walkol

Perkins czy Iveco ?

Polecane posty

walkol    34

Jestem zainteresowany zakupem ciągnika i nie chodzi o markę, w grę wchodzą te dwie jednostki.

Który mniej pali, jaka żywotność i moc rzeczywista a nie deklarowana, oczywiście chodzi o zbliżone parametry mocy


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

powiedz jakie moce w jakim ciagniku, to moze jakis test uda nam sie znalezc, bo tak z fusow nie wywrozymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Moc ok. 90km a silniki iveco są w case i nh a perkins to może być ursus,mc cormix, mf, farmtrack


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli perkins starszej konstrukcji to brałbym w ciemno, jeśli nowszy to też, choc nie tak na pałe... Niemniej jednak perkinsy byly/sa wolami roboczymi w mniejszych gospodarstwach i bardzo zadko słychac jakiekolwiek narzekanie na nie, malo pala, nie psuja sie, maja duuuuuzo sily itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci ze w case mam IVECO i nawet bardzo ładnie pracuje,szybko osiąga dane obroty,noi dynamiczny jest,w MF-ie Mam PERKINS noi też jestem z niego bardzo zadowolony 5500tyś mth i wiem że do tej pory jest oryginalny i (odpukać na kapitalke sie napewno nie zanosi)zaletą tego silnika jest to że bardzo mało pali.Tak wogule jestem zadowolony z tych siników POLECAM :)

Ogólnie perkins to chyba popularna w dzisiejszych czasach marka ludzie bardzo sobie je chwalą ;)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Według mnie iveco ciut lepsze :)

Jak to zargumentujesz bo ciut lepszy to wiele nie wyjaśnia.

Powtórzę się ale napewno Perkins popularnejszy i części bez problemu można kupić natomiast jak z IVECO to nie wiem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w top technice 1/2010 byl test 100 konnych ciagnikoe i iveco w nh dostalo 4, a perkins 2,5 - glownie przez wysokie zuzycie paliwa. nie ma co powtarzac stereotypow o perkinsie w mf 255 i podobnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Rozmawiałem z jednym właścicielem polmota H zsilnikiem perkinsa wiec palić pali baardzo mało ale nie pod dużym obciążeniem. Ale gdy dostanie ostro po garach to spali prawie tyle samo co inny silnik powiedział że w cięzkiej robocie jakoś tej oszczędnosci nie odczuwa ale samtransport na pola które daleko są połozone z takim pługiem czy agregatem to wtedy czuć tą różnice. O MF 255 też powiedział że jak przetrząsa siano czy grabi to on wciaga opary ale w orce pali swoje.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Czyli z niektórych postów wynika że stare Perkinsy były lepsze niż dzisiejsze np. w moim U 4512 silniczek jest ok. niskie zużycie i dynamiczny jest ale pod dużym obciążeniem potrafi zejść z obrotów, a w iveco też tak jest?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

starych perkinsow nie obowiazywaly normy emisji spalin, wiec w ogole nie mozna porownywac tych silnikow pod tym wzgledem, i "jechac na opinii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Mam Iveco w P5 i powiem tak nie jest to silnik dla gości z ciężkim butem, podczas pracy trzeba zawsze kontrolować obroty silnika, efekt jest widoczny w baku. Jest dość elastyczny, więc niższe obroty, wcale nie oznaczają gorszej jakości pracy.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

A jak to jest naprawdę z tym silnikiem Iveco a występującym obecnie pod nazwą Fiat Powertrain Technologies serii NEF. One podobno nie posiadają wymiennych tulei cylindrowych ;). Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

na to chyba wygląda, właśnie przestudiowałem troche katalogi od NH T5060 i T6010 i w katalogu nie ma tulei wymiennych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Czyli w razie awarii cały blok do wymiany?

Też kiedyś coś o tym słyszałem ;)


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

może nie do wymiany a cylindry do szlifowania bo producent przewidział zestawy tłoków +0.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a co jak tulej pęknie??? znajomy ma Forda 7810 i w tym roku płyn poleciał mu na cylinder i nie mógł odpalić, tulej do wymiany, a że byłą w całości to dali blok do specjalistycznego zakładu, wytoczyli (chyba) całą zepsutą tulej i dobrali nową wymienną.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

skoro nie ma tulei to znaczy że konstruktorzy tak to przemyśleli że ma się bez nich obejść silnik Iveco to nie jest jakiś chinol czy inny żółtek skora tak jest to ma tak być.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no i teraz sam nie wiem czy na pewno taki symbol, 6 cyl rok ok 82-85.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@pioter e tamtych latach to raczej na 100% były wymienne tuleje,

a co do tego że konstruktorzy tak pomyśleli i tak ma być to i owszem bo przecież w samochodach silniki też mają taką konstrukcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

w benzyniakach to w ogóle były wymienne tuleje ;)

Co do bloków to nawet i lepiej technika i technologia coraz lepsza sami wiecie że suche tuleje mają dłuższe przebiegi niż mokre. A zachodnie ciągniki osiągają duuuże przebiegi mam fiat 110 (6) 15 000 mth i remontu raczej nie miał i po co tuleje mu :D

 

Wracając do iveco mając ten silnik z 1991 r przy ok 1400 pali w normie (i takie mam w orce) natomiast jak się pogoni go do 2000 to wzrośnie ale przy ponad 2200 to nawet dwukrotnie szczególnie przy obciążeniu

 

Ale podobnie w zetorze 7211 czy w mtz przy 1800 mało spali a przy 2200 to ciągnie

 

A jak w perkinsach i słynnych 255 bo mało kto się przyznaje że też przy większych obr skopci za to na małych często pyrkają ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas 3p w prasie zawsze chodził na max obrotach i mieścił się w 4l/mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Qazi mam ferdka z tym samym silnikiem i kitu mi nie wstawisz z tym spalaniem .Przy ciężkim bucie też ma niezły apetycik.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie wiem jak inne ale u mnie to prawda, może on nie chodził na max obciążeniu (ale lekko też ie miał) ale na max obrotach więc kit to nie jest, w lekkich pracach ok 2.5l/mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj