ursus1991

Studia rolnicze

Polecane posty

1piotr1    14

na zaoczne i tak biorą wszystkich ..... a to czy ktoś to skończy czy nie to ich nie obchodzi aby tylko wpłata była za semestr ;) osobiście nie polecam UP Wrocław ..... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

A czego dotyczy ta Technika rolnicza?

Chodzi o technologie uprawy itp.?

 

A czy na zaoczne, chodzi mi o stud. Rolnicze, jak i o Technike Rolniczę wystarczy podstawowa matura, czy muszę jakiś przedmiot dobrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

na zaoczne raczej biorą wszystkich byle matura zdana (płacisz tzn jestes im potrzebny )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

na dziennych tez biora jak najwiecej bo dostaja za kazdego kase z rzadu i to wcale nie mala.

 

technika rolnicza niby ma polegac glownie na liznieciu konstruowania maszyn uzywanych w rolnictwie, troche lizniecia uprawy roslin i hodowli zwierzat. jednak na wstepie nam powiedziano: raczej nikt konstruktorem po tym kierunku nie zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja studiuje na uwm w olsztynie. technike rolnicza i lesną.. i powiem że bez podstaw fizyki i matematyki nie macie co sie tam wybierac... a co do kierunku rolniczego.. to bez chemii i biologii... to nie masz co podchodzic..

:)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

A moje studia kosztują prawie 4tys zł za semestr...

I wszyscy Wy co studiujecie zaocznie to pracujecie gdzieś czy na gospodarce zostaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Na uniwersytecie siedleckim 1600 semestr ogólnie studia spoko ale z ta chemią potwierdzam to sie przydaje niesamowicie bo jest sporo przedmiotów na niej sie opierających u nas najgorsza na inżynierce byla chemia rolna gleboznastwo porażka przesiew totalny i ochrona wszystkie pieprzone robaczki i choroby na pamięć ale już to przeszłem i jestem zadowolony magisterka natomiast to jedna wielka impreza zaliczenia za obecność praktycznie nie wiele się robi więc na inżynierce wymęczyli solidnie a teraz luzy :)


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masiew    31

elemer, a jak często są zjazdy w łomży?


wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na SGGW Rolnictwo I stop. 1800 za semestr, II stop. 2000 za semestr. TRiL-u nie ma w wymiarze studiów niestacjonarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Na uniwersytecie siedleckim 1600 semestr ogólnie studia spoko ale z ta chemią potwierdzam to sie przydaje niesamowicie bo jest sporo przedmiotów na niej sie opierających u nas najgorsza na inżynierce byla chemia rolna gleboznastwo porażka przesiew totalny i ochrona wszystkie pieprzone robaczki i choroby na pamięć ale już to przeszłem i jestem zadowolony magisterka natomiast to jedna wielka impreza zaliczenia za obecność praktycznie nie wiele się robi więc na inżynierce wymęczyli solidnie a teraz luzy ;)

 

Jeśli można bez znaków interpunkcyjnych, to może da się bez odstępu... zacznijmy całkiem pisać w ten sposób:

Nauniwersyteciesiedleckim1600semestrogólniestudiaspokoaleztachemiąpotwierdzamtosieprzydajeniesamowicie

bojestsporoprzedmiotównaniej sieopierającychunasnajgorszanainżyniercebylachemiarolnagleboznastwoporażka przesiewtotalnyiochronawszystkiepieprzonerobaczkiichorobynapamięćalejużtoprzeszłemijestemzadowolony magisterkanatomiasttojednawielkaimprezazaliczeniazaobecnośćpraktycznieniewielesięrobiwięcna inżyniercewymęczylisolidnieaterazluzy :)

Będzie jeszcze ciekawiej.

Czepiam się? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Dokładnie-TRiLu zaocznego na SGGW nie ma, z tego co wiem na obecna chwilę to prócz mnie aby jedna osoba zlozyła papiery na to <lol>

@groszek-dla mnie akurat 'zawodowe' przedmioty to jest pikuś :) Matmę po 3 kolosach myślę że będę mieć na 3 ;) Ale na serio to jest największy problem, niestety pani M. nic nam nie tłumaczy, aby pisze na tablicy... Ostatnio dopiero granice nam tlumaczyła bo zobaczyła że na kolosie nikt tego nie zrobił dobrze.... I jak wytłumaczyła to większośc mniej lub bardziej to ogarnia :) A ty masz jeszcze matmę?Myslałem że jest aby 2 semestry...Osobiście czekam na chemie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

Dokładnie-TRiLu zaocznego na SGGW nie ma, z tego co wiem na obecna chwilę to prócz mnie aby jedna osoba zlozyła papiery na to <lol>

@groszek-dla mnie akurat 'zawodowe' przedmioty to jest pikuś :) Matmę po 3 kolosach myślę że będę mieć na 3 :o Ale na serio to jest największy problem, niestety pani M. nic nam nie tłumaczy, aby pisze na tablicy... Ostatnio dopiero granice nam tlumaczyła bo zobaczyła że na kolosie nikt tego nie zrobił dobrze.... I jak wytłumaczyła to większośc mniej lub bardziej to ogarnia :) A ty masz jeszcze matmę?Myslałem że jest aby 2 semestry...Osobiście czekam na chemie :/

 

mamtma 2 semestry, na początku to lajcik później jak zaczniecie całki, równania różniczkowe to jest hardkor :) ale obniżała punktacje i jakoś kazdy kto chciał to zaliczyl (no jeszcze pare osób zalicza :)) a jesli myslisz ze np mechanika i wytrzymałość materiałów to przedmiot zawodowy to sie lekko mylisz bo to jest czyściutka fizyka i zadania z fizyki ;) natomiast na drugim roku jest statystyka czyli tez matma i tez nie za prosta ale odrobine prostsza (całki itp tez potrzebne:D ) a jak tam u was z grafiki bo u nas jedna grupa która miała z panem dr W ... to jeszcze chyba nikt nie zaliczyl drugiego semestru. A chemii sie nie bój zalezy jeszcze z kim ci trafi, ale ogólnie same podstawy takze jak małowiele kumasz to bez problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Haha no grafika też jest ciekawa:D rysunki mam zaległe :) Jak cały rok praktycznie ;) Ostatnio chyba od was jakieś dziewczyny na naszych zajeciach zaliczały :))

 

Jednak nie od was, w innym terminie mamy zjazdy :o

Edytowano przez versus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@masiew 1 i 2 rok to co dwa tygodnie. Chociaż na 2 roku był taki miesiąc że byłem co tydzień w szkole. Na 3 roku co 3 tygodnie.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikPPL    0

Ja parę lat wstecz skończyłem ogrodnictwo na AR Poznań teraz jest to UP i muszę powiedzieć że to fajny kierunek - oczywiście jak dla mnie a uczyć to się trzeba wszędzie. Ale miło wspominam i polecam tą uczelnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

A co można robić po tej technice rolniczej? Oprócz prowadzenia gospodarstwa

wiekszosc nie zwiazana ze wsią sprzedaje pozniej rolnikom maszyny, a to juz wiemy jak wyglada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Witam, mam pytanie: studiuję na studiach dziennych i na 1 roku zaniosłem zaświadczenie do krusu o pobieraniu nauki, teraz jestem na drugim roku i moje pytanie brzmi: muszę jeszcze raz nieść takie zaświadczenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

Studiuje MiBM oraz TRiL na UTP w Bydgoszczy i musze przyznać, że TRiL w porównaniu z MiBM jest bardzo łatwym kierunkiem. Ogólnie TRiL to łatwy sposób dla studentów wydziałów mechanicznych na zdobycie wykształcenia rolniczego, bo prawie wszystkie oceny przepisują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

po 3 semestrze juz nie przepisuja prawie niczego, ale zawsze poltora roku z banki B) B)

 

gdzie budowy maszyn sie uczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

hmm czy ja wiem czy TRiL taki łatwy?:P ja studiuję TRil na UWM zaczynało nas 79 osób teraz jest 31 :blink: i nie zapowiada sie ciekawei przynajmniej w wielu przypadkach z fizyki i mechaniki.. Dodam że cały 2 rok ma warunek z mechaniki a z mojego roku jeszcze nikt nie ma pozytywnej oceny z fizyki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Co do pytania pawelol111 to takie zaświadczenie nawet i się powinno po każdym semestrze nosić :)

własnie muszę sie wybrać do KRUS-u z legitymacją, niech sobie skserują i jakby co to święty spokój jest.

 

Co do studiów to sama chciałam iść na rolnictwo zaocznie na UP we Wrocławiu ale hmm..nie poszłam(trochę żałuje) bo niestety chemia u mnie całkowicie leży, nawet podstaw nie mam i za biologią też nie przepadam, dlatego też odpuściłam.

 

Ale zastanawiam się czy nie zacząć od przyszłego semestru jednak rolnictwa lub geodezji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj