych studiach prowadzacy zdaja sobie z tego sprawe i przepuszczaja i tak zdecydowana wiekszosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

u nas na TRiL na UWM z grafiką bujaliśmy się do połowy marca ale wszyscy zaliczyli I semestr matmy też zaliczyli wszyscy tak jak mówiłem u nas bolączką jest fizyka (głównie poprzez podejście prowadzącego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

koledzy składam papiery na SGGW na kierunek rolnictwo i mam parę pytań codo tej uczelni. Stopień trudności?, jak ją oceniacie? czy ciężko się dostać?, perspektywy na tym kierunku na przyszłość? itp. z gry dzięki za wszystkie info.:)

czy nikt tam się nie uczy???

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj