michasko

Jaki pług do MF 3070?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mincek18    8

otomoto.pl/plug-3-skiby-kverneland-f3-obrotowy-A19111.html

 

ja bym zaproponował coś takiego :) zabezpieczenie sprężynowe, długie odkładnie, bardzo ładnie kryje po prostu Kverneland ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

Do takiego 90konnego traktorka to już mozna cos poszaleś, 4 skiby to minimum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

Nom lepiej szybciej zaorac i lepiej przykryc niż długo orac i słabo przykrywac ;) 3 spokojnie będą dobre trochę większe odkładnie i gitara. :) Znajomy ma case 956xl i ciąga też 3 obrotowe ale za to jak popier***a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

też wole 3 skiby i szybciej jechać niż 4 skiby i meczyć ciągnik zwłaszcza że u mnie są ładne górki.Obawiam sie tylko czy zabezbieczenia śrubowe nie bedą za słabe i nie bede stale musiał wyskakiwać z ciągnika i zmieniać śrub bo u mnie kamieni nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

no właśnie chyba zapłacić trochę więcej na zabezpieczenie nonstop i się nie męczyć;) a jakie pieniądze chcesz przeznaczyć na pług?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

myślałem raczej o zabezpieczeniach śrubowych bo są sporo tańsze takie pługi, cena tak ok 5 tys. Teraz sam już nie wiem... A takie noże docinające na każdej skibie to dobre rozwiązanie? Tak jak mówiłem u mnie obornika nie żałuje. Bo przedpłużki to raczej by sie zapychały na oborniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

ja myśle że prędzej te noże będą się zapychały chyba że kroje ;) pługa raz kupujesz i masz ja kupiłem z zabezpieczeniem rysorowym i nie żałuję. takiego pługa często się nie kupuje można raz zaszaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

4 skiby dla tego ciągnika to nie jest aż tak ciężko. U mnie ziemie ciężkie 2 klasa, dużo pagórków, pług zabiera 160cm i robię na biegu 1A na zającu, a jak równe pole to i dwójką idzie.

Moim zdaniem nie na pagórkach ma nic lepszego, niż pług hydraulicznie rozkładany, pod górkę sobie zmniejszasz, a z górki na maxa zabierasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Moj ma robote na 4B i pług zagonowy 4x30. Zimą muszę sprawdzić pompe i wtryskiwacze bo coś czuje że osłap ostatnio. A teraz lepsze przedpłużki czy noże docinające takie jak tu otomoto.pl/ pług-3-skiby-kverneland-f3-obrotowy-A19111.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

4 skiby dla tego ciągnika to nie jest aż tak ciężko. U mnie ziemie ciężkie 2 klasa, dużo pagórków, pług zabiera 160cm i robię na biegu 1A na zającu, a jak równe pole to i dwójką idzie.

Moim zdaniem nie na pagórkach ma nic lepszego, niż pług hydraulicznie rozkładany, pod górkę sobie zmniejszasz, a z górki na maxa zabierasz :P

Mam MF 3085 i pług 4 skibowy obrotowy o szerokości 180cm i na lżejszej ziemi na zającu to najwyżej mogę podorywki zrobić. Zastanawiam się na jaką ty głębokość orzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja mam pług 180 cm ale zagonowy i MF 3080 orzę na 3A na zającu na głębokość 25-30 cm na III klasie ziemi


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja pół zawieszany 4x45 mam rozstawiony mam mf 6160 ten sami silnik co 3080czy 3085 i ma pod buraki co robić na ziemiach między 3-4 klasą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak się nie dogadamy. Jakie uzyskujecie prędkości podczas orki bo każdy może mieć inną skrzynie? Jak mam Dynashift więc biegi mam trochę inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Znajomy ciaga opala 90 3 skibowego takim MF, szczerze mowiac to nie ma zabardzo co robic ale zato szybko orka mu idzie ;) Wiec najlepszym rozwiązaniem byłaby 3 obrotowa lub 4 skiby zagonowe, zalezy w jakiej cenie ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja mam skrzynię speedshift orzę z prędkością około 8-9km/h


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

4 skiby dla tego ciągnika to nie jest aż tak ciężko. U mnie ziemie ciężkie 2 klasa, dużo pagórków, pług

zabiera 160cm i robię na biegu 1A na zającu, a jak równe pole to i

dwójką idzie.

Moim zdaniem nie na pagórkach ma nic lepszego, niż pług hydraulicznie rozkładany, pod górkę sobie zmniejszasz, a z górki na maxa zabierasz

 

Mam MF 3085 i pług 4 skibowy obrotowy o szerokości 180cm i na lżejszej ziemi na zającu to najwyżej mogę podorywki zrobić. Zastanawiam się na jaką ty głębokość orzesz?

 

@StasiekS: Sory, pomyliłem się. Gleba u mnie średnia - gleby brunatne, lekkie gliny lessowe. Nie wiem, dlaczego napisało mi się "ciężkie". Orkę robię na 20-25cm. Na rędzinie by na zającu 1A napewno nie poszedł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja skrzynia dynaschift i prędkość też około 8-9km/h a pod buraki to nawet 30cm głęboko jeden przejazd pług wpuściliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelfrr    0

3070 z piątką wiraxa czyli 5*30 na głębokość 25 cm gleba klasa 3i4 bez najmniejszego problemu 3A na zającu a z przodu pełne obciążniki. Kryje bardo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj